Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Pią 01 Sty, 2010
FOTOGRAFIE SPORTU
Autor Wiadomość
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 13 Cze, 2008   

K1caj_ns, reportaż pierwsza klasa! Czuć te emocje...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sob 14 Cze, 2008   

Bardzo fajne zdjecia!
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

Efekty dzisiejszej wizyty w dirt-parku, gdzie wspólnie z Pstrykaczem i Mavierkiem trafiliśmy podczas dzisiejszych warsztatów optycznych...





 
 
rysiu 
Bywalec
lynx



Posty: 158
Skąd: Białystok
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

Ja mam takie. Byłem opiekunem piłkarzy i trochę postrzelałem

DSC01589aa.jpg
Plik ściągnięto 6289 raz(y) 149,65 KB

DSC01621aa.jpg
Plik ściągnięto 6263 raz(y) 211,45 KB

DSC01588aa.jpg
Plik ściągnięto 6265 raz(y) 151 KB

 
 
k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

Komor podoba mi się pierwsze .Fajne te rozmazania tylko szkoda ,że główka przycięta. Pasowałby tam chyba pionowy kadr ale tak też jest ok :wink:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

Zdjęć z przyciętą głową mam chyba z dziesięć, niestety chłopaki wyskakiwali raz wyżej raz niżej i nie zawsze udało się trafić. Ale najgorsze jest to, że pomimo przełączenia synchronizacji lampy na drugą kurtynę migawki, zdjęcia nadal mają rozmazanie „z przodu” ruchu, a nie „z tyłu”. Nie wiem czy ta funkcja nie działa z lampą wbudowaną w 400D, czy nie działa w trybie manualnym, ale efekt jest taki jak widać. Zobaczymy co wyszło Pstrykaczowi, bo on miał lampę zewnętrzną.

Aha, i śmieszne jest jeszcze, że mam zdjęcia na których zarejestrowane są trzy błyski: mój, Pstrykacza i Mavierka :) Wrzucę niebawem, bo teraz jestem w biurze :evil:
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

komor, wygląda, że jednak masz synchro na pierwszą kurtynę...
BTW, za krótki czas... Gdybyś wydłużył go mocniej, to rozmazania zniknęłyby wogóle - no chyba, że chciałeś uzyskać taki efekt...
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

ale... jaad... jakim cudem miałyby zniknać? trzebaby przymknąć przesłonę + zniżyć iso.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

Przy odpowiednio długim czasie, obiektów ruchomych w ogóle nie widać - na podobnej zasadzie robi się zdjęcia np. obiektów architektonicznych bez ludzi... Tutaj oczywiście aż tak długie czasy nie byłyby wymagane... :smile:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

jaad75 napisał/a:
komor, wygląda, że jednak masz synchro na pierwszą kurtynę...


No właśnie... :) A w Custom Menu stoi wyraźnie napisane 2nd Curtain Sync. Doczytam jeszcze w instrukcji co się dzieje, kiedy aparat przestawi się w tryb M, być może tu jest pies pogrzebany. No i czy w ogóle działa to z lampą wbudowaną.

jaad75 napisał/a:
BTW, za krótki czas... Gdybyś wydłużył go mocniej, to rozmazania zniknęłyby wogóle - no chyba, że chciałeś uzyskać taki efekt...


Masz na myśli: wydłużył czas przy zachowaniu poziomu naświetlenia? Czyli dłuższy czas ale przymknięta przysłona, tak? Małe szanse, bo przy ustawieniach jakie miałem (czas: 1/10–1/20 s, przysłona f/4.5) biedna lampeczka błyskała już chyba z pełną mocą (ustawiłem dodatkowo FEC +1) i długo się ładowała, uniemożliwiając robienie zdjęć. Dostałbym więc być może mniejsze rozmazanie, ale za to niedoświetlonego zawodnika.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

No tak, przebijanie dziennego wbudowanym flashem, to niezbyt dobry pomysł... :smile:
Cóż - zbieraj na porządną lampę lub rób takie zdjęcia pod wieczór...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

Jaad75, To była godzina 21 wieczorem, ale zewnętrzna lampa to podstawa. Właśnie się biję z myślami czy kupić 580EX II czy szkło, Sigmę 20/1.8.

A teraz ciekawostka, kilka zdjęć wcześniejszych, nieudanych (bo z prześwietlonym tłem) ma prawidłowe rozmycie ruchu. Te wrzucone poprzednio to 1/30 s, f/4.5, ISO 400, a teraz nieco wcześniejsze, różniące się tylko czasem: 1/13 s, czyli dłużej.



A tutaj ta fotka, na której zarejestrowały się trzy lampy błyskowe trzech fociarzy... Też 1/13 s, czyli niezły refleks musieliśmy mieć, żeby się zmieścić z trzema błyskami w tym czasie. No bo innego wytłumaczenia na to zdjęcie nie mam. Chyba że Pstrykacz włączył stroboskop w swojej lampie lub strzelał serią, co jest dość prawdopodobne...


Samo zdjęcie niestety słabe, poruszyłem się w nerwach chyba za mocno... Następnym razem wezmę tam statyw... :)
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

niestety tylko na tyle mnie stać w tym temacie.

IMG_4233a.jpg
Niestety moje doświadczenie w takiej fotografii jest więcej niż mizerne.
Plik ściągnięto 6455 raz(y) 285,29 KB

 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

„Niestety tylko na tyle mnie stać” powiedział Pstrykacz i zamieścił najlepszą fotę rowerową w tym wątku... :D
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

Szczerze mówiąc komor, to mi się nie podoba - za krótki czas i taki sobie kadr... Jeśli miałbym którąś wybrać, to Twoją pierwszą z ostatniej serii...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,38 sekundy. Zapytań do SQL: 22