Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Meopta Meostar B1 10x50 vs Leica Ultravid 10x50 BR
Autor Wiadomość
adaher 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 730
Skąd: Śrem
Wysłany: Sro 13 Lut, 2019   Meopta Meostar B1 10x50 vs Leica Ultravid 10x50 BR

Na wstępie chciałem się serdecznie przywitać ze wszystkimi Kolegami z forum!!!

Czytam testy i Wasze posty od kilkunastu lat i chyba (bardzo późno) przyszedł czas żeby w końcu coś napisać...:)
Od dłuższego czasu poszukuję docelowej lornetki o parametrach 10x50. przejrzałem już kilkanaście i padło na te dwie. Z tym, że Meoptę mogę kupić nową, a Ultravid BR używaną, oczywiście w wyższej cenie... O tę właśnie różnicę się rozchodzi...:)

Moje pytanie jest czy warto dołożyć ponad tysiąc złotych do używanej Leiki?
Ostatnio miałem PRZYJEMNOŚĆ patrzenia przez Leikę (porównanie z moją kamakurą WP2 otworzyło mi oczy na różnicę pomiędzy klasami tych lornetek...otwarcie oczu=opad szczęki:)
Natomiast nie miałem okazji popatrzeć przez meostara 10x50 jedynie 8x56, a ta zrobiła na mnie duże wrażenie! W żadnym sklepie w Poznaniu i okolicach nie ma tej Meopty a porównanie ich obok siebie to chyba będzie graniczyło z cudem...:)

Czy któryś z Kolegów miał taką okazję i mógłby coś o tym porównani powiedzieć?

Ja znalazłem jedynie coś takiego:
https://forum.wildundhund.de/threads/10x50-meopta-vs-leica.70447/

Z góry dziękuję i pozdrawiam!
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 13 Lut, 2019   

Hej!

Rozumiem, że rozważasz używaną Leikę i nową Meoptę. Jeśli dopłata jest tylko 1000 zł i Leica jest z pewnego źródła wybrałbym Leikę.
 
 
adaher 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 730
Skąd: Śrem
Wysłany: Sro 13 Lut, 2019   

Dziękuję za szybką odpowiedź!

Ponad 1000zł. (4 tyś.+ trzeba zapłacić) Oglądałem niedawno coś takiego:
https://www.optykamysliws...cena-4700,99780

Cena do negocjacji, tylko nie ma pokrowca.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 13 Lut, 2019   

Rozważ Trinovida BN 10x50. Optycznie to w zasadzie to samo co Ultravid BR. Różnią się obudową. A Trinovida w bardzo ładnym stanie można dorwać za 3000-4000 zł.
 
 
adaher 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 730
Skąd: Śrem
Wysłany: Sro 13 Lut, 2019   

Rozważam. Gdyby trafiła się okazja... choć nie ukrywam, że stylistyka ultravid bardzo mi się podoba:) A to ma być lornetka na całe życie może (już o kilku tak myślałem...:)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 13 Lut, 2019   

Tyle, że Ultravida w ładnym stanie nie dostaniesz za 4000-4500 zł. W tej kwocie będzie coś z wyraźnymi śladami używania, a to słabo nadaje się na lornetkę na całe życie. Z kolei Trinovida 10x50 BN w cenie do 4000 zł możesz mieć w stanie w zasadzie kolekcjonerskim.
 
 
adaher 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 730
Skąd: Śrem
Wysłany: Sro 13 Lut, 2019   

Dziękuję za poradę. Rozejrzę się i za trinovidem:)
Jeśli jednak trafiłbym na używaną meoptę pewnie kupił bym bez wahania, ale jest słabo z dostępnością tej meopty na rynku wtórnym...

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 13 Lut, 2019   

Pewnie na czeskim rynku można poszukać jak masz dostęp.

Swoją drogą Meopta na polskim rynku jest bardzo tania. Teraz za 3000 zł, podczas gdy nowe na zachodzie potrafią kosztować 3800-4000 zł.
 
 
adaher 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 730
Skąd: Śrem
Wysłany: Sro 13 Lut, 2019   

Pewnie będzie to jedna z tych trzech. Oglądałem też ostatnio (na targach w Poznaniu) Vortexa Razora HD. Po przeczytaniu dziesiątek opinii, zwłaszcza na amerykańskich portalach, byłem bardzo ciekaw tej lornetki, a tu klops... przechodząc ze stoiska delty, na którym długo oglądałem chase ed 10x50(w tej cenie bardzo ciekawa) ten vortex wypadł bardzo średnio... a to lornetka prawie 4 razy droższa(made in china niestety...) tyle, że tuż obok było stoisko Swarovskiego i EL 10x50 zamiotła wszystko co do tej pory widziałem!!! ale to za wysokie progi:) Tę Leikę oglądałem chwilę później i naprawdę dzielnie się broniła, tyle, że w Swarovskim komfort oglądania, odstęp źrenicy, brak zaciemnień przy zmianie pozycji oka i widok ogólny... no cóż, przeżyłem szok!:)
Ale może kiedyś dożyję takie chwili...:)
W tym momencie na pulpicie; Ultravid, Trinovid, Meostar

