Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Problem z wyborem lornetki
Autor Wiadomość
anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Wto 20 Lis, 2018   

Nie wiem czy dobrze widzę avatar NoVika, ale zdaje się, że jest to plakat z czasów Tysiącletniej Rzeszy namawiający do wstępowania w szeregi niezwyciężonej armii nadludzi. Szwabski bandyta na plakacie zdaje się szukać swoją lornetką kolejnych Polaków do odstrzału. Lornetka na pewno jest dobra (no niemiecka panie) to pewnie uda się skutecznie namierzyć ofiary i jego überpocisk zabije kolejnych untermenschów.
Myślę, że plakatów/zdjęć żołnierzy z lornetkami można znaleźć w sieci mnóstwo. Ten jest delikatnie mówiąc nie na miejscu. Czepiam się ?

93ea96bbdfd23794d56671f6d14ad04e.jpg
Plik ściągnięto 3271 raz(y) 169,7 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Wto 20 Lis, 2018   

Myślę, że trudno post kolegi anatola1 nazwać "czepianiem się". Co więcej kolega NoVik jako miejsce zamieszkania wskazuje "Kreis lissa" - czyli jednostkę administracyjną pruskiej prowincji Posen. Delikatnie mówiąc propagowanie nazw narzuconych nam przez prusaków/niemców w okresie zaborów jest niefortunne. (pomijając aspekt historyczny).

O ile kolega NoVik jest polakiem, to przypomnę za kolegą anatolem1, że naród który nazywał piastowskie miasto Leszno Lissą uważał nas za podludzi (zwierzęta obleczone ludzką skórą stworzone przez Boga aby służyć Niemcom) i na przestrzeni pięciu lat wymordował 20% populacji naszej Ojczyzny!
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Wto 20 Lis, 2018   

Fascynacja niemiecką wojskowością z okresu ll WS to dość powszechne zjawisko. Nie wyciągałbym z obrazka zbyt daleko idących wniosków. Co w taki razie z ludźmi przebranymi za niemieckich żołnierzy, ginących masowo podczas rekonstrukcji historycznych od polskiej kuli? Zabronić?
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Wto 20 Lis, 2018   

Z tego co widzę to Novik przyciął go nieco. Ja nie widzę w tym nic niestosownego.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Wto 20 Lis, 2018   

Zespol Myslowitz zakazać?
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Wto 20 Lis, 2018   

Novik, to ciebie tvn w lesie przyłapał 20 kwietnia :wink:
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Wto 20 Lis, 2018   

ponidziak napisał/a:
Fascynacja niemiecką wojskowością z okresu ll WS to dość powszechne zjawisko.


Fascynacja dopalaczami i dragami to jeszcze powszechniejsze zjawisko. Nie zabraniać?

A to, że przebrani za niemieckich żołnierzy rekonstruktorzy giną masowo podczas przedstawień uważam za jedyne usprawiedliwienie tych rekonstrukcji :wink: .

Z kolei ze Ślązakami jest inna sprawa, przez dziesięciolecia wahali się co do przynależności państwowej i stąd podwójne nazwy miejscowości, zniemczona gwara itp. Dlatego w nazwie Myslowitz nie widzę nic zdrożnego.
 
 
anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Wto 20 Lis, 2018   

Nie chciałem tego pisać licząc na zwykłą wrażliwość Polaków. Ale:
§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.
§ 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.
Oczywiście nikt tu na pewno nie zamierza kolegi NoVika wsadzać za kraty, ale te przepisy nie wzięły się znikąd. Pewnych rzeczy po prostu nie wypada robić.
Ostatnio zmieniony przez anatol1 Wto 20 Lis, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dorog 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Wto 20 Lis, 2018   

Co do tej mojej okazji za vortexa crossfire 8x42 to 500 zł. Stan używany bardzo dobry , czy faktycznie okazja? A co powiecie o tej lornetce Delta titanium 8x42 która poleca mi kolega Ponidziak ? Możę to lepsza opcja optyczna? Te mniejsze lornetki raczej odpadają wymiar oraz ciężar lornetek 8x42 jest wystarczający dla mnie. Co do tego nikona monarcha to lornetka starszej daty
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Wto 20 Lis, 2018   

