Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Ceny lornetek
Autor Wiadomość
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pią 19 Lip, 2019   

Wiking - może zrób sobie test, czy nie jesteś już bardziej robotem/sztuczna inteligencją niż człowiekiem ;)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 19 Lip, 2019   

Tu się nie ma z czego śmiać :) , coraz częściej widzę takie sceny ... siedzi w restauracji rodzinka . Tata , mama i dwójka nastoletnich dzieci . W rękach mają smartfony , nie rozmawiają ze sobą , nie patrzą na siebie , oczu nie mogą oderwać od ekranów . Przez 20 minut nie zamienili ani jednego słowa . Karmimy swoje ciała , karmimy swoje dusze :)
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pią 19 Lip, 2019   

Wiking69 napisał/a:
Panowie powiedzcie szczerze . Jesteście bardziej uzależnieni od internetu , czy od lornetek które przecież kochacie . Z czego potrafilibyście zrezygnować . Internet stał się dla naszej cywilizacji źródłem energii , bez którego nie da się już żyć i funkcjonować . Cudowny wynalazek dzięki któremu czerpiemy cudze emocje , myśli , pragnienia . Próbowałem żyć bez internetu , żyć bez dostępu do informacji , bez filmów , bez muzyki . Udało mi się wytrzymać kilka tygodni . A moja porażka była sromotna , uświadomiłem sobie czym karmię swoją psychikę . Włączyłem tylko na chwilę ... You Tube . Nie wiem jak działa ta sztuczna inteligencja , ale przez godzinę oglądałem policyjne kontrole drogowe w USA . Wszystkie kończyły się strzelaniną i śmiercią . Czy ja potrzebowałem tej negatywnej energii ? . Oglądałem jak zahipnotyzowany , przeraziło mnie to . Czy my nieświadomie dajemy się programować ?


