Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Używka do około 2000zł.

Który aparat polecacie?
D7100
33%
 33%  [ 2 ]
EOS 70D
66%
 66%  [ 4 ]
D5300
0%
 0%  [ 0 ]
D5200
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 6
Wszystkich Głosów: 6

Autor Wiadomość
Neon330 
Nowy


Posty: 4
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: Wto 14 Maj, 2019   Używka do około 2000zł.

Cześć, witam wszystkich użytkowników forum. Trafiłem tutaj ponieważ jestem już zdesperowany, chciałbym już zacząć strzelać zdjęcia, ale cały czas się waham w co zainwestować żeby służyło mi dłuuugie lata.
Mam nadzieje że mi rozjaśnicie trochę wybór. Szukam dość dużego aparatu (mam dość duże ręce) więc pewnie wybór padnie na lustrzankę. Zastanawiałem się nad bezlusterkowcami ze względu na autofocus, wykrywanie twarzy, oczu i inne bajery, ale jednak rozmiary tych aparatów mi nie leżą. Przymierzałem się do Olympusa M10, jednak moje palce się na tym małym korpusiku nie mieściły ;/ Jakoś mały wybór jest tych bezlusterkowców które by były większe niż kompakty.. Czemu chce kupić używany aparat? Przeglądając rynek wtórny ludzie sprzedają sprzęty z przelotem 5-10 tys zdjęć, więc uważam że są to prawie nowe aparaty. A jeżeli nie ma jakiś śladów upadków itd to raczej nic złego z tym urządzeniem nie może się stać.

Przechodząc do konkretów, mam na oku 4 aparaty:
D7100 z dość dużym przebiegiem 60tys za 1600zł,
EOS 70D 13 tys zdjęć za 1600zł oraz
D5300 5 tys zdjęć z Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR za 1800,
D5200 z Nikkor 18-105mm VR KIT za 1300 zł.

Do każdego z tych zestawów i tak uważam że stałke 50mm 1.6-1.8 powinienem dokupić żeby móc coś zrobić w trudniejszych warunkach bez błyskania. Który z tych 4 sztuk według was najlepiej wziąć? Raczej poszukuję na razie uniwersalnego rozwiązania, żeby nauczyć się w praktyce tego co przyswoiłem w teorii. Na pewno będzie to fotografia krajobrazu, portrety oraz sport więc dość duża rozpiętość. Canon znalazł się w tym zestawieniu ponieważ myślę że czasami można by było jakiś krótki filmik nim nagrać bez wstydu, zestawiam go na równo z D7100- z tym że Canon to chyba jednak trochę nowsza konstrukcja. W mojej okolicy jeszcze jest sporo D3300, 3400, 5100, ale myślę że lepiej już dołożyć do serii 5, a 5100 jest już dość starą konstrukcją.

Jest jeszcze jedna rzecz jaka mnie martwi- to Autofocus. Raczej kieruję się w stronę- im więcej punktów krzyżowych AF tym lepiej i nie trzeba będzie w praktyce przekadrowywać zdjęć (co podobno nie jest idealnym rozwiązaniem żeby zrobić zdjęcie brzytwę, szczególnie na niskich wartościach przesłony). Dodatkowo myślę, że szybki dostęp do podstawowych parametrów kompozycji też jest ważny, szczególnie w fotografii sportowej, czy reportażach.
Rozmawiałem ze specjalistami w jednym ze sklepów i polecali oni bardzo tego Canona, może poradzicie mi którą sztukę z tych które przedstawiłem wziąć, a może jeszcze jakiś inny model mi podpowiecie którym warto się zainteresować? Nie wiem czy linki do aukcji mogę podawać więc jak ktoś będzie chciał to podeślę w kolejnym poście.
Będę bardzo wdzięczy wam za podpowiedzi. Chodzi mi głównie o opłacalność. Czy warto w końcowym rozrachunku dołożyć do D7100/70D jakieś 600-700zł w porównaniu do D5300. Albo czy D5300 jest na tyle zmodernizowanym D5200 że warto dołożyć te 500zł.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Barnie
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Maj, 2019   

Z tego zestawienia brałbym D7100, chyba że zależy ci na filmowaniu (wtedy 70D). Pomyślałbym jeszcze nad używanym Pentaksem K-3.
 
