Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Swarovski 8x25 CL Pocket
Autor Wiadomość
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Nie 21 Kwi, 2019   Swarovski 8x25 CL Pocket

Nie lubię świąt.
Żadnych
Bo trzeba sprzątać, nie uniknie się obżarstwa i ta sztuczna atmosfera, za którą nie przepadam.
Ale w tym roku Wielkanoc była dla mnie pretektstem, aby w szafce pojawiło sie zielone pudeło z Austrii, z Tyrolu dokładnie.....
Niespodziwany przypływ "kieszonkowego" oraz świadomość, że i tak tego nie uniknę, skłoniła mnie do zakupu mojego pierwszego Swarovskiego - zawsze myślałem, że będzie to jakiś starch Habicht 8x30 DV, ale nie - ja, miłośnik starych, dużych porro z Japonii, kupiłem nową małą dachówkę z Europy...Ale coż mogło być gorzej :)
Ale do rzeczy - słowo zachwyt jest nalepszym, gdybym odczucia miał oddać jednym słowem. Co mnie najbardziej urzekło, to oddanie bieli, jasnść obrazu oraz ostrość na brzegu. Ale również troska o detale, czyli sposób wykonania pudełka, sposób pakowania akcesoriów itp - myślę, że podobnie "jarają" się miłośnicy zegarków, otwierając fabryczny zestaw Nautilusa, Royal Oaka, lub innego GMT-Master II.
Lorneteczka uświadomiła mi też, że kieszeń kieszeni nie równa - o ile moje maluchy 8x20 da się włożyć w niemal każdą kieszeń, to ze Swarkiem nie jest już tak prosto....Z resztą jedno ze zdjęć pokazuje moją Tyrolkę w towarzystwie Zeissa i Leicy - różnica jest i to spora.....Nikon Sportstar EX 8x25 (króy był moją pierwszą lornetką Nikon, jeszcze przed współpracą z Nikonem) też był sporo mniejszy...

Te święta wcale nie są takie głupie :)

swar_8x25-1.jpg
Plik ściągnięto 4261 raz(y) 256,9 KB

swar_8x25-2.jpg
Plik ściągnięto 4261 raz(y) 276,88 KB

swar_8x25-3.jpg
Plik ściągnięto 4261 raz(y) 259,3 KB

swar_8x25-4.jpg
Plik ściągnięto 4261 raz(y) 218,11 KB

swar_8x25-5.jpg
Plik ściągnięto 4261 raz(y) 197,39 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2019   

Ale Zając! Gratuluje.
Ja moja sprawiłem sobie kiedyś z okazji kolejnych 18-stych urodzin. Po kilku latach ciągle ze mną jest.
Chociaż nie jest tak mały jak zeiss czy leica, (tamte mieściły się w kieszeni wakacyjnej koszulki polo) to da się z tym żyć :)
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2019   

No, no, no, piaskowy kolorek... Na każdym zdjęcia mam wrażenie, że coś się błyszczy :wink:
Mnie jakoś odstraszają te podwójne zawiasy.
Ten Swarek to olbrzym.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2019   

NoVik napisał/a:

Mnie jakoś odstraszają te podwójne zawiasy.

A dla mnie właśnie pojedynczy zawias w Zeissie Victory całkowicie zniechęcił do tego (doskonałego optycznie...) malucha
NoVik napisał/a:

Ten Swarek to olbrzym.

Wśród kieszonkowców - tak. Jest chyba taki sam gabarytowo jak niektóre modele 28mm.
Ale już porównaniu z M7 8x30 - jest całkiem mały, w zestawieniu z WX-em - ginie gdzieś pod skórzaną pokrywką obiektywów.....
Dziś będzie test zmierzchowy:

Zabiorę więc Swarka
Na spacer do parka
Na bezkrwawe łowy
Obserwować sowy.

