Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nikon 8x30EII EII
Autor Wiadomość
Chomsky 
Entuzjasta


Pomógł: 17 razy
Posty: 521
Wysłany: Wto 05 Mar, 2019   Nikon 8x30EII EII

Zanim podzielę się uwagami o moim nowym nabytku, zrobię to jak mi się w głowie ułoży, zapytam o coś.
Na tapczanie leży leń, kiedy nie łazi po polach, ogląda lornetki, ewidentne bawi się nimi, jak dziecko, naraża się na drwiny całej rodziny. Dostrzegam zdziwiony, że malutkie literki na pudełeczkach po lekach, oglądane z odległości 2-3 metrów są różnej wielkości. To dziwne dla mnie laika, bo trzy lornetki mają to samo powiększenie 8x i tak; Nikon eII pokazuje ewidentne najmniejsze literki, drobne, a Vixen New Foresta 8x32 i Olympusik 8x25 WPII większe, wyraźnie większe, nie to żeby mi się coś zdawało. Czy to ma związek z polem i jego szerokością.
Przy obserwacjach w plenerze od 20 metrów do 3 kilometrów nie zwróciłem na to uwagi.
Jeszcze jedno, czy ten kultowy Nikon ma takie dziwne wnętrze od strony obiektywów, w komorze pryzmatów, takie blaszane, popaćkane klejem z ewidentnymi plamami po czymś i mam wrażenie, że pyłkami. Jeszcze dziś pooglądam.
Pozdr. Ch.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Chomsky 
Entuzjasta


Pomógł: 17 razy
Posty: 521
Wysłany: Wto 05 Mar, 2019   

Na spokojnie świecąc mocną i słabszą latarką stwierdzam.
Za szkłami obiektywów jest czarno i czysto. Dziwne są blachy wnętrza komory wokoło pryzmatów. jakieś plamy i klej i takie dziwne ni to drobinki ni to utlenione jest czy poplamione.
Wielu z Was posiada ten model może popatrzycie i uspokoicie mnie.
Pozdr. Ch.
P.s. na mojej klawiaturze w pracy nie działa przecinek przepraszam.
 
 
toomkoo7474 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 207
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: Wto 05 Mar, 2019   

U mnie to tak wyglada

Nikon E II.jpg
Plik ściągnięto 3495 raz(y) 151,55 KB

 
 
Chomsky 
Entuzjasta


Pomógł: 17 razy
Posty: 521
Wysłany: Wto 05 Mar, 2019   

Dzięki Toomkoo!
No coś w tym stylu ale moje blachy jakieś bardziej zjedzone. Jakby miały chorobę.
Może ktoś jeszcze poświęci latarką i pogapi.
Pozdr. Ch
 
 
toomkoo7474 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 207
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: Wto 05 Mar, 2019   

To blaszka dociskajaca pryzmat.moze twoje blaszki inaczej pomalowane ,gorzej lub brudne czy cos w tym rodzaju foto by sie przydalo,
 
 
toomkoo7474 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 207
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: Wto 05 Mar, 2019   

Blizej wyglada tak

c.jpg
Plik ściągnięto 3460 raz(y) 150,03 KB

 
 
Chomsky 
Entuzjasta


Pomógł: 17 razy
Posty: 521
Wysłany: Wto 05 Mar, 2019   

No tak, uspokoiłeś mnie spróbuję zrobić jakieś zdjęcie jak mi się uda. Dzięki.
Pozdr. Ch.
 
 
AdrianX 
Nowy


Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 06 Mar, 2019   

Biały klej w tej klasie lornetki to bym się nie spodziewał.... Ten Nikon jest produkowany w Japonii?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 06 Mar, 2019   

No cóż... Oszczędności, oszczędności, oszczędności... Solidnie to było 20 lat temu.
 
 
Lech149 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 258
Skąd: Gdynia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sro 06 Mar, 2019   

To raczej niechlujstwo :twisted: i dyletanctwo , jak oszczędności .
 
 
Lech149 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 258
Skąd: Gdynia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sro 06 Mar, 2019   

To wygląda na klej typu sylikon .
 
 
AdrianX 
Nowy


Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 06 Mar, 2019   

Taki klej mam w Delta Optical Extreme 10x50 ale już w TS15x70 klej jest czarny. Trochę słabo, że Nikon w takiej fajnej lornetce dał biały klej.
 
 
Chomsky 
Entuzjasta


Pomógł: 17 razy
Posty: 521
Wysłany: Sro 06 Mar, 2019   

Tak paseczki kleju są białe w czarnej i czystej komorze zaraz za obiektywem. Pewnie nie przeszkadzają w niczym kilka razy już gdzieś widziałem białe.
Ale komora pryzmatów dalej w głębi jest jakby aluminiowa może to są ta powłoki fazowe??
To aluminium nie jest wypolerowane i gładkie. Tylko jakieś draszpate i jakby utlenione faktura jak mini skórka z pomarańczy. Nie jestem pewny czy to pyłki? Nie potrafię poświecić i zrobić zdjęcia w głębi. Widać to od strony obiektywów i to pod pewnym kątem. Czy to normalne?
A z tymi literkami w pierwszym moim pytaniu? Dlaczego widzę je mniejsze? Przecież Nikon nie ma powiększenia x7.
Pozdr. Ch.
p.s. optycznie jest spoko fajna lornetka. Jeśli to pyłki to czy jest sens wymieniać na inny egzemplarz.
Może dać sobie spokój.
 
 
Chomsky 
Entuzjasta


Pomógł: 17 razy
Posty: 521
Wysłany: Nie 10 Mar, 2019   

Zasięgałem opini i ten typ tak ma. Nierówna faktura metalu ma na celu eliminację odbić wewnątrz komory pryzmatów, nie może być gładkie i wypolerowane.
Toomkoo dzięki za fotki.
Pozdr. Ch.
 
 
Chomsky 
Entuzjasta


Pomógł: 17 razy
Posty: 521
Wysłany: Nie 10 Mar, 2019   

Czytam pilnie forum i jestem pewien, że co dtugi użytkownik tegoż deklaruje, ze jest posiadaczem Nikona eII 8x30EII. Poświećcie latarką w obiektywy wokoło koniecznie i sprawdź cię proszę jak się ma ta druga komora-srebrzysta i opiszcie, bo w środę mija dwa tygodnie i nie za bardzo wiem co mam myśleć o tych dziwnych nalotach na blachach. Plizz. Wasz Chomsky.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 19