Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Problem medyczny związany z użytkowaniem lornetki?
Autor Wiadomość
PsychTrekker 
Nowy


Posty: 3
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 28 Gru, 2018   Problem medyczny związany z użytkowaniem lornetki?

Dzień dobry, mój problem polega na tym, że po dłuższym użytkowaniu lornetki w terenie podczas kilkugodzinnych wypadów, zaczynam cierpieć na intensywne podrażnienie oczu, silne przekrwienie, pieczenie i szczypanie spojówek, które utrzymują się przez 1-2 dni. Lornetki na większą skalę używam od listopada bieżącego roku, jest to nowy Vortex Diamondback 8x42. Rozumiem, że to nie jest forum medyczne, wiem jak sobie radzić z powyższymi objawami, nie mam jednak pewności, czy powstają one w wyniku użytkowania lornetki (choć istnieje tu zbieżność czasowa, a wcześniej podobnych dolegliwości nie miewałem), a jeśli tak, to czy mogą mieć związek np. z nieprawidłową kolimacją, co mogłoby mocno męczyć oczy. Biorę również pod uwagę reakcję na kontakt z materiałem, z którego wykonany jest okular (guma, smary, powłoki?). Dlatego chciałem zapytać, czy ktoś z Was miał, bądź słyszał o podobnych reakcjach u kogoś? Czy jest możliwość by sprawdzić, czy lornetka nie ma jakichś wad (np. choćby problemów z kolimacją), które mogłyby istotnie negatywnie wpływać na komfort patrzenia przez nią? Pozwalam sobie zawracać głowę i zajmować miejsce ponieważ jestem początkującym użytkownikiem lornetek i nie mam doświadczenia jeśli chodzi o rozmaite problemy.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 28 Gru, 2018   

Myślę, że to reakcja alergiczna(?) na materiał muszli ocznych. Chińskie produkty potrafią mieć w sobie sporo szkodliwych substancji.

Pamiętam jeden z pierwszych dużych testów lornetek, gdy na wyjeździe testowym nieopacznie spałem w pomieszczeniu, gdzie leżało kilkadziesiąt świeżo wypakowanych lornetek. Na drugi dzień rano obudziłem się z takim bólem głowy, jakiego nie miałem nigdy w życiu.
Ostatnio zmieniony przez Arek Pią 28 Gru, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
toomkoo7474 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 207
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: Pią 28 Gru, 2018   

Ja mam ten sam efekt z moim swarkiem el.jak sie za duzo napatrze w sloneczny dzien to oczy pieka i problem z zatokami,to tak jak bym zbyt mocno se oczy naswietlil.
 
 
jerzy z 
Początkujący
jerzy z


Posty: 26
Skąd: suwałki
Wysłany: Pią 28 Gru, 2018   

Potwierdzam diagnozę Arka. Kilka lat wstecz kupiłem lornetkę produkowaną w Chinach - po trzech tygodniach odesłałem , wymieniając na troszkę droższy model. Obiaw pieczenia oczu ustąpił.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pią 28 Gru, 2018   

Kolimację możesz sprawdzić na odległym punktowym obiekcie, np czerwona lampka na dalekim kominie, czy może lepiej nieduża gwiazda. Obraz powinien być pojedynczy, nierozmyty. Duże gwiazdy "iskrzą", co może mylić.

Proponuję muszle oczne odkazić - np. ciepła woda, mydełko/odkażalnik, wacik...dobrze spłukać by nie nastąpiła reakcja na środek odkażający (nie uszkodzić lornetki i szkieł).
Zmniejszyć ekspozycję - krócej obserwować, mniej dociskać muszle, unikać ostrego światła...

No i zobaczysz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14