Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
APM 6x30
Autor Wiadomość
GÓRAL 
Nowy


Pomógł: 1 raz
Posty: 22
Wysłany: Pią 16 Paź, 2020   APM 6x30

Witam
Jest to pierwszy mój post na tym ciekawym forum.
Cóż więc powiedzieć na wstępie - bardzo lubię arcydzieła mechaniczno-optyczne zwane lornetkami. Patrzenie przez nie to dla mnie relaks. Nie mam wielkiego doświadczenia, jednak przez kilkanaście lornetek różnego kalibru miałem okazję popatrzeć. Obecnie na stanie mam świetnego Fujinona 7x50 FMTR-SX i nie mniej udaną lornetkę APM 20x70 ED, którą najczęściej obserwuje nocne niebo i samoloty.
Brakuje mi małej, w miarę lekkiej lornetki, a mając okazję popatrzeć przez Opticrona 6,5x32 polubiłem maleńkie porro.
Zaciekawiła mnie taka tematyczna lornetka

http://https://www.apm-te...0-fernglas.html

Czy ktoś z Państwa miał okazję przez nią popatrzeć i może się podzielić wrażeniami?
Ostatnio zmieniony przez Arek Sob 17 Paź, 2020, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 16 Paź, 2020   

Góral APM to firma która nie posiada (z tego co mi wiadomo [chyba że się mylę]) przedstawiciela w naszym kraju. Tak więc siłą rzeczy jej wyroby są u nas raczej nieznane.
Domyślam się że chodzi Tobie (link który wkleiłeś jest zły)o to:

https://www.apm-telescope...0-fernglas.html

Jeżeli mając to;

https://www.apm-telescope...f-fuellung.html

Jesteś zadowolony z jakości to chyba można zaryzykować coś znacznie tańszego, ja na twoim miejscu tak bym zrobił.

Ps. Moim zdaniem APM ma bardzo interesujące wyroby, sam ostatnio jeden nabyłem i jestem MEGA zadowolony.
 
 
Obserwatorek 
Rozmowny



Pomógł: 10 razy
Posty: 334
Wysłany: Sob 17 Paź, 2020   

Czyli nieśmiertelny temat "lornetki dla szkraba" w zasadzie się nam ostatecznie wyjaśnił.
Kowa YF 6x30 jako opcja budżetowa, i APM 6x30 z ceną trochę bardziej "dorosłą".

PS: oczywiście prawdziwe budżetowa lornetka powinna mieć ceną jak Delta Discovery 8x40,
(obecnie 260zł), ale takiej chyba się nie doczekamy...

APM-MS-6x30 4.jpg
Plik ściągnięto 4308 raz(y) 59,25 KB

APM-MS-6x30 2.jpg
Plik ściągnięto 4308 raz(y) 53,56 KB

APM-MS-6x30 3.jpg
Plik ściągnięto 4308 raz(y) 45,94 KB

APM-MS-6x30 5.jpg
Plik ściągnięto 4308 raz(y) 54,41 KB

APM-MS-6x30 6.jpg
Plik ściągnięto 4308 raz(y) 53,61 KB

 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 17 Paź, 2020   

Fajna. I pole 9.3 stopnia to coś więcej niż typowe na rynku w tej klasie 8-8.5 stopnia.
 
 
GÓRAL 
Nowy


Pomógł: 1 raz
Posty: 22
Wysłany: Sob 17 Paź, 2020   

Obserwatorek napisał/a:
Czyli nieśmiertelny temat "lornetki dla szkraba" w zasadzie się nam ostatecznie wyjaśnił.
Kowa YF 6x30 jako opcja budżetowa, i APM 6x30 z ceną trochę bardziej "dorosłą".


6x30 to nie tylko dla szkraba.
Też myślałem, że lornetki z tak małym powiększeniem to tylko właściwie dla dzieci, dopóki nie zerknąłem przez 6,5x32. Zaskoczył mnie znacznie bardziej stabilny obraz niż w 8x30, a to nie jest bez znaczenia. Plastyczność też lepsza w mniejszym powiększeniu.
Zastanawiałem się co jest na rynku ciekawego z lornetek o powiększeni 6x i tak właśnie trafiłem w intrenecie na tematyczną lornetkę APM 6x30. Chyba warta faktycznie uwagi, ale to jednak nowość i brak większych recenzji, a i faktycznie w PL niedostępna.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 17 Paź, 2020   

