Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Problem z GO w Vortex Viper 10x50
Autor Wiadomość
Lett 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Sro 26 Lut, 2020   Problem z GO w Vortex Viper 10x50

Dzień dobry :)
Przez lata obserwowałem ptaki przez rosyjską lornetkę Baigish 10x40. Z czasem zechciałem kupić nową, lepszą za ok. 700 zł. Po lekturach artykułów, blogów, etc. kupiłem (nieco) droższą Vortex Viper HD 10x42 - nową wersję. Jakość obrazu była zachwycająca!!! W swej niewiedzy wcześniej nie podejrzewałem aż tak ogromnej różnicy w jakości obrazu.
W stosunkowo krótkim czasie zapragnąłem więcej (nie znaczy mądrzej) - mając wady wzroku wynikające z rocznika 1970 (m.in. lekki astygmatyzm i okulary do bliży) - zamieniłem 10x42 na 10x50, by otrzymać obraz jaśniejszy, a zatem w wieczornym półmroku dla mnie ostrzejszy. Poza oczywistymi zaletami, znalazłem szybko duży minus w zamianie - głębia ostrości wyraźnie węższa od wcześniejszej. 10x42 zachwycała, 10x50 lekko męczy. Sprzęt sprawdzono w autoryzowanym serwisie, okazało się, że wszystko w normie (a propos: W rozmowie telefonicznej z panem z kolba.pl, który spojrzał przez moją lornetkę, odbierając paczkę od kuriera, by wysłać ją dalej, usłyszałem, że coś z tym Viperem ewidentnie jest nie tak, może kolimacja... Gdy lornetka wracała, ten sam człowiek, mówił, że lornetka jest sprawna, bo taka jest opinia serwisu).
Nie wiem, gdzie jest przyczyna, wydaje się, że GO powinna być z racji takiego samego powiększenia co najmniej nie mniejsza. Jednak w trakcie obserwacji ptaków, na lornetce 10x42 miałem mały zapas ostrości przed i za obiektem, a teraz poza wąskim pasem, czuję dyskomfort.

Czy macie Panowie (Panie) radę dla mnie?
Ja widzę trzy rozwiązania:
1. znów zamienić lornetkę, ale tym razem duże oczko w górę na Leica Trinovid HD 10x42 lub Zeiss Conquest HD 10x42; zamienić, bo przecież 10x50 jest sprawna, mam to na papierze, może to kwestia osobnicza moich ślepi,
2. znaleźć kogoś z doświadczeniem i dobrymi oczami na Lubelszczyźnie, kto spojrzy przez aktualnie posiadany sprzęt i ew. da argument na rozmowy z serwisem,
3. mieć nadal dobrą lornetkę Vortex Viper HD 10x50 i pewien dyskomfort dalej, i nic nie robić - ta opcja podoba mi się średnio; nadal przecież chcę zachwycać się obrazem, patrząc przez szkła.
Proszę o pomoc.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Sro 26 Lut, 2020   

No i masz... Kolejny z chorobą lornetkową...
Zmieniać na sprzęt bezkompromisowy, sub-alfa. Ta wydaje mi się z wadą dość osobniczą.
 
 
Lett 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Czw 27 Lut, 2020   

I jeszcze jedno pytanie: gdzie znajdę dobry serwis, który sprawdzi mi lornetkę?
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Czw 27 Lut, 2020   

Lett napisał/a:
I jeszcze jedno pytanie: gdzie znajdę dobry serwis, który sprawdzi mi lornetkę?


Zapomnij o serwisach, sprawdzaniach itp. To lornetka jest dla Ciebie a nie Ty dla lornetki. Coś nie pasuje to oddajesz i bierzesz inny model. Wybór teraz jest taki, że w każdej klasie cenowej dostępnych jest kilka wariantów.

A co do wady o której piszesz, to rzeczywiście może być tak, że lornetka jest trafiona. Ale przyczyną może być również to, że wady optyczne tej konkretnej lornetki (ma je każda) kumulują się z naturalnymi wadami Twojego wzroku (znam taki przypadek). W takiej sytuacji obraz wydaje się fatalny a zmiana egzemplarza na inny nic nie da - wskazana jest zmiana modelu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15