Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pią 30 Maj, 2008
Rozterki przed zakupem jak u kazdego :P
Autor Wiadomość
Yakuza 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Czw 29 Maj, 2008   Rozterki przed zakupem jak u kazdego :P

Witam. Przymierzam sie do kupna aparatu.

Z wymagan jakie mam to:

odchylany lcd,
regulacja ogniskowej pierscieniami na obiektywie
stabilizacja
no i wiadomo jakosc zdjec :)

Aparat bedzie uzywany w różnych warunkach wiec uniwersalnosc byla by mile widziana. Bedzie go uzywala moja dziewczyna do zwyklych fotek na auto, ale różniez ja bede próbowal walczyć na manualu :)

Co byscie polecili?

Pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






rafalg 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 430
Wysłany: Czw 29 Maj, 2008   Re: Rozterki przed zakupem jak u kazdego :P

Yakuza napisał/a:
Witam. Przymierzam sie do kupna aparatu.

Z wymagan jakie mam to:

odchylany lcd,
regulacja ogniskowej pierscieniami na obiektywie
stabilizacja
no i wiadomo jakosc zdjec :)

Aparat bedzie uzywany w różnych warunkach wiec uniwersalnosc byla by mile widziana. Bedzie go uzywala moja dziewczyna do zwyklych fotek na auto, ale różniez ja bede próbowal walczyć na manualu :)

Co byscie polecili?

Pozdrawiam


Panasonic Lumix DMC-FZ50
Ma wszystko to co potrzebujesz.
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 29 Maj, 2008   

rafalg napisał/a:
Panasonic Lumix DMC-FZ50
Ma wszystko to co potrzebujesz.


Dokładnie to samo polecam.
Obiektyw jest świetny :)
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Czw 29 Maj, 2008   

Ech dajcie spokój, faceta który do takiego apartau wsadził taką matrycę i tego drugiego, co odszumianie napisał, powinni powiesić wiadomo za co tylko nie wiem jak wysoko, zeby swoje błedy zrozumieli.

Świetny aparat pod każdym względem poza jakością zdjęć powyżej ISO 100. Stopień "pasteli" jest powalający. Nie powiem, do odbitek 10x15 nadaje sie może i ISO 400 ale nic więcej i żadnego cropowania... Szczególnie w rozogniskowanych miejsach bez wyraźnej faktury aparat ten tak namiętnie rzeźbi aby stworzyć jakąś rzeczywistość, że przykro patrzeć...

Tu np iso 400 obejrzyjcie okolice warg, wzór na chustach itp...

http://www.flickr.com/pho...338343/sizes/o/
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 29 Maj, 2008   

maziek napisał/a:
Nie powiem, do odbitek 10x15 nadaje sie może i ISO 400


Piszesz do z własnego doświadczenia, czy gdzieś przeczytałeś?

Z FZ30, robiłem powiekszenie 30x40 cm, iso 200. Jakość wyszła dobra, a było by lepiej gdyby fotolab był lepszy.
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Czw 29 Maj, 2008   

Mój kolega ma FZ-50 i mówię co myślę. Pooglądaj zdjęcia iso 200 czy 400. Ja byłem strasznie napalony na FZ-50 bo rzeczywiście pod każdym względem jest super, ale po krótkiej analizie z której wynikało, że robiąc to co robię nie będę używać tylko iso 100 odpuściłem. Między innymi sam go testowałem, zdjęcia wrzuciłem do wątku "FZ-18 - to może być to".

Mój kolega poprzednio miał FZ-20 i wydaje mi się, że nie robił takiej masakry ze zdjęć. Faktem jest, że być może z RAWów więcej da się wyciągnąć (kolega nie używa). Dla mnie był nie do zaakceptowania w porównaniu do mojego starego olka c-750, który na iso 400 szumi jak nie wiem, ale szumi a nie maluje pastelami (wówczas nawet nie myślałem jeszcze o lustrzance...).

Tzn nie chcę nikogo urazić itp ale jak ktoś wybiera, to warto, zeby zwrócił na to uwagę.
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 29 Maj, 2008   

Nie da się ukryć że panasy szumią, zwłaszcza Fz30 i Fz50.
Można też poszukać odpowiednika -kopi FZ50 w systeme Leica. Jest tam zmienione wewnętrzne oprogramowanie które lepiej sobie poczyna z szumami.
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Czw 29 Maj, 2008   

One musza mieć coś w konstrukcji takiego. Czytałem owszem o tym, Laica ma własne algorytmy odszumiające napisane przez jej własnych inżynierów, ale efekty nie są powalające. A raczej są. Zobacz na tego pelikana, na pióra i trawę. To nie jest szum, to jest twórczość... A to ISO 200.

http://www.flickr.com/pho...886322/sizes/o/
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 29 Maj, 2008   

maziek napisał/a:
To nie jest szum, to jest twórczość... A to ISO 200.


Ok! Ale nie wszyscy oglądają zdjęcie tak jak My w powiększeniu 300 % ;)
Dopasowując zdjęcie do rozmaru monitora uzyskamy całkiem przyzwoitą fotkę, której nie wiele brakuje.
I jeżeli ktoś jeszcze nie popadł w dziką manie powiększania wszystkiego do widoku piksel w piksel, to zapwniam że lepiej robić zoom obiektywem a nie powiekszając cyfrowo - choćby za pomocą cropa :)
 
 
Yakuza 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Czw 29 Maj, 2008   

Widze ze malo jest aparatów spelniajacych moje kryteria :p
 
 
qadest1 
Rozmowny
Mały czarny Olek ;)



Pomógł: 4 razy
Posty: 341
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: Czw 29 Maj, 2008   

Fuji S9600 - nie wiem dlaczego nikt o nim nawet nie wspomniał do tej pory??? :)
 
 
Yakuza 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Czw 29 Maj, 2008   

niestety nie ma stabilizacji
 
 
rafalg 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 430
Wysłany: Czw 29 Maj, 2008   

Yakuza napisał/a:
niestety nie ma stabilizacji


Dlatego nikt nie wspomniał, podtrzymuję opinię że FZ50 bedzie dla Ciebie optymalny.
 
 
Yakuza 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Czw 29 Maj, 2008   

a moze s100fs nowy model i spelnia wyzej wymienione warunki
 
 
qadest1 
Rozmowny
Mały czarny Olek ;)



Pomógł: 4 razy
Posty: 341
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: Pią 30 Maj, 2008   

Yakuza napisał/a:
a moze s100fs nowy model i spelnia wyzej wymienione warunki


No, tylko że w jego cenie to już kupisz lustrzankę i to z double kit'em np. Olympusa albo Nikona - a zdjęcia będą o niebo lepsze niż z tego s100fs :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15