Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Docter 8x56 ED/OH & Docter 8x58 B/CF
Autor Wiadomość
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 357
Wysłany: Sro 19 Gru, 2018   Docter 8x56 ED/OH & Docter 8x58 B/CF

Witam,

Czy ktoś może porównywał obie lornetki ?

Zastanawiam się dlaczego Docter wpadł na pomysł zrobienia o 2mm mniejszej lornetki na szkle ED skoro 8x58 jest disc udanym modelem.
Myślę,ze ED mimo ze jest trochę krótsza oparta jest w 99% na tych samych kompozytach.
Ciekawy jestem jakie dokładnie szkło ED zostało tu użyte ? czy np. punktowosc gwiazd będzie po stronie ED ?

W dachówka Doctera gdzie znajdują pryzmaty A-K występuje dość duza dystorsja w porównaniu do Doctera Nobilem 8X56 spodziewam się ,ze dochowki nie będą miały tez aż tak wysokiej sprawności .


T
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Sro 19 Gru, 2018   

Docter 8x58 B/CF był testowany: https://www.optyczne.pl/1..._8x58_B_CF.html
O 8x56 ED/OH pisał nieco na forum jeden z użytkowników (pozdrawiam stereoKissa, który kiedyś udostępnił mi nawet swój egzemplarz Doctera do krótkiego testu :) ) tutaj: https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=31854

Jako alternatywę dla obu wymienionych polecam lornetkę lżejszą o większym polu widzenia i (co najmniej) równie dobrej optyce: https://www.optyczne.pl/3...x56_(2016).html
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 357
Wysłany: Sro 19 Gru, 2018   

dzięki za odpowiedz, czytałem te porównania .

ED nie jest chyba często używane w tych typach lornetek?

Porównując Fuji 10x50 Fmtrs z W.O 10x50 ED nie zauważyłem jakieś różnicy w AC ale robiąc to już z lornetkami o 2cm większymi (Fuji 16x70 i WO 22x70 semi-Apo) różnica w punktowosci gwiazd jest już duza i niestety na korzyść W.O.Ciekawy jestem jak to jest w tych 2ch dachowych Docterkach :cool:
 
 
AdrianX 
Nowy


Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 28 Lut, 2019   

Czy te lornetki są w stanie pokazać punktowe gwiazdy? Słyszałem że dachówki mają z tym problemy i widać pionowe kreski.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 28 Lut, 2019   

Jedne z najbardziej punktowych gwiazd widziałem w dachówkach Swarka i Leiki. Jak dobrze zrobisz, to z punktowością nie będzie problemów.
 
 
AdrianX 
Nowy


Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 28 Lut, 2019   

Swaro i Leica to wysoka liga i nie biorę ich pod uwagę ale taki docter 8x56 ed bardzo mi się podoba. Pytanie co mam dobrze zrobić, bo nie rozumiem.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 28 Lut, 2019   

Docter to też gracz z pierwszej ligi.
 
 
AdrianX 
Nowy


Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 28 Lut, 2019   

Czyli powinien sobie poradzić ☺ trzeba będzie sobie go obejrzeć w takim razie w sklepie. Dzięki za pomoc ☺
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 357
Wysłany: Pią 01 Mar, 2019   

tylko najdroższe lornetki dachowe mogą zbliżać się do poro -odnośnie kresek na jasnych gwiazdkach...
D.8X56ED generuje jasne odblaski w nocy gdy skierujesz ja na jaśniejsze gwiazdy, w dzień jest to dość trudne do zlokalizowania ale w nocy masz to jak na dłoni.
Zobacz jak duza ilość tych właśnie lornetek jest na "sprzedaż" w działach używanych ...

Myślę,ze złotym gralem będzie już nieprodukowana -Docter Nobilem 8x56 B/GA gl.z powodu:

-największej sprawności optycznej - 99%
-zerowe winietowanie
-wzorcowym wyczernieniu - 0 odblasków!!!.

reszta jest świetnie opisana na forum w dz. testy :
https://www.optyczne.pl/8..._8x56_B_GA.html

porównywałem D. Nobilem 8x56 z Fuji 10x50 FMTRX/na astro maniaku jest pełen opis/ i naprawdę w nocnych obserwacjach niewiele ustępuje Fujinonowi a w zmierzchowych już prowadzi.




T
 
 
AdrianX 
Nowy


Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 01 Mar, 2019   

Szkoda, że taka fajna lornetka generuje takie odblaski, ale rzeczywiście jest trochę na sprzedaż tego sprzętu na giełdach. Co do Docter Nobilem 8x56 B/GA to czytałem o tej lornetce, że jest bardzo dobra i szkoda, że już jej nie ma w produkcji. Z tego co już przeglądałem to chyba trzeba będzie skupić się na Fuji 10x50 lub ewentualnie może na Steiner Nighthunter 8x56. Jak taki Steiner sprawuje się na gwiazdach ?
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 05 Mar, 2019   

Arek napisał/a:
Jedne z najbardziej punktowych gwiazd widziałem w dachówkach Swarka i Leiki. Jak dobrze zrobisz, to z punktowością nie będzie problemów.


Wniosek!

Wbrew powszechnie głoszonym teoriom dobra dachówka nadaje się do astro nie gorzej niż porro.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 06 Mar, 2019   

Tyle, że takim Docterem Nobilem, Steinerem Nighthunterem czy Fujinonem FMTSX uzyskasz w astro obraz tej samej klasy za połowę ceny tej dachówki, która tak dobrze sprawdzi się w astro. I to dlatego do astro poleca się Porro.
 
 
AdrianX 
Nowy


Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 06 Mar, 2019   

Arek napisał/a:
Tyle, że takim Docterem Nobilem, Steinerem Nighthunterem czy Fujinonem FMTSX uzyskasz w astro obraz tej samej klasy za połowę ceny tej dachówki, która tak dobrze sprawdzi się w astro. I to dlatego do astro poleca się Porro.


Dlatego rozglądam się za porządną lornetką porro.
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 06 Mar, 2019   

Arek napisał/a:
Tyle, że takim Docterem Nobilem, Steinerem Nighthunterem czy Fujinonem FMTSX uzyskasz w astro obraz tej samej klasy za połowę ceny tej dachówki, która tak dobrze sprawdzi się w astro. I to dlatego do astro poleca się Porro.


Widzę Arek że dobra dachówka nadająca się do astro według Ciebie to tylko Leica albo Swarovski.
Gdyby tak z głupia frant okazało się że jest jednak dachówka tej samej jakości co Leica lub Swarek a w cenie wymienionych prze Ciebie porro to co???
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Czw 07 Mar, 2019   

Nie wiem jak do astro, ale jakby w szranki postawić jeszcze Dialyt 8x56? :cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14