Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
zestaw do 4000 zł?
Autor Wiadomość
michozi 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Sob 16 Lut, 2019   zestaw do 4000 zł?

Witam wszystkich forumowiczów :smile:

Stoję przed wyborem mojego pierwszego amatorskiego lub półamatorskiego sprzętu do fotografowania. Wcześniej nie miałem żadnej lustrzanki. Zawsze były to podstawowe kompakty plus telefon. Chcę poczynić zmiany w tym kierunku, aby mieć zdjęcia wyższej jakości. Zdjęcia bardzo lubię robić. Głównie fotografuję na wyjazdach, w podróży. Nie mam specjalizacji odnośnie robienia danego rodzaju zdjęć. Lubię robić zdjęcia wszystkiemu od architektury, przez ludzi po widoki i krajobrazy.

Napisałem tutaj, ponieważ najbliżej mi do lustrzanki, natomiast nie zamykam się na bezlusterkowce, dlatego to również jest odpowiednie miejsce, aby przekonać mnie do tej kategorii.

Budżet całościowy max 4000 zł. W to ma wejść body + 1 obiektyw (lub dwa w zależności od sposobu na podzielnie ciastka budżetowego - jak radzicie?) + torba + karty pamięci +dodatkowy akumulator? Czy wymieniłem wszystko co potrzebuje na start czy o czymś zapomniałem, a może coś jest zbędne na początek przygody z fotografią?

Jeśli chodzi o konkretne modele to skupiłem się na dwóch głównych graczach tzn. Canon oraz Nikon. Z tego co się dowiedziałem, to w tych przypadkach będę miał największą elastyczność w doborze obiektywów itd. w dłuższej perspektywie. Nie zamykam się na inne marki, podobnie jak na bezlusterkowce. Proszę o argumenty za innymi wyborami.

Modele, które brałem pod uwagę.
Nikon: D5300,D5500,D5600,D7200
Canon: 800D,80D.

Zdaję sobie sprawię, iż ostatnie wymienione modele obu firm to półka wyżej. Pytanie czy warto dopłacić? Szczególnie dobrze wygląda ten Nikon D7200. Z polecanym kitowym obiektywem 18-105 wychodzi ok. 3600. Canon 80D przekroczy z dodatkami mój budżet.

Zaskakujący jest fakt, iż w bezpośrednim porównaniu 80D oraz D7200, a także 800D oraz D5600. Sprzęty tańsze, są wyżej oceniane w testach (D7200 oraz 800D).

Uważacie, że lepiej kupić niższe body i 2 obiektywy czy lepsze body i 1 dobry obiektyw kitowy na start, a później rozbudowywać system przez zakup kolejnych obiektywów. Lepsze body dłużej posłuży.

Dzięki za wszystkie wskazówki oraz porady. :cool:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 16