Bardzo lubię lornetki klasy 6x30 , mam już kilka frontowych perełek . Dlatego doceniając korzyści płynące z małego powiększenia i dużej źrenicy wyjściowej 5 mm , kupiłem w tym roku 50-cio letniego Zeissa 6x30 z Belgijskiego demobilu . I jestem bardzo zadowolony z ostrości i kontrastu . Zachwyca mnie głębia ostrości porównywalna z Zeissem Marine 7x50 . Obraz jest stabilny i relaksujący , do tego efekt 3D . Ten APM 6x30 wygląda niezwykle interesująco i solidnie . Kupiłbym go w ciemno nawet za 1500 zł . Alternatywą może być używany wojskowy Steiner 6x30 , ale ciężko go dostać .
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 17 Paź, 2020   

Koledzy/Panowie (niepotrzebne skreślić) GÓRAL i Wiking69 tutaj macie recenzję co prawda jeszcze prototypu ale bardzo interesującą:

https://www.cloudynights....ypes/?p=9634993

mam nadzieję że pomoże Wam ona podjąć jedynie słuszną decyzję o zakupie tego małego porro czego życzy wam serdecznie zagorzały miłośnik dachówek.

Ps. Na koniec ciekawostka, jest ona produkowana w Chinach przez Kunming United Optics
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 17 Paź, 2020   

Sylvester ... jesteś bardzo porządnym kotem :) . Pięknie dziękuję
 
 
GÓRAL 
Nowy


Pomógł: 1 raz
Posty: 22
Wysłany: Nie 18 Paź, 2020   

Wygląda na to, że chyba najpierw był pomysł, aby APM 6x30 był z indywidualnym ustawianiem ostrości (IF):APM 6x30

Ja akurat lubię porro z IF i pewnie wolałbym taką lornetkę jak APM 6x30 z IF, ale ostatecznie poszła produkcja z centralnym ustawianiem ostrości (CF). Niezależnie od tego to ciekawa lornetka i szkoda że w PL niedostępna - pewnie bym kupił.

Na marginesie jest jakaś dachówka z IF? (nie jestem pewien czy to jest mądre pytanie :oops: )
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 18 Paź, 2020   

GÓRAL napisał/a:
Ja akurat lubię porro z IF i pewnie wolałbym taką lornetkę jak APM 6x30 z IF, ale ostatecznie poszła produkcja z centralnym ustawianiem ostrości (CF). Niezależnie od tego to ciekawa lornetka i szkoda że w PL niedostępna - pewnie bym kupił


GÓRAL jeżeli tylko posiadasz konto PayPal to z zakupem nie ma najmniejszego problemu. Kupujesz przez ich stronę wkładając towar do koszyka itd. Wysyłka z tego co pamiętam to coś około 16 Euro.
 
 
Marcelixt 
Rozmowny
Marcelixt


Posty: 200
Skąd: Białystok
Wysłany: Nie 18 Paź, 2020   

Fajne zdanie padło na początku,że patrzenie przez lornetkę relaksuje. Odkryłem,że mam tak samo.Ciekawe czemu tak jest.Jak to się dzieje?Mnich będzie wiedział pewnie.
 
 
anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Nie 18 Paź, 2020   

Za bardzo nie mogę z tego wątku ogarnąć jak to jest z tą lornetką. Może ktoś podać konkretnego linka do sklepu ? Chodzi mi o wersję 8x30.
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 18 Paź, 2020   

anatol1 napisał/a:
Za bardzo nie mogę z tego wątku ogarnąć jak to jest z tą lornetką. Może ktoś podać konkretnego linka do sklepu ? Chodzi mi o wersję 8x30.


Link:

https://www.apm-telescopes.de/

niestety wersji 8x30 na stronie nie ma jest tylko 6x30:

https://www.apm-telescope...aeser-30mm.html

ale zawsze możesz napisać do Nich emalię z zapytaniem na adres:

info@apm-telescopes.de

Pamiętaj również że są do wyboru dwa języki, angielski i niemiecki.
 
 
anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Nie 18 Paź, 2020   

Dzięki za link Kocie. Po przeczytaniu recenzji na Cloudynights wnioskuję, że w stosunku do Kowy YF8x30 dużego progresu nie ma poza wyglądem, bo ten APM jest piękny po prostu.
A propos, Arku, kiedy będzie recenzja tej Kowy ?
 
 
Obserwatorek 
Rozmowny



Pomógł: 10 razy
Posty: 334
Wysłany: Nie 18 Paź, 2020   

Kowa ma już drugą wersję, o bardziej poważnej kolorystyce nawiązującej do nowej serii BDII.
Ale zmianami w optyce, (poza wykorzystaniem 'ekologicznego szkła'), jakoś się nie chwalą ...

Kowa YF 6x30 II ..jpg
Plik ściągnięto 3995 raz(y) 52,67 KB

Kowa YF 6x30 II.jpg
Plik ściągnięto 3995 raz(y) 85,92 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,42 sekundy. Zapytań do SQL: 20