Stay tuned
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2019   

NoVik właśnie dzięki temu podwojnemu zawiasowi ten model jest tak popularny.
Z jednym zawiasem jest 8x30 jak ktoś chce jedną lornetke.
8x25 jest po to by mięć jeszcze inne ;) lornetki
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2019   

Gratulacje Marcinie. Szkoda, że pole nie wynosi co najmniej 7 stopni.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2019   

Arek napisał/a:
Gratulacje Marcinie. Szkoda, że pole nie wynosi co najmniej 7 stopni.

Właśnie dlatego cisne pewną firmę, by zrobili M-HG 7x25, ale wyczernioną :)
Oczywiście porównanie Swar 8x25 z 8x30 E II to przepaść, choc obiektywnie trzeba powiedzieć, że obserwacje są bardzo miłe dla oka....
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2019   

A dlaczego nie Zeiss Victory z polem 7.4 stopnia?
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2019   

Bo jak już wspomniałem, nie przemawia do mnie jednoprzegubowy kieszonkowiec. Poza tym ten mały Swar zawsze mi się podobał znacznie bardziej....
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2019   

Marcinie napisałeś ... Oczywiście porównanie Swar 8x25 z 8x30 EII to przepaść . Czy mógłbyś to rozwinąć , chodzi tylko o pole widzenia ? .
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sro 24 Kwi, 2019   

Wiking69 napisał/a:
Marcinie napisałeś ... Oczywiście porównanie Swar 8x25 z 8x30 EII to przepaść . Czy mógłbyś to rozwinąć , chodzi tylko o pole widzenia ? .


Miałem na myśli trzy aspekty:
- pole widzenia: 6,8° kontra 8,8° to duuuużo
- efekt 3D przy małych i średnich odległościach
- ergonomia

W dziedzinie transmisji czy oddania bieli nie ma różnic, o których wartoby pisać. Mała CL-ka jak na obiektyw 25mm radzi sobie o zmierzchu zaskakująco dobrze......
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Sro 24 Kwi, 2019   

A ten kolorek przy obiektywach nie powoduje delikatnego spadku kontrastu? Wnętrze pewnie świetnie wyczernione, a tu na wlocie, tuż przed soczewkami, takie jasne pierścienie.
 
 
Obserwatorek 
Rozmowny



Pomógł: 10 razy
Posty: 332
Wysłany: Czw 25 Kwi, 2019   

O to samo chciałem zapytać, bo dobija mnie ten czarny ale błyszczący pierścień w Olympusie 8x25 i jego zamglenia obrazu, więc z zaskoczeniem oglądam tak jasne otoczenie obiektywu u Swarovskiego.
Goornik, nie nachodzi cie ochota na zabawę swoim słynnym czarnym pisakiem i naprawienia tej "skandalicznej designerskiej niedoróbki" ?
Najlepiej najpierw tylko z jednej strony, aby potem przeprowadzić dogłębny tekst skuteczności tej operacji!
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 909
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Czw 25 Kwi, 2019   

No właśnie! Miałem Kowe SV 8x26, która jest identyczna ze wspomnianym Olympusem - włączając w to beznadziejny błyszczący pierścień.

Aktualnie mam Zeissa Terra 8x25, który ma podręcznikowe stopniowe schodkowanie czarnej gumy przed obiektywami. Dla mnie bomba - mleczne półksiężyce? Można zapomnieć!!!

A co do pisaka, nie po to wydaje się tyle kasy aby "ulepszać sprzęt". A poza tym co w sytuacji, kiedy Goonik zdecyduje się ją sprzedać? Da się mazaka zmyć z takiej faktury gumy? Choć może to jasne otoczenie obiektywów jakimś cudem nie generuje odblasków?
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Czw 25 Kwi, 2019   

Nie sądzę żeby kolor gumy przed obiektywami miał wpływ na cokolwiek. Powłoki i wykończenie w srodku na pewno na wysokim poziomie, nieporównywalnym z tanim olkiem i kowa. To samo terra, lepsze powłoki robią różnicę w stosunku do kowy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 21