Pozdrawiam!
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 14 Lut, 2019   

Adaher ... kupując lornetki dwa razy miałem okazję korzystać z portalu ... Optykamysliwska.pl . Raz kupiłem fabrycznie nową Leica Trinovid 7x42 BN za 3400 zł , drugi raz była to Leica Trinovid 8x32 BA za 1400 zł ( używana od myśliwego ) . Były to bardzo udane zakupy :) , ale zawsze wolę odbiór osobisty . Często trafiają się tam bardzo interesujące lornetki , w dobrych cenach . Jeżeli myślisz o lornetce na całe życie :) , nie żałuj kasy . Pomyśl o Swarovskim EL , radość z obserwacji ( przez kilkadziesiąt lat ) jest tego warta .
 
 
adaher 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 730
Skąd: Śrem
Wysłany: Czw 14 Lut, 2019   

Dzięki Wiking, jakoś ukradkiem podsunę Twój post swojej Żonie... :grin:
My wiemy dlaczego na optykę wszelkiej maści koniecznie trzeba wydawać tyle pieniędzy, ale co z tego jak One tego nie rozumieją.... :sad:
A co do ELki, jak Swarovski zrobi wersję z 8* polem, odstępem źrenicy 30mm, 0,5 kg i z radyjkiem, to wtedy zwykłą, starą ELkę kupię za 5 tyś na całe życie. Tylko przez całe życie będzie szkoda tego radyjka :lol:
A optykę już od dawna kupuję tylko po obejrzeniu sprzętu, dwa razy się naciąłem i już więcej mi się nie chce... Podobnie mam z gitarami :grin:

Pozdrawiam!
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 14 Lut, 2019   

Skoro już o Swarovskim mowa... Skoro EL za drogi, rozważ też SLC New 10x50. Używany będzie 2x tańszy niż nowy EL, a to sprzęt klasy Ultravida HD 10x50.
 
 
adaher 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 730
Skąd: Śrem
Wysłany: Czw 14 Lut, 2019   

Przede wszystkim chciałem bardzo podziękować za tyle porad!!! Prawdę mówiąc nie spodziewałem się tak wielu i tak szybkich odpowiedzi! Bardzo dziękuję, est mi bardzo miło:)
Oglądałem ten egzemplarz:
https://www.olx.pl/oferta...html#a86190e3a4

Bardzo fajna lornetka i bardzo dobra oferta (zdradzę, że do negocjacji cena...:) Bardzo miły właściciel, zawodowy ornitolog.
Tyle, że moje oczy, a raczej może oczodoły nie współpracują z to lornetką za dobrze. Mianowicie gdy ustawiam muszle w położeniu, w którym widzę całe pole, mam dyskwalifikujące zaciemnienia...
Z resztą podobną sytuację miałem z Fujinonem FMTR 10x50. Kiedy przeczytałem Waszą recezję ponad 10 lat temu wiedziałem, że kiedyś ją kupię, a gdy po kilku latach (przeczytanych setkach recenzji) przyłożyłem lornetkę do oczu to miałem ten sam efekt co w SLC... A ja lubię ogarniać całe pole...:)
O dziwo Leica, która na papierze powinna mi jeszcze mniej pasować niż SLC(pole/odstęp) "działa":)
Nie mogę tego do końca zrozumieć...
Z drugiej strony z typowo astronomicznej, ciężkiej, z IF, jak FMTR zrezygnowałem, na rzecz uniwersalności, także do obserwacji ptaków. SLC waży z paskiem ponad 1200, A Leiki i Meopta to ok. kg. Tak że tak to jakoś mi wychodzi:)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 14 Lut, 2019   

Z lornetkami tak jest. Trzeba przyłożyć do oka. Każdy ma inny układ gałki ocznej i oczodołu. 3mnich z naszego forum piłuje/szlifuje muszle okularowe prawie każdej swojej lornetki.
 
 
adaher 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 730
Skąd: Śrem
Wysłany: Czw 14 Lut, 2019   

Ooo, to tak jak ja...:) (w swoich starych tento przycinałem muszle takim "wiertarkowym" patentem:)
A w Delcie Extreme ED 10x50 mam dobry widok (choć i tak bez diafragmy) z wywiniętymi muszlami (bez okularów...:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15