 
Neon330 
Nowy


Posty: 4
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: Wto 14 Maj, 2019   

Myślałem o Pentaksie, jednak chyba dużo mniej obiektywów do pentaksów niż do Canon/Nikon/Mikro4/3??
 
 
MatrixSTR 
Uczestnik



Pomógł: 4 razy
Posty: 96
Wysłany: Wto 14 Maj, 2019   

Cytat:
Na pewno będzie to fotografia krajobrazu, portrety oraz sport więc dość duża rozpiętość.

Najlepiej zastanów się jakich szkieł będziesz potrzebować, zobacz dostępność i cenę szkieł i wtedy podejmij decyzję czy lepiej będzie wejść w system Canona czy Nikona
 
 
Barnie
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Maj, 2019   

Neon330 napisał/a:
Myślałem o Pentaksie, jednak chyba dużo mniej obiektywów do pentaksów niż do Canon/Nikon/Mikro4/3??


Jeśli liczyć obiektywy kryjące także pełną klatkę, to rzeczywiście jest ich dużo mniej, ale jeśli trzymać się tylko tych dedykowanych do matrycy APS-C, to wybór w Pentaksie jest całkiem przyzwoity moim zdaniem.
 
 
Neon330 
Nowy


Posty: 4
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: Sro 15 Maj, 2019   

To jeszcze jedno pytanie, myślicie że na początku lepiej kupić tańsze body a zainwestować w obiektywy więcej? Jak opanuję podstawy i zacznie brakować mi jakiegoś bajeru to wtedy zmienię sobie body, a obiektywy będą już na gotowo?
Też wiadomo że jak kupię obiektyw za 1500 zł to po 5 latach on nie straci tak na wartości jak body za 1500zł.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Maj, 2019   

A czemu nie Pentax k-5 (II, IIs) lub K-3 (ll) ?
 
 
Neon330 
Nowy


Posty: 4
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: Sro 15 Maj, 2019   

Pierwszy powód jest banalny- mało tego w mojej okolicy (łódź) jeśli chodzi o używkę.
Widziałem że Pentax zbiera dobre opinie i jakościowo wcale nie odstaje od czołówki, ale jakoś we mnie brak przekonania. Może jakieś argumenty za?
 
 
Barnie
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Maj, 2019   

Kwestia priorytetów IMO. Pentax K-3 II ma kilka ciekawych ficzerów pod fotografię architektoniczną i krajobrazową, jak stabilizacja obrazu w korpusie, dostosowanie kompozycji (shift matrycą), tryb wysokorozdzielczy Pixel Shift Resolution i śledzenie gwiazd ruchem matrycy (Astrotraker). Ma też focus peaking (elektroniczna pomoc w ostrzeniu manualnymi szkłami w trybie LiveView) oraz swoje sławetne uszczelki, jeśli lubisz robić zdjęcia w deszczu. Jest też całkiem spory wybór małych obiektywów z serii Limited, coś pod fotografię podróżniczą. To konstrukcje już raczej leciwe (głośny AF), ale oferują całkiem sporo zważywszy na ich rozmiary.

Jeśli jednak chcesz się głównie zająć np. fotografią przyrodniczą bądź sportową (wymagającą jasnych, długoogniskowych szkieł i szybkiego AF-C), albo planujesz w niedalekiej przyszłości przesiadkę na pełną klatkę, to Nikon i Canon są lepszą opcją.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Maj, 2019   

Neon330 napisał/a:
Pentax zbiera dobre opinie i jakościowo wcale nie odstaje od czołówki,

To raczej reszta odstaje od Pentaxa w segmencie Entry Level. Nie masz tam jak w Pentaxie ani uszczelek ani pryzmatu, ani pokręteł czy dedykowanych przycisków. za to agresywny marketing i dostępność w każdym kiosku... :lol:
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sob 18 Maj, 2019   

Właśnie ta dostępność gra tu dużą rolę, tu Pentax przegrywa z kretesem :razz:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16