Anatol, wyluzuj. Na tym forum nikt niczego nie propaguje oprócz zabawy w lornetkowanie, a już na pewno nie ww treści. Ja rozumiem żarty można sobie porobić, ale zarzuty i to brzydkie formułować na podstawie obrazka to przesada.
Maciek, co ma piernik do wiatraka? Gdzie dopalacze a rekonstrukcja historyczna i zabawa w historię, dla często tysięcy widzów. A historia Śląska jest nieco bardziej skomplikowana.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Wto 20 Lis, 2018   

Dorog napisał/a:
Te mniejsze lornetki raczej odpadają wymiar oraz ciężar lornetek 8x42 jest wystarczający dla mnie. Co do tego nikona monarcha to lornetka starszej daty


Z ocenami, że nie za ciężka warto się wstrzymać do czasu kiedy z nią pochodzisz na spacery, po górach, rower itp. Zaręczam, że może być nieprzyjemnie na szyi zwłaszcza kiedy osprzętu jest trochę więcej. Gdyby nie perspektywa kupna większej drugiej sztuki na polowania 40 mm mogłaby służyć jako uniwersalna - ale może jednak warto spróbować czegoś mniejszego?

Co do ostatniego zdania - w lornetkach starsza nie zawsze znaczy gorsza, czasem jest na odwrót.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Wto 20 Lis, 2018   

Dorog, jesli zamówisz tą lornetkę to dostaniesz zielone porro o tej samej nazwie :wink: Tej dachówki już nie kupisz. To byla bardzo dobra lornetka w cenie okolo 2 tys. 10 lat temu.
 
 
anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Wto 20 Lis, 2018   

ponidziak napisał/a:
Anatol, wyluzuj. Na tym forum nikt niczego nie propaguje oprócz zabawy w lornetkowanie, a już na pewno nie ww treści. Ja rozumiem żarty można sobie porobić, ale zarzuty i to brzydkie formułować na podstawie obrazka to przesada.
Maciek, co ma piernik do wiatraka? Gdzie dopalacze a rekonstrukcja historyczna i zabawa w historię, dla często tysięcy widzów. A historia Śląska jest nieco bardziej skomplikowana.

Po pierwsze przepraszam autora wątku za zamieszanie.
Po drugie tak się składa, że jestem z Wielkopolski i do Leszna mam niedaleko. Moje miasto leży 10 km od dawnej granicy z Niemcami, tutaj dobrze znano wady i zalety naszych sąsiadów. Mój dziadek nazywał się Kutzmann i w jego żyłach plynęła też niemiecka krew, ale mimo że chciano z niego zrobić Niemca nigdy nie wyzbył się polskości choć groził mu obóz koncentracyjny. Dlaczego o tym piszę? Gdybym o swoim mieście napisał "Kreis Krotoschin" to dziadek wywaliłby mnie z domu. Pewne sprawy to nie zabawa.
To, że nie widać calego plakatu to co? Zmienia się jego wymowa ? Jakby na plakacie ojców komunizmu był Lenin i Engels a obcięło Marksa to byłby mniej komunistyczny?
Ostatnio zmieniony przez anatol1 Wto 20 Lis, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Wto 20 Lis, 2018   

Cenę 500 zl trudno uznać za okazyjna. W promocji dystrybutora, sklepu kolba pl. pare miesięcy temu byla niewiele drożej. Ale jest taniej niż obecnie zapłaciłbyś za nową. Moim zdaniem na początek będzie dobra, choć podczas jazdy będziesz ja musial chować do plecaczka lub jakiegoś schowka bo do kieszeń niestety nijak się nie zmieści :wink: Jak ci sie podoba to ja kup i zacznij przygodę w lornetkowanie :wink:
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Sro 21 Lis, 2018   

Anatol, owszem pewne sprawy to nie zabawa, ale niestety robisz z igły widły.
Szanujmy się ale równocześnie traktujmy z przymrużeniem oka. Są rzeczy na tym świecie bardziej godne kruszenia kopii :wink:
Jak mawiał klasyk ,, Przecież nie trzeba tego wszystkiego brać tak na serio".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 17