Jarek, rozmawialiśmy o tym już nie raz, życie toczy się zgodnie z tym co człowiek ma w głowie i sercu ( pomijam rzeczy od nas niezależne ).
To prawda, w naszym wieku - szczerze mówiąc - jest mało prawdopodobne, aby swoje życie wywrócić do góry nogami. Czasami pomaga nam w tym samo życie, kiedy sami nie potrafimy dostrzec ślepej ulicy w której się znajdujemy.
Mały wypadek, choroba, utrata czegoś cennego... i... nagłe olśnienie, że drabina po której wchodziliśmy, była oparta o niewłaściwą ścianę...
Programy które mamy w głowach od dziecka w zasadzie determinują życie, ale człowiek, w odróżnieniu o zwierząt ma świadomość "Ja Jestem", ta sama świadomość ma zdolność ewolucji, co oznacza ZMIANĘ.
To się nie dzieje z dnia na dzień, ale jak pokazuje sama natura ( jesteśmy jej integralną częścią ), wszystko aby rosnąć potrzebuje czasu - dużo czasu.
Człowiek nie staje zły z dnia na dzień. Prowadzi do tego szereg "niefortunnych zdarzeń", ale również nie staje się dobry z dnia na dzień - tu też potrzeba długiego procesu akumulacji bodźców.
Nasza świadomość służy między innymi do tego, żeby rozróżnić, jakie bodźce do czego prowadzą, następnie wybrać te, które dają pożądane rezultaty i TRZYMAĆ SIĘ ICH.
Internet, to nic złego, wręcz przeciwnie, świetne narzędzie edukacyjne z którego korzystam regularnie. Są okresy, że jest potrzeba pobycia samemu, są okresy twórcze, kiedy wychodzi się do ludzi.
Mówisz Jarek, że wytrzymałeś kilka tygodni i się poddałeś...
Czy myślisz, że można zmienić swoje nastawienie w kilka tygodni?
Tak, nastawienie można zmienić w jednej chwili, ale potem potrzeba lat, a nawet dekad, do przeprowadzenia skutecznej i nieodwracalnej zmiany.
Każdego ranka kiedy się budzisz, podejmujesz na ten dzień tę samą decyzję o własnym nastawieniu i to nie podlega negocjacjom.
Mnisi z klasztorów potrzebują średnio od 25 do 30 lat praktyki, aby dojść do mistrzostwa w ZEN.
Doskonałym pianistą też nie zostaje się po roku ćwiczeń.
Moje życie jest żywym dowodem na to, jak bardzo można zmienić własny los.
Zacząłem w wieku 29ciu lat, kiedy to całe moje życie się zawaliło. Dosłownie wszystko, zdrowie, rozpadła się rodzina, wpadłem w długi, pozostało tylko odebrać sobie życie. Przez rok byłem bezdomny, pogrążony w długach - zajęło mi prawie dziesięć lat, aby stanąć na nogi finansowo, po kolejnych dziesięciu osiągnąłem względną niezależność finansową. Z chorobami też walczyłem przez prawie piętnaście lat, do całkowitego powrotu do zdrowia. To były poważne choroby, kilka razy walczyłem w szpitalach pod monitorami o życie.
Z moją rodziną mam teraz relacje, o jakich kiedyś mogłem tylko pomarzyć...
I wiesz co? kiedy oglądam się wstecz, warto było zapłacić tę cenę zostania "mnichem" i wzięcia życia za rogi.
Nie raz wyłem z bólu, płakałem do poduszki, a myśli samobójcze nie były rzadkością.
Teraz żyję jakby i innym świecie, tamten pozostawiony za sobą wydaje się jakby koszmarnym snem, nierzeczywistą iluzją, ale przecież ja to przeżyłem...
Dla nie których przeszłość jest ich wymówką, dla mnie była motorem napędowym do zmian na lepsze.
Setki książek merytoryczno - inspiracyjnych, tysiące godzin wykładów z rozwoju osobistego, prawie 25 lat regularnej praktyki medytacji transcendentalnej, codzienna dbałość o jakość pożywienia, ćwiczenia fizyczne dla ciała i wiele innych...
Kto jest chętny do zapłacenia takiej ceny ? Bardzo proszę, każdy może... ale jakoś nie widzę chętnych....
Być może Wasze życie nie wymaga tak drastycznych zmian jak moje, ale zawsze jest coś do poprawienia, ulepszenia... no nie ?
Kochami bawcie się dobrze wszystkim co robicie, bo niezależnie co to będzie, i tak, we właściwym momencie, przyjdzie czas na zmiany....
:cool:
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 768
Skąd: Śrem
Wysłany: Pią 19 Lip, 2019   

Z trzeciej strony, nawiązując do klasyka Brucea Lee, (też jestem z tego pokolenia) z jakiego powodu Księżyc i jego blask jest bardziej wartościowy od ludzkiego palca...? :grin:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 19 Lip, 2019   

Adamie teraz ja Ci coś opowiem . Mam serdecznego kolegę , znamy się od dziecka . Bardzo przystojny facet , ma piękną żonę , wspaniałą rodzinę , śliczne , zdrowe i bardzo inteligentne dzieci . Jest szanowanym i lubianym człowiekiem . Ma ogromny autorytet i doświadczenie życiowe . Jest zamożnym człowiekiem , nie musi martwić się o byt swojej rodziny . Jest dobrym , miłym , serdecznym i uśmiechniętym człowiekiem . Zawsze kiedy się spotykamy mówię mu ... jak ja Ci zazdroszczę , Ty masz takie szczęście w życiu . Któregoś razu mnie zaskoczył , powiedział ... Już kilka razy myślałem o samobójstwie , nie widzę sensu życia . Byłem w szoku , można dostać tak dużo od życia i być nieszczęśliwym człowiekiem . A jednak , szczęście ma różne oblicza . Nie zawsze hojne dary od losu wystarczą do ukojenia naszej duszy . Sens naszego bytu na ziemi jest zagadką , a ilość zła , bólu i cierpienia jakiej doświadczają miliony istnień , ludzi i zwierząt . Promieniuje negatywną i destrukcyjną energią . Są ludzie którzy nie potrafią odnaleźć spokoju i szczęścia , wiedząc że obok ktoś cierpi . Adamie zazdroszczę Ci że potrafiłeś znaleźć klucz do swojego serca i śpisz spokojnie . Myślę że każdy musi znaleźć swój własny . Ja cały czas szukam :)
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 768
Skąd: Śrem
Wysłany: Sob 20 Lip, 2019   

