Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zeiss Terra ED Pocket 8x25
Autor Wiadomość
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 757
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 01 Mar, 2024   

binocullection napisał/a:
Europejczyk poszedł w tzw. paradoks Veblena (odsyłam do wikipedii). Chinczyk poszedł w zwykłą chciwość kosumenta, który zawsze chce mieć to samo taniej, cały czas nie potrafiąc zrozumieć, że to jest po prostu niemożliwe.

To czemu rynek, niby zasadniczo wolny, nie potrafi na to odpowiedzieć? Jest przecież popyt na solidne produkty ze średniej półki. Czy może jednak się mylę i teraz prawie wszyscy już chcą kupować albo najtańszą chińszczyznę, albo towary luksusowe...? Może i tak być, taki M&S, w którym kupiłem wiele solidnych ubrań, już niestety się od nas wycofał.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






binocullection 
Rozmowny
per bino ad astra



Posty: 304
Skąd: Warszawa/Katowice
Wysłany: Pią 01 Mar, 2024   

Kolejny raz swietny przyklad, Tomek. Marks, Cottonfield, Fruit of the loom. Albo ja jeszcze lubie Skoda Superb, VW Phaeton czy ze sportowych Toyota GT86. Autentyczna wartosc w adekwatnej cenie, nie pomopowanej zbednym marketingiem. Produkty dla kasy sredniej, ktore traca sie z rynkow (szczegolnie CEE), bo traci sie klasa srednia.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 01 Mar, 2024   

_Tomek_napisał.."Moje pokrętło w Terze odpadło, bo źle było przyklejone. Jak można pokrętło nakleić na ośkę używając jednej kropli kleju w osi?""

Piszesz o lornetce za 1500 zł a taka sama przypadłość trapi Curio 7x21 za 3600zł, lornetkę produkowaną w Austrii nie w Chinach, o czym piszą zawiedzeni właściciele tejże lornetki. To co napisałem wcześniej, znane firmy, nie tylko chińskie, idą na łatwiznę i zaczynają oszczędzać na kontroli jakości, utrzymując wysokie ceny za swoje produkty.
 
 
meehoo 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Pią 01 Mar, 2024   

Jan55 napisał/a:
_Tomek_napisał.."Moje pokrętło w Terze odpadło, bo źle było przyklejone. Jak można pokrętło nakleić na ośkę używając jednej kropli kleju w osi?""

Piszesz o lornetce za 1500 zł a taka sama przypadłość trapi Curio 7x21 za 3600zł, lornetkę produkowaną w Austrii nie w Chinach, o czym piszą zawiedzeni właściciele tejże lornetki. To co napisałem wcześniej, znane firmy, nie tylko chińskie, idą na łatwiznę i zaczynają oszczędzać na kontroli jakości, utrzymując wysokie ceny za swoje produkty.


No nie załamuj mnie, a ja już patrzyłem na te śliczne Curio łapczywym okiem... :roll:
Jeszcze biorę M7 8x30 pod uwagę, ale dla mnie trochę za duży...
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 01 Mar, 2024   

binocullection napisał..." a przewidywane są chinskie HG i EDG?"

Jeżeli będą, jak piszą lepiej poinformowani, produkowane w chińskiej fabryce to będą chińskie :mrgreen: , sygnowane marką Nikon :wink: .
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 01 Mar, 2024   

meehoonapisał..."No nie załamuj mnie, a ja już patrzyłem na te śliczne Curio łapczywym okiem... :roll:
Jeszcze biorę M7 8x30 pod uwagę, ale dla mnie trochę za duży..."

Nie załamuję Cię, więcej poczytaj na BF, gdzie piszą o tym włąściciele Curio.
MZ, kupując M7 8x30 wcale na tym nie wyjdziesz źle, wręcz przeciwnie, komfort obserwacji, jest zdecydowanie większy niż z 8x25 czy 7x21 a i jakość obrazu jest lepsza, może poza Curio, którą chwalą za optykę, ale to też chwalą ją Ci co ją mają i którym nie odpadło pokrętło ostrości :mrgreen: .
 
