Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Serwis
Autor Wiadomość
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 02 Lut, 2019   

Ponidziak ... Arka bardzo lubię , w bezpośrednim kontakcie jest miłym i serdecznym człowiekiem :) . Poza tym cenię jego pracę , testy aparatów fotograficznych , obiektywów i lornetek bardzo mi pomogły w zakupach . Ale cenzura na portalu lornetkowym nie pasuje . W ciągu ostatnich 10 lat , dałem w prezencie 5 lornetek . Trochę z dobroci serca :) , a trochę żeby wyciszyć wyrzuty sumienia :( . Kiedy zacząłem kupować lornetki wielkiej trójki ... Leica , Swarovski i Zeiss :) .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 02 Lut, 2019   

Wiking69 napisał/a:
Ale cenzura na portalu lornetkowym nie pasuje


A gdzie tutaj widzisz cenzurę? Nie wyciąłem, ani nie ocenzurowałem żadnej wypowiedzi TOUAREGa.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 02 Lut, 2019   

Arek zastanawiałem się co tak bardzo zabolało Cię w wypowiedzi TOUAREGA , że postanowiłeś interweniować . Myślę że były to te słowa ... Wszyscy miejscowi kolekcjonerzy swoich "półkowników ". Osobiście mógłbym od Ciebie kupić w ciemno każdą lornetkę , uważam że nigdy nikogo świadomie nie wprowadziłbyś na minę . A to że kolega zasugerował że nie wszyscy sprzedający lornetki są uczciwi :( to fakt . Sam o tym dobrze wiesz , ponieważ spotykałeś się z takimi sytuacjami . Ciebie też kilka razy chciano oszukać , opowiadałeś o tym . Cenzura to bardzo szerokie pojęcie . Podobnie jak poczucie własnej wartości , często mylone z egoizmem i przekonaniem o własnej nieomylności .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 02 Lut, 2019   

W tamtym roku miałem ciekawy przypadek . Chciałem kupić ciekawą szerokokątną lornetkę , umówiłem się na odbiór osobisty , żeby nie było niespodzianek . Lornetka fabrycznie nowa , stan idealny :) . Przykładam ją do oczu i widzę podwójnie , po kilkunastu sekundach zaczyna boleć mnie głowa :( . Sprzedający przykłada ją do swoich oczu i mówi że obraz jest idealny :) . Nie mogliśmy się dogadać , twierdził że skoro lornetka nigdy nie była używana to obraz musi być idealny . Załamałem się
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Sob 02 Lut, 2019   

Wiking, to jest wątek o Arku? Wiemy już że jest miły, serdeczny, ale także ma wielkie ego, jest przekonany o własnej nieomylności i wrażliwy na krytykę. Super, trochę go już zatem znamy. Każdy jakiś jest...cytując artystę "... a psychoanaliza to do siebie mnie nie zbliża". Ale jednego się dowiedziałem dzieki Tobie o Arku, jest również cierpliwy. Drogi Freudzie o gdybym byl admem to czerwona karteczka jak nic :mrgreen:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 02 Lut, 2019   

Wiking69 napisał/a:
A to że kolega zasugerował że nie wszyscy sprzedający lornetki są uczciwi :( to fakt


Odwracasz kota ogonem, albo masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Problem w tym, że on zasugerował, że tutejsi użytkownicy naszego forum, którzy mają kolekcje lornetek nie są uczciwi.
Zrobił to bezpodstawnie, nie mając żadnych dowodów i tylko dlatego, że obraził się, bo nikt nie chciał udzielać się w jego wątku.

Rozumiesz różnicę pomiędzy napisaniem "zdarzają się nieuczciwi sprzedawcy używanych lornetek", a zasugerowaniem, że aktywni użytkownicy tego forum nie chcą się podzielić swoimi doświadczeniami z serwisem, bo zwykle przy sprzedaży ukrywają wady swoich lornetek, tylko po to, aby szybko się ich pozbyć i nie musieć przez to użerać z owym serwisem?

Poza tym TOUAREG po upomnieniu zareagował i przeprosił. Dla mnie sprawa była zamknięta. Ale wtedy pojawiłeś się Ty i rozpocząłeś dyskusję atakując mnie personalnie. Ostrzeżenia nie dostałeś, bo ja nie daje ostrzeżeń za ataki na moją osobę. Po kilkunastu latach prowadzenia portalu i forum, internetowy hejt najróżniejszego rodzaju spływa po mnie jak woda po kaczce. Proponuję jednak, żebyśmy teraz skończyli temat, bo zaśmiecamy wątek.
 
 
TOUAREG 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 91
Wysłany: Sob 02 Lut, 2019   

Arek napisał/a:
...
OK. To może umówmy się tak. Jeśli TOUAREG przedstawi tutaj link do aukcji, w której aktywny użytkownik naszego forum lornetkowego sprzedawał coś co opisywał jako "igła", a było to wadliwe, to cofnę ostrzeżenie. Skoro się kogoś oskarża - trzeba mieć dowody.


