Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zakup szarej polowki ;-)
Autor Wiadomość
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sro 28 Maj, 2008   Zakup szarej polowki ;-)

Mam do wyboru:
1. Hoya http://cyfrowe.pl/aparaty...zary-62-mm.html
2. B+W http://fotoplus.pl/sklep.foto/filtry_b+w/

Rozmiar 62mm, bo musi pasowac do CZ16-80. Nie ukrywam, ze wolalbym ten pierwszy, bo roznica w cenie zasadnicza. Domyslam sie, ze winieta bedzie, bo nie robia ich w wersji slim, ale trudno.
Co szanowni Koledzy proponuja?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Pon 09 Cze, 2008   

Polowki Hoya nie mam. Ale mam np. Hoya ND x8.

Uwzglednij to, ze w gorach bedziesz go czesto stosowal ( twoja odp. w albumie ), a wiec tam gdzie czesto zmienia sie pogoda. Snieg, deszcz, wiatr... a to oznacza czyszczenie.

...... B + W
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 09 Cze, 2008   

Smola, ja w gorach bywam niestety tylko raz w roku, tak na 10dni (odleglosc) i to w dodatku w lato. Inaczej nie dam rady. Juz Hoye zamowilem.
Przymierzam sie rowniez do Cokina. Jakies doswiadczenia?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 10 Cze, 2008   

A te połówkowe filtry to się kręcą tak jak polaryzacyjne kołowe, prawda? Żeby można było sobie odpowiednio poziom/horyzont ustawić, nie?
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 10 Cze, 2008   

Z tego co wiem, to tak. Chociaz juz ponad tydzien czekam na moja przesylke - dzieki uprzejmosci Poczty Polskiej.
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Sro 11 Cze, 2008   

MC nie mylisz się :grin: dokładnie tak jest.
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Sro 11 Cze, 2008   

MC napisał/a:
Z tego co wiem, to tak. Chociaz juz ponad tydzien czekam na moja przesylke - dzieki uprzejmosci Poczty Polskiej.


.daj znać jak się sprawuję, bo też chce sobie sprawić taki.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 12 Cze, 2008   

No dobra. Paczka nareszcie przyszla (trasa Gdansk-Slupsk=10dni, chyba szla pieszo). Jak przyjade wieczorem do domu, to juz nie bedzie warunkow na sprawdzenie, wiec zobacze jutro jak sie sprawuje.

[ Dodano: Pią 13 Cze, 2008 08:35 ]
Na razie bez zdjec, bo pogoda nie pozwala.
Pudelko dosyc duze - za duze. Sam filtr - w porownaniu z polarem B+W ma kiepskie wykonanie. Taki plastik fanstastik. Nie czuje sie go w reku.
Po zrobieniu kilku zdjec w domu widze juz jego pierwsza wade. Na 16mm z CZ winietuje bardzo. Przy 22mm jest juz bez znaczenia. Szkoda, ze nie wpadli na wersje slim (ja bynajmniej takiej nie widzialem).
Chociaz trzeba uczciwie przyznac - przyciemnia ladnie. Mozna nim poruszac jak polarem. W pierscieniu (wewnatrz) jest takie male wglebienie na srodku czesci neutralnej, zeby latwiej mozna bylo ustawic.
 
 
hostman 
Początkujący


Posty: 26
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Wto 17 Cze, 2008   

Witam,
jaka wartość polecacie na początek (który bardziej uniwersalny gdy nie ma się kasy na dwa) NDx4 Ndx8 ?? Oraz czy dokładając do NDx4 filtry UV i CPL nie uzyska sie efekty podobnego do NDx8?
Pozdrawiam
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   

uv nic nie da. nie wpływa na ekspozycję. po cpl możesz się spodziewać tylko jednej przysłony w dół. myślę że NDx4 i cpl da najwyżej NDx5 może x6 :)
 
 
hostman 
Początkujący


Posty: 26
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   

edmun napisał/a:
uv nic nie da. nie wpływa na ekspozycję. po cpl możesz się spodziewać tylko jednej przysłony w dół. myślę że NDx4 i cpl da najwyżej NDx5 może x6 :)


Ok dzięki za odpowiedz, a może zamiast szarego.., zrobić zestaw z dwóch CPL czy to już może czerwony szlak nie dla amatorów... ? ;)
Ostatnio zmieniony przez hostman Sro 18 Cze, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   

hostman, ale czemu kombinujesz? Polowki sa tansze od polarow.
 
 
hostman 
Początkujący


Posty: 26
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   

MC napisał/a:
hostman, ale czemu kombinujesz? Polowki sa tansze od polarow.


Ok dzięki a jeżeli chodzi o producenta to zastanawiałem sie nad 'HOYA HMC' co o tym myślicie? Czy w przypadku filtrów ND ma to takie same znaczenie jak przy polaryzacyjnych? [tzn zaryzykować i kupić tańszy czy nadal trzymać się z daleka od takich firm selco, king, tiffen, japan i podobne wynalazki a ostatnio mandee?]

dodam że posiadam kodaka dx7590.
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   

Mam hoya ND8 ten the best - filtr jest ok.

Czyszczenie tylko wnerwia, ale z uwagi na to ze ND uzywa sie malo nie warto inwestowac w np. B+W

Pragne jednak zaznaczyc ze w przypadku slonecznego dnia i przyslony f8 nie uzyskasz np. efektu ruchu wody w rzece.

Trzeba bedzie domykac przyslone bardziej.

Kup ND8, a z czasem dokupisz CPL i uzyskasz przyciemninie. Bedzie jednak wiazalo sie to takze z utrata ostrosc. Jak by nie patrzec to 3 dodatkowe warstwy szklane.

Jest tez takie ND400 .... no ale :)
 
 
santini
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 33
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   

Małe sprostowanie do posta edmun'a Otóż z tym ND to nie zupełnie tak. Pokrótce:filtr o ND 2 przyciemnia o jedną działkę przysłony, ND 4 o dwie, Nd 8 o trzy. Polary zwykle w granicach jednej działki więc są odpowiednikiem ND 2. Po zastosowaniu ND 4 i polara, czyli ND 2 mamy więc ND 8 - nie 5, 6 czy 5,5 :grin: W praktyce zwykle najczęściej przydaje się ósemka i taką wartość na początek bym polecał. :cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14