Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka
Autor Wiadomość
dizba 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 70
Skąd: Wwa
Wysłany: Pią 05 Lip, 2019   

Tylko, że ja wyjmuję gotową do patrzenia. Oczywiście mam oryginalne etui.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Pią 05 Lip, 2019   

Moja zawsze gotowa do patrzenia, futerał służy mi tylko do transportu i czym mniejszy tym lepszy
 
 
tomking 
Uczestnik



Pomógł: 46 razy
Posty: 77
Skąd: Żarki-Letnisko
Wysłany: Pon 08 Lip, 2019   

Wracam z podsumowaniem dwudniowych obserwacji przez Zeiss Terra Pocket ED 8x25. (edycja starego wpisu nie ma sensu).

Miałem do porównania Pentaflex Cazorla Jager II 8x32 i Nikon Monarch HG 8x30.
Jeśli chodzi o wrażenie jakości obrazu bez wszelkich naukowych określeń to muszę przyznać że Terra robi bardzo dobre wrażenie. Nie ma się do czego doczepić, a miałem okazję obserwować w słoneczny dzień rano, po południu i wieczorem. Dane mi było też obserwować teren w pochmurną niedzielę. Każda z tych lornetek imo oddaje bardzo dobrze obraz, ale faktycznie Terra robi robotę. Co do ilości światła to po prostu wieczorem najwcześniej się obserwacja kończyła w Terra, ale niewiele później kończyła się również obserwacja przez Pentaflexa i Nikona. Jako że nie miałem wcześniej do czynienia z obiektywem 25 mm sądziłem że to będzie bardzo znacząca różnica, ale tak nie było. Owszem obiektyw 32 mm jeszcze dawał radę, ale gdy zmieniałem na Terrę to już było słabo. Różnica "czasu pracy" nie rozczarowała mnie i przesadnie nie była wydłużona 25 vs 32.
Na moją ocenę miał wpływ jednak zupełnie inny szczegół. Gdy zweryfikowałem wymagania i potrzeby vs produkt to okazało się że Terra jest niewiele mniejsza od tych dwóch lornetek, a po złożeniu i wsadzeniu do pokrowca robi się z tego konkretny gabaryt. Nie o to chodziło!
Waga owszem jest mniejsza, ale gdy tę lornetkę złożyłem to przez brak jakichkolwiek zabezpieczeń okularów i obiektywów trzeba było by ją chować do tego futerału, który nie jest do końca dedykowany. Ma zapewne odsłużyć inne Terry czyli jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Gabaryt w porównaniu z Nikonem i Pentaflexem wypadł bardzo źle. Już się nawet zastanawiałem do czego by ją schować na czas transportu w plecaku. Neopren, ircha? Tylko po kiego kupuję sprzęt z niepasującym futerałem, który do niczego mi się nie przyda.
Reasumując zdecydowałem się zwrócić Terrę i zamówiłem Leikę Ultravid 8x20 BR. Zdałem sobie także dobitniej sprawę że kupuję lornetkę nie dla długotrwałej obserwacji lecz dla zerknięcia, zlokalizowania punktów w terenie, a do tego nie są potrzebne dwie lufy 25 mm o 30-tkach nie ma mowy!
Wiem że wielu z Was, którzy doradzali mi Terrę będzie zniesmaczona tym wyborem, ale jest to podyktowane względami wymagań, potrzeb, technicznych możliwości oferowanego sprzętu i oczywiście dostępności.

Kolejna relacja po otrzymaniu i przetestowaniu Leiki. W tym czasie pytajcie, atakujcie, negujcie i może ktoś stwierdzi że to dobry wybór... :wink:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 08 Lip, 2019   

tomking napisał/a:
Wiem że wielu z Was, którzy doradzali mi Terrę będzie zniesmaczona tym wyborem, ale jest to podyktowane względami wymagań, potrzeb, technicznych możliwości oferowanego sprzętu i oczywiście dostępności.


Dlaczego ktoś ma być zniesmaczony tym, że dokonujesz wyborów dla siebie najlepszych? Nikt nie zna Twoich potrzeb i wymagań lepiej od siebie.

Ze względu na pole rozważ Zeissa Victory 8x25.
 
 
tomking 
Uczestnik



Pomógł: 46 razy
Posty: 77
Skąd: Żarki-Letnisko
Wysłany: Pon 08 Lip, 2019   

Arek napisał/a:
Ze względu na pole rozważ Zeissa Victory 8x25.