Ostrzeżenie, ze zrozumieniem przyjąłem, da się z tym żyć, a nawet z banem, jednak ten nie zawsze jest konstruktywny.
Nie zamierzam prosić czy starać się o jego anulowanie, nie jestem psem (mój "brat mniejszy") tropiącym.
Tak, kupiłem lornetkę której stan znacząco odbiegał od opisu, może stąd ta "frustracja"

Oczywiście nie o taką popularność wątku mi chodziło, mam nadzieję że będą to "ZŁE DOBREGO POCZĄTKI" parafrazując porzekadło.

Bardzo dziękuję za wszystkie dotychczasowe wypowiedzi, a zwłaszcza Maćkowi.

I właśnie zachęcony wypowiedzią Maćka, skontaktowałem się z customerservice@swarovskioptik.com, skąd po krótkim opisaniu problemu, podaniu nazwy modelu i nru lornetki otrzymałem zapewnienie o wysłaniu muszli ocznych do samodzielnej wymiany. Zupełnie za free. Ewentualny przegląd będzie kolejnym krokiem.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 02 Lut, 2019   

To może ja opowiem historię znajomego, który kupił lornetkę po mojej rekomendacji. Był to Olympus EXWP 10x42. Po kilku latach używania, pożyczył on ją komuś z rodziny, po czym zadzwonił do mnie, że z lornetką jest coś nie tak. Gdy miałem okazję na nią spojrzeć, wyszło że ten kto pożyczył lornetkę, najprawdopodobniej ją upuścił, bo okular był wgnieciony i ustawiony lekko pod kątem do osi, zacinała się też muszla okularowa. Powiedziałem do znajomego, że to uszkodzenie mechaniczne, które serwis naprawi, ale raczej odpłatnie - mimo tego, że lornetka była wciąż na gwarancji. Znajomy wysłał lornetkę do serwisu, a po 2-3 tygodniach wróciła w stanie idealnym. Całkowicie za darmo.
 
 
marcinkle 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Posty: 83
Wysłany: Pon 04 Lut, 2019   

W Zen-rayu na gwarancji popsuła się regulacja dioptrii. Wymieniono mi lornetkę na nową, ale trwało to kilka miesięcy - serwis w USA. Załatwiałem przez krajowego dystrybutora u którego kupiłem lornetkę.
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Pon 04 Lut, 2019   

Zen Ray zwinął zabawki jakiś czas temu?
 
 
marcinkle 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Posty: 83
Wysłany: Wto 05 Lut, 2019   

Możliwe, że marka wygasła - w Laniusie są jeszcze dwie sztuki. Moją reklamowałem jakieś półtora, czy dwa lata temu, ciekawe co by teraz było.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 05 Lut, 2019   

Tak, Zen-Ray padł z bardzo nieprzyjemną agonią polegającą na olaniu swoich klientów. marcinkle, byłeś chyba jednym z ostatnich klientów, których serwis jeszcze obsłużył. Na BirdForum są opisy osób, które miały znacznie mniej szczęścia w tej kwestii.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 05 Lut, 2019   

Dlatego bezpieczniej jest kupować lornetki takich firm , które przetrwały dwie wojny światowe :) . I pamiętają czasy Paula von Hindenburga .
 
 
TOUAREG 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 91
Wysłany: Wto 05 Lut, 2019   

Swarovski tak długo, jako producent optyki nie istnieje, ale mając zaplecze techniczne i kapitałowe, stworzył w latach 30-tych XX w. drugi filar biznesu, którym tu się pasjonujemy. Nie wybijał się ponad ówczesną przeciętność aż do lat "80", kiedy wreszcie dołączył do ścisłej czołówki, z którą go utożsamiamy.

I nie bezpodstawnie, dziś dostałem obiecane muszle oczne do mojego nastoletniego bino, pasują perfekcyjnie, bo jakże inaczej :smile:

Faktycznie, decydując się na produkt premium, płacimy nie tylko za markę-prestiż-logo (jak niektórzy uważają), najwyższą jakość, najnowszą technologię ale też za bezproblemowy serwis przez długie lata.
I to się chwali.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 05 Lut, 2019   

To niesamowite jak Swarovski dzięki serii SLC rozwinął skrzydła w latach 80 tych ubiegłego wieku i osiągnął szczyt optycznych możliwości . Bo trzeba przyznać że seria EL jest fenomenalna . A tak zacna Szwajcarska firma Kern Aarau , po ponad 170-ciu latach ( 1819 -1991 ) przestała istnieć :( . A produkowali tak wspaniałe lornetki i nowatorską optykę .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14