Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Pią 01 Sty, 2010
FOTOGRAFIE SPORTU
Autor Wiadomość
xneon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Lis, 2009   

287.

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dr11 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 3810
Wysłany: Nie 15 Lis, 2009   

xneon, krakowiak jest już tańcem sportowym? :mrgreen: :P
 
 
xneon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Lis, 2009   

to capoeira - zadrobił nogami jak R. Carlos a zagrożenie siał tą piłką, że hej! :P
 
 
skasowany
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Lis, 2009   

xneon, to nie jest foto sportu :wink:
 
 
uho 
Nowy


Posty: 9
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią 20 Lis, 2009   

Witam...
wiem, że być może zamieszczę pytanie nie w tym dziale co trzeba, ale spróbuję :wink: . Dopiero zaczynam swoją drogę ku takim zdjęciom, jakie można ujrzeć na forum i w związku z tym pytanie - ilu z was, zamieszczających tutaj kapitalne zdjęcia, jest profesjonalnymi fotografami ? Tzn ilu z was ma skończone szkoły lub jakieś kursy w tym kierunku, a ilu to tzw "samouki' ? Zastanawiam się czy dobre fotografie sportu można zrobić po jakimś czasie samotnej nauki fotografowania metodą prób i błędów. I dotyczy to nie tylko fotografii sportu, ale ta najbardziej mnie zaczyna interesować.
 
 
skasowany
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lis, 2009   

uho, większość tutaj to samouki :wink: Profesjonaliści nie tracą czasu na fora :wink:
 
 
uho 
Nowy


Posty: 9
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią 20 Lis, 2009   

to miłe wiedzieć, że samemu można dojść do takiego poziomu... ale trzeba mieć w sobie dużo samozaparcia chyba i naprawdę pokochać to co się robi, plus zapewne znajomość technik obróbki. A jeszcze jedno pytanie - ile zajęło wam, amatorom, dojście do takiego poziomu ? Pytam, bo kupiłem swoją pierwszą lustrzankę i bardzo chciałbym iść w tym kierunku, a nie wiem, czy warto inwestować w jakieś kursy, których jest na rynku dość trochę, czy aparat i jakaś dobra książka o fotografii pod pachę i na halę, lub stadion...
 
 
myslidar 
Rozmowny



Posty: 292
Wysłany: Pią 20 Lis, 2009   

Chodź na różne imprezy sportowe i nie tylko. Rób zdjęcia, zobacz jakiego sprzętu Ci brakuje. Poczytaj o obróbce zdjęć (odszumianie, wyostrzanie, poziomy etc.). Naucz się pracować na priorytecie przysłony, a potem na manualu. Miłej zabawy.
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sob 21 Lis, 2009   

uho, jako amator samouk uczyłem się na początku na kompakcie, aby przejść dopiero na lustro. może moje zdjęcia nie są fantastyczne, a jedynie poprawne lub do poprawki, to samozaparcie zajęło mi około 1,5 roku aby wszystko zrozumieć, plus dodatkowy rok aby wiedzieć jak wiedzę wykorzystać w praktyce.
to nie jest aż takie trudne :)
 
 
dawid_gaszynski 
Rozmowny
gaszynski.pl



Pomógł: 1 raz
Posty: 446
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 22 Lis, 2009   

Slask Wroclaw vs MKS Piotrkow Trybunalski
ISO 3200, F2.8, 1/800
288

289

290

291


Slask Wroclaw vs Odra Wodzislaw
ISO 1600, F2.8, 1/800, 200mm

292

293

294

295

296

297


[ Dodano: Pią 27 Lis, 2009 08:29 ]
Slask Wroclaw vs Spolem Olsztyn
ISO 3200, F2.8, 1/800
30D+70-200 2.8 L USM

298

299

300

301

302


[ Dodano: Czw 03 Gru, 2009 09:52 ]
Gwardia Wroclaw vs Rabita Baku
ISO 1600, F2.8, 1/500
30D + 70-200 2.8 L


303

304

305

306


[ Dodano: Czw 03 Gru, 2009 09:59 ]
AZS AWF Wroclaw vs Ruch Chorzow
ISO 3200. 1/320 (-2/3 Ev) . F2.8
30D + 70-200 2.8 L

307

308

309

310


[ Dodano: Czw 03 Gru, 2009 10:06 ]
I dwa dialogi - pierwszy z cała sympatią dla rozmówcy, a drugi z cała antypatią :mrgreen:

A - Cześć.
B - Jaką Ty masz tu ekspozycję ?!
A - Nie wiem, nie robiłem tu, ale wiem, że tu ciemno jest. Masz D3, dasz sobie radę :wink:
B - To wykracza za granicę moich mozliwości :mrgreen:


A - Cześć. Robisz zdjęcia.
B - Cześć. Tak.
A - Bo wiesz, my mamy taką gazetkę u nas i jakbyś wysłał nam zdjęcia to wiesz... byśmy napisali ładnie Twoje imię i nazwisko wiesz...
B - buehehehehe :mrgreen:
A - aaaa aha Ty sprzedajesz zdjęcia ?

[ Dodano: Pon 07 Gru, 2009 09:49 ]
Slask Wroclaw vs Nielba Wagrowiec
ISO 3200, 1/800, F2.8
30 D +70-200 2.8 L USM

311


312


313


314
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 10 Gru, 2009   

:lol: Dawid, za 311 a szczególnie za 312 to nie wiem czy sfotografowani panowie będą Cię darzyć sympatią… :) Fajne.
 
 
skasowany
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Gru, 2009   

komor, myślisz, że jak się zepniesz to będziesz robił inne (miny)? :razz: :wink:
 
 
oranżewski 
Optyczny



Pomógł: 15 razy
Posty: 1202
Wysłany: Czw 10 Gru, 2009   

312. wymiata!!! :lol:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 10 Gru, 2009   

Ruslan, obawiam się, że nie. :D Dawid dał na poprzedniej stronie sporo linków do materiałów o fotografii sportowej, przy okazji przeglądania ich rzucił mi się na oczy jeszcze jeden ciekawy obrazek:

http://www.youtube.com/wa...LlUpEMEvMU&NR=1

:)
 
 
skasowany
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Gru, 2009   

komor napisał/a:
http://www.youtube.com/watch?v=vLlUpEMEvMU&NR=1 :)


Ech... Nam by trochę tego sprzętu... :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 15