Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Księżyc , Einstein i Fizyka Kwantowa
Autor Wiadomość
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 18 Kwi, 2019   Księżyc , Einstein i Fizyka Kwantowa

Korzystając z pełni Księżyca chciałem poruszyć dosyć intrygujący temat . Otóż kolega Einsteina , Abraham Pais wspominał ... Na jednym ze spacerów Einstein nagle się zatrzymał obrócił w moją stronę i spytał , czy naprawdę wierzę , że Księżyc istnieje tylko wtedy , kiedy na niego patrzę . ( koniec cytatu ) Przyznać się muszę że łatwiej mi uwierzyć w to , że po naszym niebie latają statki obcych cywilizacji z odległych galaktyk . A nie widzimy ich ze względu na zaawansowaną technologię , umożliwiającą maskowanie obiektów ( załamanie światła itp . ) Łatwiej uwierzyć w kosmitów niż w tak absurdalną teorię , ale ... kilka miesięcy temu widziałem przez lornetkę coś tak absurdalnego że tylko z Mnichem podzieliłem się tą historią . To co się działo z księżycem ok. 3 w nocy ... może wyjaśnić chyba tylko fizyka kwantowa .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Chomsky 
Entuzjasta


Pomógł: 17 razy
Posty: 521
Wysłany: Pią 19 Kwi, 2019   

No, No! Dalej!
Pozdr. Ch.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Pią 19 Kwi, 2019   

Też jestem ciekaw cóż mogłeś zobaczyć. Tym bardziej, że choć astro to nie moja bajka często wpatruję się w niebo i zdarzało mi się widywać dziwne zjawiska.
Niemniej jednak jako racjonalista obstawiam, że musiało pojawić się coś w przestrzeni pomiędzy księżycem a Tobą, gdyż gdyby dotyczyło to samego księżyca na pewno zobaczyłby to też ktoś inny.
 
 
anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Pią 19 Kwi, 2019   

Ja jako miłośnik astronomii również czekam na uchylenie rąbka tajemnicy przez Wikinga. Dzisiejszej nocy wpatrując się również właśnie ok. godz. 3 w Jowisza, a wcześniej obserwując Księżyc bliski pełni (piękne są obiekty brzegowe w okolicach pełni, obserwując je ma się wrażenie zaglądania na tamtą stronę Srebrnego Globu, zwłaszcza jak libracja jest duża) nie widziałem nic, jak to napisał Wiking, absurdalnego. Spóźniłem się o 24 godziny czy może wikinska wyobraźnia rozbudziła się okrutnie poprzedniej nocy? A może jakoweś silne wikinskie miody nadały wikinskim oczom nadludzkiej mocy? Bo moje szkiełko (planetarny newton 6"F10) i chłodno patrzące oko widziały jeno same zimne, niebieskie ciała.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 19 Kwi, 2019   

Trudno to opisać :( ale spróbuję . Wyobraźcie sobie rzutnik z przeźroczy ( urządzenie projekcyjne służące do wyświetlania przeźroczy ( diapozytywów ) na ścianie lub specjalnym ekranie ) . Kładziemy rzutnik na łóżku i wyświetlamy zdjęcie Księżyca na ścianę . A następnie wchodzimy na łóżko , zaczynamy chodzić i lekko podskakiwać . Co się dzieje z obrazem Księżyca na ścianie ? . Zaczyna wariować , skacze , porusza się we wszystkie strony , kompletny chaos , w prawo , w lewo , do góry , na dół . Gwiazdy były stabilne ( absolutnie nieruchome ) , małe chmurki wolno płynęły po niebie co chwilę zasłaniając Księżyc . Szczególnie wtedy było widać absurd całej sytuacji . Wszystko było normalne z wyjątkiem Księżyca . Obserwowałem to zjawisko przez godzinę na kompletnym odludziu . Miałem wtedy Zeissa 6x30 . Czułem się jak Jim Carrey w filmie Truman Show . Pomyślałem sobie ... to jakiś żart , ktoś robi sobie jaja ? . Przecież to niemożliwe . Było to w grudniu 2018 , okolice Serocka , godzina 2.30 - 3.30 .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 19 Kwi, 2019   

Jestem abstynentem :) , zioła też nie palę .
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 362
Wysłany: Pią 19 Kwi, 2019   

Mogłeś stać w dużej odległości od zmiennego źródła ciepła ,które akurat wchodziło w kadr Księżyca i deformowało obraz powodując jego libracje ale to raczej mało prawdopodobne.
Bez urazy,ale ja bym się jednak wybrał do neurologa.




