Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Prośba o pomoc . Satelity czy UFO ?
Autor Wiadomość
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2020   Prośba o pomoc . Satelity czy UFO ?

Przed chwilą zadzwonił do mnie kuzyn z Butryn ( wieś na Warmii ) . Około godziny 21.35 zobaczył na niebie kilkanaście jasnych obiektów , ustawione były idealnie w linii prostej . Leciały z zachodu na wschód , podejrzewa że musiały to być satelity ( nie wierzy w UFO :) ) . Ale ponieważ nigdy czegoś podobnego nie widział , razem z żoną dzwonili do kilku sąsiadów i wszyscy widzieli to samo . Czy to możliwe żeby kilkanaście satelitów leciało w idealnie równych odstępach i to w linii prostej ? .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 933
Skąd: Józefów
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2020   

Słowo klucz: Starlink :evil:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2020   

Ja wiem ryszardo że rząd zaleca noszenie masek 24 godziny na dobę . Ale co jakiś czas mógłbyś ją zdjąć i się uśmiechnąć :) . A za pomoc ślicznie dziękuję ...
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Nie 19 Kwi, 2020   

ktoś wrzucił filmik na yt z 31 marca https://www.youtube.com/watch?v=wPlmIlhZYz8
a to inny ciekawy z holandii ups z niderlandów znaczy się, ... albo moze nadal holandii... https://www.youtube.com/watch?v=wPlmIlhZYz8
dziś podobno znowu były o podobnej porze, ja tego naocznie nie widzialem jeszcze, ale wyglada to tragicznie na filmikach ... https://www.youtube.com/watch?v=xbvZc_Ou6lk
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 20 Kwi, 2020   

Faktycznie jest kilka dobrych filmów :) . Ale dlaczego one tak blisko siebie latają ? . Wygląda na to że jest ich 30 !!!
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 20 Kwi, 2020   

A może to wcale nie są satelity jak nam się próbuje wmówić , tylko inwazja obcych :( . Na niektórych filmach jest naprawdę duży ruch na nocnym niebie .
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pon 20 Kwi, 2020   

one gadają między sobą laserowo, a z ziemią radiowo. na obrazku na żółto przykładowe połączenie laserowe, każdy jeden łączy się z czteroma, czy to na sąsiednich/przecinających orbitach, czy tej samej, jasno niebieska plama na ziemi to zapewne pokrycie radiowe

do widoku samolotów sie przyzwyczailiśmy, też zakłócają obserwacje, ale jednocześnie je też obserwujemy. ale jesli starlinki są aż tak jasne że widać gołym okiem to niebo bedzie niezłą ruchomą siatką... :(

starlink-still.png
http://nrg.cs.ucl.ac.uk/mjh/starlink/
Plik ściągnięto 4392 raz(y) 711,35 KB

 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 933
Skąd: Józefów
Wysłany: Pon 20 Kwi, 2020   

Wiking69 napisał/a:
Ja wiem ryszardo że rząd zaleca noszenie masek 24 godziny na dobę . Ale co jakiś czas mógłbyś ją zdjąć i się uśmiechnąć :) . A za pomoc ślicznie dziękuję ...


Ja nie zachęcam, to zdjęcie jest z zeszłego roku i nie moja wina, że właśnie zrobiło się modne :razz:
Emotka była komentarzem do tych satelitów: jako miłośnik obserwacji nocnego nieba byłem, jestem i będę przeciwnikiem jego zaśmiecania :!:
Ostatnio zmieniony przez ryszardo Pon 20 Kwi, 2020, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 20 Kwi, 2020   

Kiedy patrzę na tą pajęczynę oplatającą ziemię mam mieszane uczucia . Zupełnie jakby mieszkańcy ziemi znaleźli się w pułapce . Nie wiem jakie są możliwości techniczne tych satelitów i pewnie nigdy się tego nie dowiemy , ale mam dziwne skojarzenia z filmem Truman Show .
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pon 20 Kwi, 2020   

zasmiecanie: wiadomo ze nie wszystkie będą oświetlone i widoczne, tu symulacja ile może być widoczne jednocześnie:
https://www.youtube.com/watch?v=LGBuk2BTvJE
a tutaj szerzej jak to działa, warto obejrzec:
https://www.youtube.com/watch?v=QEIUdMiColU
jeszcze nie ma pewności czy to sie uda i czy projekt nie padnie, chociażby z powodu że przy takiej liczbie będzie dużo awarii i bedzie ciagle trzeba wymieniać na nowe, wymiana nawet kilka tysięcy rocznie...
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pon 20 Kwi, 2020   

potwierdzam wczorajszą obserwację, 23 sztuki w jednej trajektorii w odstępach 23 sekundy pomiędzy każdym, chwilę później też leciały kolejne, też w tej samej linii, ale odstępy były już trochę nieregularne.
W sumie było ich ponad 50...
Potem niebo się zachmurzyło i nie można było obserwacji powtórzyć, po okrążeniu planety przez obiekty.
Były koloru żółtego i tak widoczne, jak gwiazdy w Pasie Oriona. Leciały z południowego zachodu, na północny wschód.
Poczułem się jak w kinie na filmie s-f... Ciśnienie mi się trochę podniosło, niczego takiego wcześniej nie widziałem....
Kiedy przeleciał dwunasty obiekt, to było kilka minut przed 21szą, zadzwoniłem do Arka z informacją. Arek tego nie obserwował, ale wysnuł teorię o nowych satelitach Elona Muska, które mają zapewnić Internet w każdym zakątku globu...
Już nie będzie gdzie się schować...
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 20 Kwi, 2020   

Wszystko widzą , wszystko słyszą , wszystko o nas wiedzą . Znają nasze myśli , poznali nasze pragnienia . A my w swej naiwności daliśmy im klucze do naszej duszy . Gdy ma się taką technologię , łatwo panować nad stadem . Wczoraj zobaczyliśmy strażników na nocnym niebie i poczuliśmy się dziwnie :( . Dzisiaj patrząc na piękne czyste niebo i łapiąc pierwsze promienie słońca . Uświadamiany sobie że ten błękit nieba jest zasłoną za którą ukrywa się czerń kosmosu i jego tajemnice .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 20 Kwi, 2020   

Jeżeli satelity łączą się ze sobą laserowo , to znaczy że Ziemię otacza gęsta siatka o bardzo wysokiej temperaturze . Którą teoretycznie moglibyśmy zobaczyć kamerą termowizyjną . Myśliwi używają lunet z termowizją w czasie polowań , żeby precyzyjnie namierzyć zwierzynę . Dzięki temu wiedzą do czego strzelają i trudniej jest pomylić dzika z człowiekiem . Może za kilka lat obserwacje nocnego nieba będą wymagały bardziej zaawansowanej technologii :( . Powiedzmy sobie szczerze , kosmos jest mało kolorowy przez lornetkę .
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 933
Skąd: Józefów
Wysłany: Pon 20 Kwi, 2020   

Wiking69 napisał/a:
Jeżeli satelity łączą się ze sobą laserowo , to znaczy że Ziemię otacza gęsta siatka o bardzo wysokiej temperaturze . Którą teoretycznie moglibyśmy zobaczyć kamerą termowizyjną

:shock:
Powiedz proszę, że robisz sobie jaja.
Jeśli jednak wierzysz w to, co napisałeś, to Ci szczerze współczuję :roll:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 20 Kwi, 2020   

To nie są najdziwniejsze rzeczy, w które wierzy Wiking ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 18