 
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 757
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 08 Mar, 2024   

Jak sprawa z Terra?

Opinie na temat awaryjności to tylko sygnał, co może się zdarzyć, ale niekoniecznie przekładają się na rzeczywistą awaryjność. Wyobraźmy sobie przykładowo, że 1% lornetek Curio i 10% Aculonów ma jakiś defekt. Na 1000 nabywców Curio 10 ma problem i wszyscy zrobią lament, bo wydali tyle kasy na markowy sprzęt. Na 10000 posiadaczy Aculonów problem ma 1000, ale tylko co setny o tym wspomni, bo reszta uzna, że tani sprzęt i tak musi być. W efekcie czytając fora i traktując te fora jak próbkę reprezentatywną można odnieść wrażenie, że lornetki są tak samo awaryjne.

To samo zresztą dotyczy jakości optycznej. Droższe lornetki kupują bardziej wymagające osoby i są one bardziej krytyczne wobec nich. Znów, czytając fora można odnieść wrażenie, że nie warto przepłacać, bo SF też pokazuje AC na brzegu, a Genesis ma nieostrość brzegową.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 08 Mar, 2024   

_Tomek_ napisał..."Opinie na temat awaryjności to tylko sygnał, co może się zdarzyć, ale niekoniecznie przekładają się na rzeczywistą awaryjność. Wyobraźmy sobie przykładowo, że 1% lornetek Curio i 10% Aculonów ma jakiś defekt..."

Weź pod uwagę, że o usterce piszą tylko Ci co udzielają się na BF, czyli np 10/1000, a jest wielu, może 100/1000, użytkowników tej lornetki, którzy też mają ten problem, tylko nie "lamentują" jak piszesz i nie piszą o tym na forum (nie są użytkownikami forum), ale wysyłają do reklamacji i czekają nawet 8 tyg na naprawę i zwrot, a my o tym nie wiemy i się nie dowiemy, bo Swarovski nie ujawni jaki procent lornetek Curio cierpi na tą przypadłość i np jaki procent lornetek EL i NL jest reklamowany na wymianę rozpadających się.okładzin.
Ja uważam ( i nie tylko ja) za niedopuszczalne, że producent uważany za największy top, wśród producentów optyki, dopuszcza do produkcji takich bubli jak odpadające pokrętła czy rozpadające się okładziny lornetek, tym bardziej, że te lornetki należą do bardzo drogich a nie tanich typu Aculon, Kowa, Olympus czy im podobne.
MZ, bardzo dobrze, że użytkownicy o tym piszą, bo nie można, chociaż co niektórzy uważają, że można, sprzedawać czegoś za bardzo duże pieniądze, co ma jakieś wady. W tym przypadku jest to wada projektowa i Swarovski powinien zareagować, poprawiając projekt, bo pokrętło, jak piszą użytkownicy, nie ważne czy 10-ciu czy 100-tu, którzy doświadczyli tej usterki, jest przyklejone do plastikowego trzpienia o średnicy 1mm, a jest to lornetka za prawie 900 eu a nie za 90.
Jeszcze jedno, czemu o Leicach T czy UV 8x20 nikt nic nie napisał przez tyle lat, co są na rynku, że odpadają pokrętła czy w innych, większych modelach, okładziny? Bo jakość wykonania lornetek Leica jest na najwyższym poziomie, o czym wszyscy piszą, a zwłaszcza ich posiadacze. Da się ?, da się. W Swarovskich też się dało np SLC czy stare wersje EL, a teraz się nie da? zwłaszcza przy dzisiejszych technologiach?
Podsumowując, można przyjąć, że Swarovski obniża? koszty w zamian za jakość materiałów, dobrze, że na razie nie optyki :mrgreen: , ale kto wie? Czasy się zmieniają i jakość produktów też, szkoda,że na gorsze :cry: .
 
