Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Pią 01 Sty, 2010
FOTOGRAFIE SPORTU
Autor Wiadomość
chesky 
Początkujący



Posty: 33
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 10 Lis, 2009   

Mozna śmiało napisać, że ślicznie wykadrowane.

pozdr
chesky
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






quake222 
Bywalec


Posty: 146
Wysłany: Sob 14 Lis, 2009   

powiedzcie mi ze to wina obiektywu albo tej ciemnej hali...
w programie zrobilem chyba tyle ile moglem ale nie pozbylem sie tego czego chcialem, mianowicie te "mrowki" na nogach blokujacych... tylko nie porownywac do zdjecia dawida :D to zdjecie robilem dosc dawno, a z kazdym dniem zdobywam dosc duzo info :D jak jeszcze dostane jasny obiektyw to wtedy wam poakze :D
a narazie ubolewam nad obrobka komputerowa. czy to naprawde tak wiele ?

tak patrze na to zdjecie w rozmiarze wrzuconym =na forum i co myslicie ?
oczywiscie kadr i perspektywe zostawcie bez komentarza :D troszke przyspieszylbym migawke ibylo by ok ??

[ Dodano: Sob 14 Lis, 2009 00:12 ]
ps: tak lubie wyzalic sie pod wieczor :) )))

[ Dodano: Sob 14 Lis, 2009 00:17 ]
dla porownania "profesionalne zdjęcia z tej hali"
koszykowka: http://www.zaff.org/gallery/index.php?id=616
a z siatkowki cos nie moge znalezc burdel ma na tej stronie ...
Ostatnio zmieniony przez komor Czw 10 Gru, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
myslidar 
Rozmowny



Posty: 292
Wysłany: Sob 14 Lis, 2009   

Za długi czas dałeś, zdjęcie jest na mój gust za ciemne. W takich warunkach tylko jasny obiektyw, wysokie ISO i potem obróbka, która jest bardzo ważna..
 
 
quake222 
Bywalec


Posty: 146
Wysłany: Sob 14 Lis, 2009   

prawdopodobnie bd mial sonego 50mm 1,8 no to zobaczymy wtedy, czas myśle, że od 1/320 w góre [na zdjęciu 1/160] iso 800 i wszystko jasne. : )
dodaje oryginał. Co myślicie jakos ta obróbka mi wyszła ?


[ Dodano: Sob 14 Lis, 2009 14:56 ]
ps: zobaczcie jaka ciemnica przy 1/160 nie wiem jak ja mam tam podnieśc czas do 1/640 ... : )
 
 
myslidar 
Rozmowny



Posty: 292
Wysłany: Sob 14 Lis, 2009   

Pooglądaj zdjęcia Dawida lub moje w tym temacie. Często piszemy na jakich ustawień robiliśmy. Czasem trzeba nawet ISO 3200 dać, a i więcej by się przydało przy f.2.8. Niestety..
 
 
quake222 
Bywalec


Posty: 146
Wysłany: Sob 14 Lis, 2009   

no ale jak dam iso 3200 na swojej alfie to wychodzi taka kupa ze szok, nie wiem czy da sie to wtedy odszumic. Za tydzien gra azs wiec sie wybiore, z kitem a moze juz stalka. zrobie przy tak wysokim iso i wam pokaze. jak ogladalem zdjecia z c350 na iso 3200 to wlasnym oczom nie wierzylem
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Sob 14 Lis, 2009   

quake222, i tak powinno wyjść lepiej niż nieumiejętne rozjaśnianie niedoświetlonego zdjęcia na ISO 800.
 
 
myslidar 
Rozmowny



Posty: 292
Wysłany: Sob 14 Lis, 2009   

quake222 napisał/a:
no ale jak dam iso 3200 na swojej alfie to wychodzi taka kupa ze szok, nie wiem czy da sie to wtedy odszumic. Za tydzien gra azs wiec sie wybiore, z kitem a moze juz stalka. zrobie przy tak wysokim iso i wam pokaze. jak ogladalem zdjecia z c350 na iso 3200 to wlasnym oczom nie wierzylem
Dlatego do sportu ludzie używają Canona i Nikona :)
 
 
f11whocares 
Bywalec
pstryk


Posty: 184
Wysłany: Sob 14 Lis, 2009   

quake222 napisał/a:
no ale jak dam iso 3200 na swojej alfie to wychodzi taka kupa ze szok, nie wiem czy da sie to wtedy odszumic. Za tydzien gra azs wiec sie wybiore, z kitem a moze juz stalka. zrobie przy tak wysokim iso i wam pokaze. jak ogladalem zdjecia z c350 na iso 3200 to wlasnym oczom nie wierzylem