Jeśli Leika będzie przegięciem w drugim kierunku, rozważę Viktorię, ale gabaryt podobny do Terra... :sad:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 08 Lip, 2019   

Smuklejsza i lżejsza.
 
 
tomking 
Uczestnik



Pomógł: 46 razy
Posty: 77
Skąd: Żarki-Letnisko
Wysłany: Pon 08 Lip, 2019   

Patrząc na fotkę z poprzedniej strony od Piotr_0602 oraz to porównanie:
https://www.cloudynights....x25-introduced/

to słabo to widzę :wink:
 
 
Chomsky 
Entuzjasta


Pomógł: 17 razy
Posty: 521
Wysłany: Pon 08 Lip, 2019   

Już dziś pisałem o Victory, więc pewnie przynudzam.
Dość przypadkowo w Rzeszowie gapiłem dziś przez Zeissa Victory. Krótko, porównywałem na chwilkę ze swoim Nikonem EII 8x30EII. Victory 8x25 jest fajny, wydaje się być szeroki, na pewno ostry i kontrastowy, resztę by przepatrzyć. Jakoś nie odbiega na pierwszy rzut od EII. Jakby nie lornetkowe wariactwo i miałbym kupić coś małego i docelowego, to pewnie bym zainwestował w Victory. Żałuję, że nie zabrałem Terra Pocket do zerknięcia.
Co do pokrowca to używam Lowepro, dla każdej lornetki inne, lepiej chroni niż pokrowce oryginalne.
Pozdr. Ch.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Wto 09 Lip, 2019   

@tomking - tak przy okazji, skoro Terra jest dla Ciebie za duża a masa ok. 300 g Tobie odpowiada to ciekawą propozycją jest Docter 8x21. Jest nieco większy od Leiki, cięższy ale za to ma pole 131 m co jest ewenementem jak na klasę 20 mm. Jest również nieco tańsza. Wnosząc z opinii na forach (również na tym) jest to doskonała lornetka nie ustępująca Leice.
Podobne parametry ma Kowa Genessis 8x22, ale opinie nieco gorsze - no i jest ze wszystkich najdroższa.
 
 
tomking 
Uczestnik



Pomógł: 46 razy
Posty: 77
Skąd: Żarki-Letnisko
Wysłany: Wto 09 Lip, 2019   

Maciek napisał/a:
@tomking - tak przy okazji, skoro Terra jest dla Ciebie za duża a masa ok. 300 g Tobie odpowiada to ciekawą propozycją jest Docter 8x21. Jest nieco większy od Leiki, cięższy ale za to ma pole 131 m co jest ewenementem jak na klasę 20 mm. Jest również nieco tańsza. Wnosząc z opinii na forach (również na tym) jest to doskonała lornetka nie ustępująca Leice.
Podobne parametry ma Kowa Genessis 8x22, ale opinie nieco gorsze - no i jest ze wszystkich najdroższa.


Dzięki Maciek za podesłanie innych opcji jak ten Docter tylko widać że ponad 100g cięższy.
Kowa odpada ze względu na jakość vs cena.
Póki co czekam na Leikę i zobaczymy... czy to będzie mój graal :wink:
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Wto 09 Lip, 2019   

I rewelacyjnie, kupiłeś najlepszą i najmniejsza lornetke na rynku :)
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Wto 09 Lip, 2019   

Pewnie czytałeś zestawienie Leiki i Terry http://wzrokowiec.com/archiwa/2848 Warto poznać takie opinie użytkowników
 
 
tomking 
Uczestnik



Pomógł: 46 razy
Posty: 77
Skąd: Żarki-Letnisko
Wysłany: Sro 10 Lip, 2019   

Oczywiście, od tego zacząłem i nie tylko te opinie, jest wiele recek i opisów w necie. Lekcje odrobiłem :wink:
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sro 10 Lip, 2019   

Czyli temat znasz...ale warto link przypomnieć - może innym czytelnikom się przyda. Leica micro wydaje się dobrą opcją jeśli ktoś w takim rozmiarze szuka. Myślę że będzie lepsza od ładnej ale drogiej Kowy Genesis 8x22 (także opisanej na Wzrokowcu). Podobną jakość do Ultravida prezentuje Nikon HG 8x20 ale lepszy raczej nie jest. Osobiście jestem fanem małych lornetek. Mam Leice T. 10x25 i jest bardzo ok. Osobiście wolałbym pozostać przy aperturze 25 mm i pewnie w takim budżecie wybrałbym Victory lub Swarka. Jasność powierzchniowa 10x25 jest taka sama jak 8x20. Skoro nie marudzę na jasność w Trinovidzie to i 8x20 dałbym radę oswoić. W maluchach najbardziej przeszkadzają mi małe muszle oczne. Daj znać jak Leica dojdzie...
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Sro 10 Lip, 2019   

Dla mnie wlasnie male muszle i brak mozliwosci ich modyfikacji zdecydowaly o sprzedazy ultravida 10x25, a mialem piekna srebrna dwururke w skorze z twardym pokrowcu ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14