 
browar 
Bywalec


Pomógł: 4 razy
Posty: 154
Wysłany: Sob 09 Mar, 2024   

Jan55, wprawdzie mam Monovida Leiki, ale muszę tu wspomnieć o złym poskładaniu tejże. Kupiłem używaną w doskonałym stanie ale po roku pomiędzy pierwszą a drugą soczewką okularu zauważyłem sporo śmieci. Używam na codzień, cały czas mi towarzyszy, w garniaku i w weekend. Wysłałem do Weldmana w Jabłonowie (serdecznie pozdrawiam) i powiedział że soczewki nie były podokręcane, ale niemożliwe żeby się same poluzowały - błąd fabryki i kontroli jakości. Pierwsza soczewka trąc o obudowę wygenerowała masę drobnych opiłków i zrobił się syf. Naprawa, ponoć skomplikowana, udała się w 100%, polecam mechanika. No cóż, może zeitgeist...
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 416
Wysłany: Sob 09 Mar, 2024   

browar, weź pod uwagę że ktoś już wcześniej mógł rozkręcać i przy składaniu za lekko dokręcił . Nie można zdecydowanie winić fabryki . I bez przesady z tymi trudnościami ...W zeszłym roku nabyłem podobny konstrukcyjnie mono . Tyle że okazało się że niestety miał zagrzybioną optykę . Rozebrałem go na czynniki pierwsze i po czyszczeniu poskładałem do kupy bez problemów . A Weldman to stękacz . W zeszłym roku pytałem o kolimację CZJ 8X30 . Oj panie , gruba sprawa , dwa tygodnie .... Zrobiłem w 2h . Nawet nieźle wyszło :mrgreen:
 
 
browar 
Bywalec


Pomógł: 4 razy
Posty: 154
Wysłany: Nie 10 Mar, 2024   

Kot72, Ale po co miał ktoś rozkręcać, no chyba że było popsute, ale to tylko potwierdza moją tezę. Zdecydowanie można winić fabrykę. A jakie to podobne konstrukcyjnie mono nabyłeś? Chyba nie sugerujesz że Weldmanowi zajęłaby dwa tygodnie pracy kolimacja lornetki? Tobie zajęło 2h, a mnie 15 minut, to nie jest skomplikowana operacja. Weldman prowadzi firmę i ma terminy, mi akurat zrobił od ręki za rozsądną kwotę, miał tylko problem z dobraniem się do Leiki, ja poległem na tym, mimo że mam schematy Monovida.
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 416
Wysłany: Nie 10 Mar, 2024   

browar, z rozmowy wyczułem że nie był zainteresowany przeprowadzeniem samej usługi kolimacji . Chciał mnie naciągać na czyszczenie , malowanie i smarowanie .Jak mu powiedziałem że nie ma potrzeby robić innych czynności to zaczął stękać , termin 2 tygodnie i trzy stówy za usługę . Podziękowałem . Sprzęt który kupiłem to Specwell 8x30 . Raczej lata 70 te . Metal i szkło . Powiększenie i pole oszukane ale ma funkcję macro plus konwerter od 10 cm . Normalnie ogniskuje chyba od 35 cm . Fajne do owadów . Oczywiście pryzmaty jak w dachówce więc podejrzewam że konstrukcyjnie podobny do monovida .
 
 
meehoo 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Pon 11 Mar, 2024   

_Tomek_ napisał/a:
Jak sprawa z Terra?


Oddali kasę. Teraz się waham czy jeszcze dać drugą szansę Zeissowi czy spróbować Nikona M7 8x30...
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 11 Mar, 2024   

meehoo, Spróbuj Nikona M7 8x30, bo optyka nie jest gorsza od Terry, a mechanicznie jest na pewno dużo lepiej. Różnica niewielka w gabarytach i wadze ale za to komfort użytkowania zdecydowanie większy niź z Terrą :mrgreen: .
 
 
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 757
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 12 Mar, 2024   

Jak nie jesteś przekonany co do parametrów, to też bym radził spróbować, będziesz miał porównanie. Najwyżej oddasz i wrócisz do Terry.

Ja wożę Terrę na rowerze w trójkącie pod ramą, a wcześniej nosiłem ją w kieszeni kurtki. Żadna 8x32 do tego się nie nadaje, bo jest za duża. Dlatego pozbyłem się 8x32 na rzecz częściowo Terry, a częściowo 8x42.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14