Nie miałem na myśli głębokiej filozofii, a już na pewno nie myślałem o własnym palcu...:) Nieopatrznie Księżyc i palec skojarzył mi się z obiektem obserwacji i przyrządem obserwacyjnym. Myślę, że cel i droga do niego(narzędzia) są równie ważne. Jak mawia mój Ojciec (elektryk) "narzędź ważna rzecz, musi być dobry i trzeba o niego dbać..."
A co do snu, to nie śpię spokojnie, dookoła panuje, muszę użyć takiego określenia, "plaga" nowotworów, i innych nieszczęść, moje dzieci wchodzą właśnie w wiek szkolny i w to wszystko co z tym związane... Nie, nie śpię niestety spokojnie...
A pasję foto-optyczną traktuję jako doskonałą odskocznię od tego wszystkiego.
Wracając do początku tematu, większość społeczeństwa nie powie, że ktoś kto kupuje samochód za 200 tyś. jest dziwakiem, choć przecież za 100 tyś można kupić równie bezpieczny i komfortowy, ale większość społeczeństwa powie, że jest dziwakiem ten kto kupuje lornetkę za 6 a nie za 3 tyś. Oczywiście żart, większość społeczeństwa myśli że dobra lornetka kosztuje 99zł...😀
Na pocieszenie dla Kolegów lornetkowców powiem że w mojej dziedzinie (jestem muzykiem-gitarzystą) cena"prawdziwej"-koncertowej gitary zaczyna się niestety od ceny EL-EL-range... :sad: a trzeba mieć ich kilka... Analogicznie do cen lornetek, producenci topowych gitar także bardzo szybko podnoszą ceny...
p.s. Jak ja się cieszę, że trafiłem na to Forum, nie wiedziałem, że można tu dowiedzieć się o tylu ciekawych i ważnych rzeczach... aż sam się sobie dziwię, że tak późno...
Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie!
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 768
Skąd: Śrem
Wysłany: Sob 20 Lip, 2019   

Mnichu, Twoje życie mogłoby posłużyć jako materiał na scenariusz do dobrego, choć trudnego filmu... Cieszę się, że udało Ci się dojść do momentu, w którym jesteś teraz!
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sob 20 Lip, 2019   

adaher napisał/a:
Mnichu, Twoje życie mogłoby posłużyć jako materiał na scenariusz do dobrego, choć trudnego filmu... Cieszę się, że udało Ci się dojść do momentu, w którym jesteś teraz!


Dziękuję Kolego, przypuszczam, że chyba każdy człowiek ma do pokonania własne demony...
Co do filmu... Powstało ich już sporo, tych o tematyce upadku i powstania.
Jeden z moich ulubionych :

https://www.filmweb.pl/fi...oju-2006-211209

oparty na prawdziwej historii
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Sob 20 Lip, 2019   

Hmm, przykład Mnicha pokazuje jak ważna jest sfera duchowa każdego człowieka. Szczęśliwie w jego przypadku pomoc przyszła ze strony wschodnich systemów religijnych kładących nacisk na człowieka. Bardzo mi się podoba ten system wartości i życia. Eskalacją jego jest Bhutan, gdzie jakość życia nie mierzy się wyłącznie forsą, rzeczami materialnymi i innymi śmieciami.
https://www.newsweek.pl/o...wsweeku/7vf2zb0
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szcz%C4%99%C5%9Bcie_narodowe_brutto
Ostatnio zmieniony przez Arek Sob 20 Lip, 2019, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 20 Lip, 2019   

Religia i polityka na forum są zabronione. Takie lekkie przypomnienie.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 20 Lip, 2019   

Maciek to naprawdę genialne :) , przywróciłeś mi wiarę w ludzi . Zamiast produktu krajowego brutto , ważniejsze jest szczęście narodowe brutto . A oni w telewizji nam wmawiają że najważniejszy jest wskaźnik ekonomiczny . Ilu ciekawych rzeczy można się dowiedzieć na forum lornetkowym .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16