Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Tania lornetka
Autor Wiadomość
jutomi 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 171
Skąd: Daszewice
Wysłany: Czw 11 Lip, 2019   

W XXI wieku jeszcze chyba trafniejsze jest spostrzeżenie Georga Fooshee:
"Ludzie kupują rzeczy, których nie potrzebują
Za pieniądze, których nie mają
Żeby zaimponować ludziom, których nienawidzą".

Całe szczęście, że my potrzebujemy wszystkich naszych lornetek i motywacja posiadania jest przeważnie bardziej wzniosła. :wink:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Chomsky 
Entuzjasta


Pomógł: 17 razy
Posty: 521
Wysłany: Czw 11 Lip, 2019   

Pewnie wystarczyłaby jedna, lub dwie, ale cp tam, takie to przyjemne. Życie jest tylko jedno i takie krótkie.
Pozdr. Ch.
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 73 razy
Posty: 792
Wysłany: Pią 12 Lip, 2019   

Silarox napisał/a:
A firma Kandar np. taka mała :
kandar

Złom. Silarox, ja Cię nie namawiam na lornetki 1000zł+ Większość tu obecnych wprawdzie (nie bez powodu) poleca sprzęty z tej kategorii, ale Ty chcesz coś taniego, z dolnej półki. O.K.
Przypadkowo ja równie zawsze kupowałem lornetki tanie. Ale istnieje pewien minimalny próg jakości i ceny, aby to coś nadawało się do użytku, tudzież nie rozpadło po roku i to bardzo sporadycznego użytkowania. Wiem co piszę, częściowo z autopsji. Lornetkopodobne wyroby z bazaru czy allegro za 100zł i mniej do tej kategorii nie należą. Oszczędź sobie funduszy wywalonych w błoto.
Moja rada: sprawdź ile kosztują najtańsze lornetki nie na allegro, tylko w przyzwoitych sklepach z optyką. Jakieś ecotone, deltaoptical, teleskopy, cokolwiek. Tam też najtańsze modele (zwłaszcza mocno egzotycznych "marek") nie śmierdzą jakością, ale na ogół (z naciskiem na to określenie) nadają się do dłuższego użytku. Zacznij od tego poziomu co najmniej.
Pozdrawiam
-J.
 
 
Silarox 
Początkujący


Posty: 36
Wysłany: Pią 12 Lip, 2019   

Dobra, na razie odpuszcze te kandary czy auto ostrość itd, niby mam jakąś starą lornetkę, jescze z czasów sowieckich, nie jest mocna, chyba 8x30, ale tak po Waszych opiniach te za stówę to chyba nie będą jakoś super lepsze.
Tak z innj beczki - są wogóle lornetki z prawdziwą autoostrością?
A właśnie, są lornetki z regulacją obu soczewek jeżeli chodzi o wady wzroku?
 
 
toomkoo7474 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 207
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: Pią 12 Lip, 2019   

Ta auto ostrosc to chwyt marketingowy,choc sa na rynku lornetki bez pokretla ostrosci ze niby sie dostosowywuja do oczu ale jak popatrzylem przez taka to dla mnie totalna lipa(odradzam)
Co do korygowania wady wzroku to lornetki maja na jednym z okularow pokretlo Dioprti i tym zalatwiasz sobie sprawe.
 
 
leniwiec 
Rozmowny


Pomógł: 26 razy
Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 13 Lip, 2019   

Silarox, w żadnej lornetce nie ma autofokusa. Masz go za to we własnych oczach. I faktycznie, kiedy przyłożysz do oczu lornetkę ustawioną na jakąś odległość, możesz skupić wzrok na bliższym lub dalszym obiekcie i w pewnym zakresie przesunąć sobie płaszczyznę ostrości. Ale całą robotę zrobią oczy a nie jakiś tajemniczy system AF lornetki. Zdolność do takiego przeogniskowania jest bardzo osobnicza, dlatego niektórzy lubią lornetki z IF (o tym za chwilę) a inni ich nie znoszą.

Silarox napisał/a:
A właśnie, są lornetki z regulacją obu soczewek jeżeli chodzi o wady wzroku?


Gdyby lornetka miała centralne pokrętło ostrości a oprócz tego korektę w obydwu okularach, byłoby to trochę bez sensu. Nie ma różnicy między ostrzeniem centralnym pokrętłem a pokrętłem korekcji. W lornetce z centralnym pokrętłem (CF) ustawiasz sobie ostrość centralnym pokrętłem dla lewego oka a dla prawego korygujesz różnicę w wadzie wzroku między oczami. Istnieją również lornetki w których nie ma centralnego pokrętła a pokrętła ostrości znajdują się na obydwu okularach (IF). Sprawdza się to w żeglarstwie, gdzie wszystko na co patrzysz jest na ogół i dość daleko i w astronomii, gdzie obserwowane obiekty są jeszcze dalej. Zastosowanie w obserwacji bliskich obiektów jest kontrowersyjne. Jeżeli Twoje oczy szybko się akomodują, to taka lornetka może się u Ciebie sprawdzić, jeżeli nie, będziesz musiał co chwilę kręcić w równym stopniu obydwoma okularami, czyli masakra...

A wracając do tematu wątku. Naprawdę nie ma sensu schodzić poniżej poziomu Aculona. Szkoda pieniędzy. Lornetka z Lidla albo inne wynalazki z Allegro będą albo zepsute od początku (mechanicznie jak i optycznie) albo szybko znajdą się w takim stanie. A nawet Aculon, który optykę ma całkiem przyzwoitą wymaga troskliwego traktowania ze względu na delikatną plastikową konstrukcję. W lornetce jest jest minimum 10 soczewek i 4 pryzmaty. Żeby to wszystko działało każdy element musi być precyzyjnie skolimowany. A i przy takiej liczbie granic szkło - powietrze same soczewki muszą mieć choćby najprostsze powłoki antyrefleksyjne. Więc jeżeli całość kosztuje mniej niż najtańsze okulary z antyrefleksem, musi to dać do myślenia.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sob 13 Lip, 2019   

Silarox napisał/a:
Dobra, na razie odpuszcze te kandary czy auto ostrość itd, niby mam jakąś starą lornetkę, jescze z czasów sowieckich, nie jest mocna, chyba 8x30, ale tak po Waszych opiniach te za stówę to chyba nie będą jakoś super lepsze.

"Stara dobra 8x30 z CCCP to już jest przyzwoity poziom, w szczególności jeśli się juz ją ma. Prawdziwym krokiem do przodu będzie współczesne porro za 600-700 zł
Silarox napisał/a:
Tak z innj beczki - są wogóle lornetki z prawdziwą autoostrością?

NIE - przedmioty w różnych odległościach od lornetki dają dają ostry obraz w różnej odległości za obiektywem lornetki (czy lunety) i tę ostrość trzeba RĘCZNIE ustawić. Pomijam tu wynalazki Sony z lornetką całkowicie elektroniczną (obiektyw - sensor - LCD - okular), gdzie był AF, O wątpliwej skuteczności

Silarox napisał/a:
A właśnie, są lornetki z regulacją obu soczewek jeżeli chodzi o wady wzroku?

Całe mnóstwo. Nikon oznacza to np IF (Indyvidual Focusing). Zachęcam Cię, abyś rzucił okiem w wątek "lornetkowe klasyki sprzed lat" - to doskonała lektura i wprowadzenie w temat lornetkologii teoretycznej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14