Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Pią 01 Sty, 2010
FOTOGRAFIE SPORTU
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

No kadry jak kadry, wszystko to był przypadek naszego spaceru w tamtą okolicę i obecności bikerów w dirt-parku. Ale technicznie fotka Pstrykacza wydaje mi się lepsza, bo nie ma tego efektu „ducha” i dobrze doświetlony jest jeździec. Ja stałem na górze przy hopce, co na pewno byłoby lepszym ustawieniem, gdybym miał szerszy niż 17 mm obiektyw. A tak większość zdjęć mam z poucinaną głową :)

Wracając do kwestii technicznych to zastanawiam się jaką moc ustawia lampa błyskowa wbudowana w aparat, kiedy pracuje się w trybie M. Jak dobiera siłę błysku i w jaki sposób działa wtedy funkcja Flash Exposure Compensation. Sprawdziłem, że wskazania wbudowanego światłomierza nie zmieniają się, kiedy w trybie M podniosę lampę, czyli nadal pokazywane są takie same parametry naświetlenia, jakie pokazywane były na drabince przed podniesieniem lampy.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

To oczywiste, że wskazania światłomierza się nie zmieniają, bo w M pokazuje on ekspozycję zastanego. Ekspozycja błyskowego wynika z czułości, przysłony i siły błysku, więc w manualu jedyne co aparat może zrobić (jeśli lampa jest w trybie E-TTL), to zmienić siłę błysku, tak by przy założonych parametrach naświetlić prawidłowo. Kompensacja błysku polega na zwiększeniu lub zmniejszeniu siły błysku w stosunku do tej jaką aparat dobrał na podstawie przedbłysku pomiarowego. Jeśli masz również lampę w manualu, to wyłącznie Ty decydujesz o sile błysku, wyliczając ją na podstawie GN, mierząc zewnętrznym światłomierzem do światła błyskowego lub ustalając metodą prób i błędów...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

Jaad, Ekspozycja błyskowego wynika z czułości, przysłony i siły błysku – ja się właśnie pytam skąd jest brana siła błysku. Przypominam, że rozmawiamy o lampie wbudowanej, która nie ma osobnego panelu ustawień. Może Ty w Pentaxie masz, albo jest coś takiego w wyższych Canonach, ale w moim 400D nie znalazłem nic takiego. Jeśli masz również lampę w manualu… – no właśnie nie znalazłem w menu nic na ten temat. Jedyne co mam, to Flash Exposure Conpensation, gdzie mogę ustawić w zakresie od –2 do +2 (pewnie EV, zaraz doczytam), ale nie wiem co jest wartością bazową 0.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

Lampka wbudowana pracuje w E-TTL-u, więc siła błysku jest określana na podstawie przedbłysku pomiarowego, ułamek sekundy przed błyskiem właściwym.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

A jaka siła błysku jest ustawiana, skoro pracuję w trybie M i – przykładowo – ustawiona przeze mnie przysłona i czas gwarantuje prawidłową ekspozycję? Czytam instrukcję od 400D ale oczywiście tak zaawansowane tematy są tam... hm, potraktowane zdawkowo.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

Wymuszasz błysk, więc pewnie minimalna możliwa... Ale faktycznie, ciekawe pytanie...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

A tu jeszcze mały fotoreportaż z meczu, na który napotkaliśmy podczas wczorajszej wycieczki. Chłopaki zaangażowani na 100%, a teatralne miny po faulach mieli opracowane na maksa... Normalnie jakbym telewizję oglądał, tylko sędzia się uśmiechał ukradkiem...
Wszystkie zdjęcia 70-200/4L + Kenko 1,4, czyli 280 mm.







 
 
k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

Komor pierwsze mi się podoba.

Drugie wali się na prawą stronę .Jakbyś przycią na wysokości band to nie byłoby to tak widoczne.

Trzecie możnaby przekadrować tak żeby wyrzucić trzech piłkarzy z lewej a zostawić tego dośrodkowującego i sędziego.

4 fajne.

Teatralnie to te dzieci na prawdę są dobrzy ale to dlatego ,że naoglądają się starszych w telewizji i ich naśladują :wink:
 
 
czaszi 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 69
Skąd: Dublin
Wysłany: Pon 16 Cze, 2008   

Takie male cos ode mnie:



Zrobione Lumixem FZ50, poprawione kolory.
 
 
k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Pon 16 Cze, 2008   

Czaszi fajne ale przesuną bym kadr troszkę w prawo
 
 
czaszi 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 69
Skąd: Dublin
Wysłany: Wto 17 Cze, 2008   

Dzieki za porade, uwzglednie to nastepnym razem. :D

Niestety do windserfingu przydalo by sie miec cos dluzszego niz 400mm. Oczywiscie nie zawsze ale dosc czesto albo jakas lodka.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Wto 17 Cze, 2008   

A tu seria zdjęć akcji na meczu. Udało się zrobić pare fotek. Gdybym miał 1D Mark III to udało by się zrobić znacznie lepszy reportażyk z walki chłopaków. Niestety mój 30D na to nie pozwolił.

[ Dodano: Wto 17 Cze, 2008 20:29 ]
A to pierwsza część serii

IMG_4113.jpg
Plik ściągnięto 5682 raz(y) 244,24 KB

IMG_4114.jpg
Plik ściągnięto 5672 raz(y) 239,26 KB

IMG_4115.jpg
Plik ściągnięto 5664 raz(y) 234,55 KB

IMG_4116.jpg
Plik ściągnięto 5666 raz(y) 240,79 KB

IMG_4117.jpg
Plik ściągnięto 5671 raz(y) 240,78 KB

IMG_4119.jpg
Plik ściągnięto 5673 raz(y) 222,75 KB

IMG_4120.jpg
Plik ściągnięto 5672 raz(y) 230,64 KB

IMG_4121.jpg
Plik ściągnięto 5668 raz(y) 231,88 KB

IMG_4122.jpg
Plik ściągnięto 5658 raz(y) 244,6 KB

IMG_4123.jpg
Plik ściągnięto 5716 raz(y) 247,49 KB

 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Wto 17 Cze, 2008   

Super jest ostatnie a konkretnie drapieżnie skupiony wzrok zawodnika przy piłce. Ale i tak widać, że mecz sprzedany ;-) . A seria super (teraz widać całą).

A u komora podoba mi sie przepychanka na drugim...
Ostatnio zmieniony przez maziek Sro 18 Cze, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 17 Cze, 2008   

Biedny 30D Pstrykacza nie pozwolił... :D Jak słyszałem jak te Twoje 5 czy 6 klatek na sekundę terkocze... Fajny ten zestaw fotek, bo dokumentuje ładnie upadek zawodnika podczas walki.

[ Dodano: Wto 17 Cze, 2008 21:08 ]
A windsurfingowe zdjęcie fajne, choć wolałbym takie z walką i skupieniem na twarzy surfera...
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 17 Cze, 2008   

komor napisał/a:
A windsurfingowe zdjęcie fajne, choć wolałbym takie z walką i skupieniem na twarzy surfera...

Jak walka? Jakie skupienie? Windsurfing to sama radość ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,61 sekundy. Zapytań do SQL: 28