Wiec pora zmienic system. Tez mialem Sony, drugi raz juz bym tego nie kupil.
 
 
quake222 
Bywalec


Posty: 146
Wysłany: Nie 15 Lis, 2009   

jak pytalem sie was o zmiane systemu to mowiliscie zebym zostal przy sonym :D
chcialem zmienic na c400d bo na 30,40 mnie nie stac :) )
 
 
dawid_gaszynski 
Rozmowny
gaszynski.pl



Pomógł: 1 raz
Posty: 446
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 15 Lis, 2009   

quake222 : podeślij na dawid@gaszynski.pl oryginał tego swojego zdjęcia
Spróbuj raz zrobić na ISO 1600. Zobaczysz czy faktycznie nic się z tego nie da wyciągnąć.
50mm 1.8 trochę trudno będzie robić siatkę.

AZS Wrocław vs Mitech Żywiec
nudy, nudy, nudy

283

284

285

286
Ostatnio zmieniony przez dawid_gaszynski Nie 15 Lis, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Nie 15 Lis, 2009   

dawid_gaszynski widze ze jednak zaczynasz troche zdradzac sekrety warsztatu. I tak trzymac :grin: . Dzieki.
Zdjecia jak zwykle milo sie oglada, chociaz bywaly lepsze.
 
 
dawid_gaszynski 
Rozmowny
gaszynski.pl



Pomógł: 1 raz
Posty: 446
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 15 Lis, 2009   

Jaki mecz takie zdjęcia.
 
 
dawid_gaszynski 
Rozmowny
gaszynski.pl



Pomógł: 1 raz
Posty: 446
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 15 Lis, 2009   

Wyślij raz a dobrze to zdjęcie, bo nic nie mam.

[ Dodano: Nie 15 Lis, 2009 21:15 ]
quake222 :
Faktycznie Sony szumi mocno, daje słabą jakość ( robisz JPG o najlepszej jakości? ). Dwie fotki obrobiłem tak :
http://i35.tinypic.com/2rmpjps.jpg
http://i33.tinypic.com/qxrql0.jpg

Przede wszystkim ustaw się w jakimś miejscu, które umożliwi Ci łapanie ciekawszych kadrów. Widziałem na jednym zdjęć od Ciebie, że pacjent z TV zdaje się wdrapał się na jakąś platformę za koszem. Zawsze znad siatki zdjęcia są ciekawsze. Rób ISO 1600, bo tak czy inaczej szum jest - a na ISO 800 nie jest jakoś dużo mniejszy. Prócz tego im ciemniejsze zdjęcie tym później trudniej cokolwiek zrobić z nim.

Największym problemem jest jednak to, że na te trzy zdjęcia mam wrażenie, że trzy są spudłowane pod względem AF. Trudno jest cokolwiek zrobić potem kiedy widać, że ostre jest tło a nie zawodnik albo, że ostry jest nie ten zawodnik co trzeba.
 
 
quake222 
Bywalec


Posty: 146
Wysłany: Nie 15 Lis, 2009   

Dziękuje bardzo za poświęcony czas mam recepte, w sobote lece na sale i spróbuje swoich nowych wiadomości. Pozatym licze na to, że namówie mamuśke [bo tylko na to moge liczyć, oprócz swojej pracy w FM] na obiektyw. Mówiła, że chce na raty z telewizorem, wpadłem na genialny pomysł, że jeżeli raty to czemu nie pokuśić sie o sonego 50mm f/1,4 ?! jeżeli uda mi sie go zdobyć obiecuje, ze beda fotki 1 klasa ;) )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 17