Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pomoc dla laika
Autor Wiadomość
Darek4X4 
Początkujący


Posty: 38
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Pią 01 Lut, 2019   

toomkoo7474 napisał/a:
Jest to lornetka na tym samym poziomie co Lidletka,szybko sie znudzi i bedziesz chcial cos lepszego,a do 500pln mozna cos lepszego wynalezc
lub dobra uzywke nabyc

ale ta ma być dla córki na urodziny, tak jak pisałem wyżej . Sorki za zamieszanie z dwoma produktami innej klasy i w innej cenie ale nie chciałem zakładać nowego tematu .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 01 Lut, 2019   

Lornetka dla dziecka to znany problem. Ma być małe, lekkie i z dużym polem oraz dawać dobrą jakość obrazu. Niestety nie da się czegoś takiego zrobić w cenie 100-200 zł.

Paradoksalnie jeśli chcesz, żeby dzieciak był zadowolony trzeba sypnąć kasą... Może używajcie razem?
Taki Monarch 7 8x30 czy Kowa BD 8x32 sprawdzi się znakomicie.

Można rozważać dobre Porro 7x35, ale ono będzie ciężkie i dziecko może marudzić.
 
 
Darek4X4 
Początkujący


Posty: 38
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Pią 01 Lut, 2019   

Ciężar nie powinien być problemem , dwa lata temu mieliśmy starą ruską lornetkę (nie wiem jaką brak oznaczeń ) z którą potrafiła latać cały dzień i bardzo ją lubiała ale po włamaniu do domu ślad po niej zaginą :cry:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 01 Lut, 2019   

No to Nikon Action EX 7x35 czy Sherman Pro 6.5x32 może być OK. Choć nadal uważam, że dla dzieciaka to dużo do noszenia.

W sumie można też rozważyć zakup BPC5 8x30 lub CZJ 8x30:

https://allegro.pl/oferta/lornetka-bpc5-8x30-ussr-jak-tento-sotem-7791813190
https://allegro.pl/oferta/lornetka-carlzeiss-jena-8x30w-jenopten-multicoated-7804605361

CZJ tutaj jest droga, ale w stanie idealnym. Daje się je jednak kupić w podobnym stanie poniżej 500 zł.
 
 
Darek4X4 
Początkujący


Posty: 38
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Pią 01 Lut, 2019   

po przemyśleniu sprawy temat córki zamykam na razie ( po urodzinach pojedziemy razem zobaczymy za ile coś można kupic co przypadnie jej do gustu .

A wracając do sedna sprawy , czy ktoś wie coś na temat tych :
https://edredon.com.pl/pl/p/Opticron-Savanna-WP-8x30/90
https://edredon.com.pl/pl/p/Opticron-Oregon-4-LE-WP-8x32/51
https://edredon.com.pl/pl/p/Vortex-Crossfire-8x42/256
 
 
Darek4X4 
Początkujący


Posty: 38
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Sro 20 Lut, 2019   

Witam po małej przerwie ( wypadek w pracy ) , mam zamiar zamówić coś w weekend i tu moje pytanie :
Na co zwrócić uwagę i jak przeprowadzić kontrole jakości oczym pisali niektórzy z was ?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 20 Lut, 2019   

Staroć, ale może się przyda:

https://www.optyczne.pl/1...etk%C4%99_.html
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 20 Lut, 2019   

Przy kupnie nowej lornetki , nieoceniona jest pomoc drugiej lornetki :) . Najlepiej o identycznym powiększeniu , najlepszą jaką się ma pod ręką . Takie bezpośrednie porównanie już nie jednego zniechęciło , albo zachęciło do zakupu nowej lornetki . NIECH ŻYJĄ FESTIWALE OPTYCZNE W ŁOCHOWIE :)
 
 
Darek4X4 
Początkujący


Posty: 38
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Nie 24 Lut, 2019   

Jestem już prawie pewien że kupie Levenhuk Karma PRO 8x42 . (500 zł. )
Cały czas jeszcze myślę więc chętnie posłucham ostatnich podpowiedzi , zdecydowałem się jednak na dachowca w 8x42 bo jest to chyba najbardziej uniwersalna wielkośc .

Jeśli mielibyście jakieś propozycje do max 1000 zł. to dawajta , jeśli trafie coś naprawdę fajnego rozważę kupic na raty w w/w budżecie .
 
 
Darek4X4 
Początkujący


Posty: 38
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Nie 24 Lut, 2019   

czy warto dopłaci do delta optical chase 8x42 ?
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Nie 24 Lut, 2019   

Myślę że warto.
 
 
Darek4X4 
Początkujący


Posty: 38
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Pon 25 Lut, 2019   

A tak patrząc na mój dylemat z budżetem 1000 zł. co wy byście wybrali ?

i tak troszkę z innej strony czy totalny laik jest wstanie dostrzec różnice między sprzętem za 300-500 zł. a takim za 1000 zł. ? Wiem że jeśli na przykład chodzi o muzykę kilka osób stwierdziło że nie widzi różnicy między moimi słuchawkami za 1000 zł. a tymi co oni mają (badziew za 40 zł.) gdzie dla mnie różnica jest tak wielka że nawet nie potrafię tego opisać , wiem że słuch to kwestia bardzo indywidualna , a jak jest z lornetkami ?
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Pon 25 Lut, 2019   

Jest tak jak piszesz - każdy kto nie ma klapek na oczach zobaczy widoczną różnicę miedzy dachówką za 300zl, a taką za 1000zl, aczkolwiek znajdą się też malkontenci którzy powiedzą że nie widzą żadnej różnicy. Czytałem nawet wypowiedzi w stylu że słynna Lidletka daje podobny obraz jak Fujinon.
 
 
Darek4X4 
Początkujący


Posty: 38
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Pon 25 Lut, 2019   

Zdecydowałem się na DO CHASE 8x42 towar zamówiony :mrgreen: . Lecz po rozmowie ( zamawiałem telefonicznie ) sprzedający zachęcał do 10x42 mam czas do jutra by zmienic jak coś , lecz czy to dobry pomysł ?
 
 
Darek4X4 
Początkujący


Posty: 38
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Sro 27 Lut, 2019   

przyszła dzisiaj zamówiona lornetka lecz niestety uszkodzona :cry: , śruba centralnego ogniskowania reguluje obraz tylko w prawym okularze .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14