T
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 19 Kwi, 2019   

Tryton7 ... jestem przygotowany na śmiech , kpiny i drwiny :) . I nie wysyłaj mi adresów poradni zdrowia psychicznego :) . Z tą zagadką nawet Einstein miałby problemy .
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 362
Wysłany: Pią 19 Kwi, 2019   

Ja ci nie wysyłam żadnych poradni wspomnianych prze ciebie, a neurolog to nie psychiatra
czym się zajmuje neurolog ? - z powodzeniem możesz znaleźć w necie.
a rozwiązanie twojej zagadki z pewnością nie ma natury kwantowej dlatego wstrzymał bym się od wciągania w nią Einsteina. :cool:



T
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 19 Kwi, 2019   

Neurologia i psychiatria są dziedzinami pokrewnymi . W ciągu 54 lat swojego życia Księżyc obserwowałem tysiące razy . I tylko jeden raz , widziałem coś takiego . Chcesz powiedzieć że tej jednej wyjątkowej nocy miałem problemy neurologiczne , a już następnej byłem zdrowy :) .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 19 Kwi, 2019   

TRYTON - Księżyc Neptuna . Widzę że Księżyce bronią swoich tajemnic :)
 
 
anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Pią 19 Kwi, 2019   

Jeśli założymy, że ten efekt był po stronie Wikinga to dalsza dyskusja nie ma sensu, tylko możemy sobie poużywać jego kosztem (pomroczność jasna etc).

Przyjmijmy jednak, że Wiking nic nie pił ani nie palił, nie zjadł czegoś niestrawnego ani nie ma problemów z oczami. Może rzeczywiście gdzieś w oddali był komin, który wytwarzał strugę gorącego powietrza, na której Księżyc tańczył ?

Nie można też wykluczyć, że było to zjawisko nadprzyrodzone, w końcu w Fatimie tłumy wśród, których byli również ludzie wykształceni również widziały "tańczące" ciało niebieskie (ciekawe, że skoro w/g niektórych miało to być złudzenie to dlaczego wszyscy widzieli dokładnie to samo i to bez wcześniejszej sugestii co ewentualnie będą mogli zobaczyć ?).

W grę wchodzi jeszcze inne wytłumaczenie i nie robię sobie teraz jaj, bo niektórzy podobno mieli okazję do bliskich spotkań trzeciego stopnia z nie-człowiekami a mianowicie chodzi o obcych czyli tzw. Ufoki (wg terminologii pana eks-prezydenta), którzy robili sobie jakieś żarty kosztem oczu Wikinga.

Mam nadzieję, że padną jednak bardziej "przyziemne" propozycje.

Zjawisko było widoczne tylko przez lornetkę czy gołym okiem również ?
Co na to wszystko Mnich ?
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 362
Wysłany: Pią 19 Kwi, 2019   

anatol1 to dołożyłeś do pieca :mrgreen:

Neurologia to również badanie - ośrodkowego układu nerwowego i nerwów obwodowych,etc.
z rożnych powodów mogą być załamane chwilowo,tymczasowo jak i stale połączenia w synapsach i efekt widzenia płata nam figle ... nie trzeba od razu stawiać tez ze jestem WARIATEM ?. :mrgreen:



T
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pią 19 Kwi, 2019   

Skłaniam się do kilku opcji:
- wiązka powietrza o zupełnie innym współczynniku załamania światła niż powietrze otoczenia (pow dużo cieplejsze / dużo zimniejsze)
- zmęczenie zmysłu wzroku, na skutek np długotrwałęgo wpatrywania się w Księżyc, albo delikatne problemy z niedotlenieniem,
- albo zasypianie połączone z "odłączaniem" zmysłów.
Gdyby zjawisko zostało zarejestrowane na filmie, łatwiej byłoby dociekać prawdy....
 
 
anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Pią 19 Kwi, 2019   

Neurologia ok, tylko dlaczego gwiazdy wokoło się nie poruszały tylko sam Księżyc? Wiking obserwował to przez godzinę. Nie jest to też relacja od amatora, ale doświadczonego obserwatora znającego prawa fizyki a szczególnie optyki.
Wiking a co Ty o tym w ogóle myślisz? Masz jakieś teorie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14