Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Różne kolory powłok w olimpijce BPC 8x30 ?
Autor Wiadomość
Yniu 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Wto 12 Mar, 2019   Różne kolory powłok w olimpijce BPC 8x30 ?

Cześć.
Dorwałem w końcu w sieci BPC4 8x30 z 1980 roku, "olimpijkę" z logo z olimpiady w Moskwie. Wszystko byłoby super, logo świetnie zachowane, stan lornetki też fajny ale od razu po rozpakowaniu rzuciło mi się w oczy, że odbicie resztkowe jest wyraźnie inne na prawie każdej z soczewek - na jednym okularze rubinowe, na drugim złote/żółte, na obiektywie niebieskie a na drugim też złoto/żółte. Mamy zatem 3 różne kolory co jak na 4 szkiełka jest chyba swoistym rekordem :roll:

Niby nie widać żeby coś było gmerane, logo jest oryginalne, etui posiada stemple z 1980 roku, numer też ok. Co sądzicie, to jakiś składak, naprawiana, czy też może tak bywało? Wiem, że po upadku Sojuzu często składano lornetki z przypadkowych części, ale sądziłem, że olimpijki w 1980 były raczej produkowane z dużą dbałością o jakość.

Napisałem do Sprzedającego i nie będzie robił problemu ze zwrotem, ale zwrócił mi też uwagę na to, że w innej aukcji olimpijki też widać różne kolory soczewek w okularach i że raczej nic nie było w niej grzebane jego zdaniem. Zawsze chciałem mieć olimpijkę, ale byłem przekonany, że raczej nie mają one takich "atrakcji". Moja inna BPC ma wszystkie soczewki jednakowe. Może ktoś z Was ma większe doświadczenie i coś podpowie w tej kwestii, zwracać, czy zostawić? Chodzi mi bardziej o to czy jest oryginalna, bo optycznie to nie powinno robić wielkich różnic. Oto link do mojej aukcji, na której to faktycznie widać, ale nie zwróciłem uwagi, ponieważ sądziłem, że efekt tylko na zdjęciu:

https://allegro.pl/oferta/lornetka-8x30-ussr-1980r-olimpiada-oryginal-7883598656
?item=7883598656

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 12 Mar, 2019   

Słabo to wygląda. Zawsze wydawało mi się, że olimpijki miały zielonkawe powłoki MC. A tutaj ja jednym obiektywie klasyczny 1-warstwowy fluorek magnezu, a na drugim złote jakieś coś... Dla mnie to składak.
 
 
anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Wto 12 Mar, 2019   

W końcu to olimpijka, czyli każda soczewka w innym kolorze jak kółka olimpijskie. :wink:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 13 Mar, 2019   

:)
 
 
Yniu 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Czw 14 Mar, 2019   

Dziękuję za pomoc, lornetka wraca do sprzedawcy. Pozdrawiam! :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14