Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pomoc w wyborze lornetki
Autor Wiadomość
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Wto 30 Lip, 2019   

Wiking69 - Co do optyki sprzed lat - też mam sentyment do strych Porro.
Jednak wziąć taką na wycieczkę to trochę obciach w czasach kosmicznie deisignerskich dachówek, abstrahując od naszych sympatii do tegoż sprzętu.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 30 Lip, 2019   

NIE MA DOBRYCH NOWYCH LORNETEK W CENIE DO 500 ZŁ . Zeiss 6x30 Silvarem wyprodukawany w NRD jest bardzo dobrą i przyjazną lornetką . Ostrość i rozdzielczość obrazu pozwala dostrzec najmniejsze szczegóły , pomimo niedużego powiększenia . Wspaniała głębia ostrości , niska waga i wytrzymała konstrukcja , jest dużym atutem tej lornetki . Jako doświadczony obserwator przyrody zacząłem doceniać lornetki którymi można prowadzić obserwacje przez wiele godzin . Ten mały Zeiss 6x30 należy do takich lornetek . Na pewno to nie jest obciach :) . Obciach to paradować z Zeissem SF :( . Wszyscy uważają Ciebie za snoba :)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 30 Lip, 2019   

Wiking69, Silvarema docenisz Ty, jako koneser optyki, który przez wiele lornetek już patrzył.
Osoba początkująca, kupująca sprzęt na prezent nie będzie wiedziała gdzie i jak dokonać takiego zakupu.
To sprzęt używany i stary, bo nie produkowany już od ponad 40 lat. Laik może kupić sprzęt z grzybem, rozkolimowany, z zapieczonymi smarami, jakiegoś składaka itp itd. Potem będzie płacz, bo osoba obdarowana będzie zawiedziona.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Wto 30 Lip, 2019   

Arek - Z całym szacunkiem do osób tutaj pytających - sam byłem na tym etapie i wiem jak bywa wówczas rozdarte serce i skołowany umysł. teraz jestem trochę na innym etapie, wyższym (tak mi się wydaje) i trochę inaczej postrzegam obecny sprzęt kategoryzując go. To normalna kolej rzeczy zagłębiając się w temacie każdej dziedziny.

Wiking69 - Jak jest z jasnością w 6×30? To w końcu 5 mm. Miałem kiedyś Jenoptem :lol: 8x30 i tam z ostrością było krucho, nie wspomnę o jasności, obraz żółty, zaciemniony...
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 30 Lip, 2019   

NoVik, zgadza się. Najlepiej przekonać kogoś do zakupu lornetki docelowej od razu. Wtedy nie traci się pieniędzy i czasu na półśrodki. Na początku każdemu się jednak wydaje, że 500 zł to aż nadto. A potem kończy się tak jak z kolegą bewithed, któremu już świetna Meopta 12x50 HD nie starsza, bo zamarzył się mu Swarek.
 
 
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Wto 30 Lip, 2019   

Arek napisał/a:
Najlepiej przekonać kogoś do zakupu lornetki docelowej od razu. Wtedy nie traci się pieniędzy i czasu na półśrodki.


To oczywiście święta racja. Trudno jest jednak początkującym ocenić, co będzie dla nich tą docelową lornetką. Jeszcze 2 lata temu posiadając DO Chase nie pomyślałbym nigdy, że będę chciał wydać kiedykolwiek na lornetkę więcej niż około 1500 zł... a wystarczyło na samym początku kupić EL 8x32 + EL 10/12x50, do tego NH 8x56 i problem byłby z głowy :) .
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 30 Lip, 2019   

bewithed napisał/a:
Trudno jest jednak początkującym ocenić, co będzie dla nich tą docelową lornetką.


Zgadza się. Nie wiemy jak ktoś mocno wsiąknie :)
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 30 Lip, 2019   

Czytam i czytam.. i przypomina mi to EDC'owy szpejoholizm... a potem głos z drugiego pokoju: "Znów kupiłeś lornetkę!? Która z twoich dziesięciu się znów zepsuła?" ;)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 30 Lip, 2019   

Dobre lornetki się nie psują :) I dlatego warto mieć ich dużo :)
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 30 Lip, 2019   

Arku bardzo dziękuję że nazwałeś mnie koneserem optyki , w oczach miałem łzy ze wzruszenia :) . Ktoś mnie wreszcie docenił .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 30 Lip, 2019   

NoVik pytałeś się jak z jasnością w starym Zeissie 6x30 . Oczywiście nie jest to Swarovski 8x56 SLC ani Zeiss HT 8x54 . Ale 5 mm źrenicy wyjściowej wystarcza mi w nocy , żeby dostrzec sarny i dziki na polu . I wcale nie musi być pełnia księżyca . Ogromnym atutem tej lornetki jest ostrość , rozdzielczość , głębia ostrości i stabilność obrazu . To jest małe powiększenie , dzięki temu obraz nie skacze i łatwo wychwycić w ciemnościach sylwetki ludzi i zwierząt .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 30 Lip, 2019   

Tania lornetka na prezent to ogromne wyzwanie . Oczywiście lepiej żeby była nowa w pięknym pudełku . Ale za 500 zł :( , osobie niedoświadczonej radziłbym pojechać do salonu Delta Optical i osobiście przetestować wszystkie lornetki w tym przedziale cenowym .
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Wto 30 Lip, 2019   

Padło tutaj parę fajnych propozycji i tego bym się trzymał na miejscu Pytającej. Nikon Aculon, Kowa, Vortex Raptor, Delta Forest II...Cokolwiek wybierzesz będzie dobrze.
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Sro 31 Lip, 2019   

Wiking69 napisał/a:
Tania lornetka na prezent to ogromne wyzwanie

nie aż takie duże, wystarczy aby obdarowany nie miał odniesienia do obrazu z jakiejś alfy, a jaka radocha z upgrade w przyszłości :) znowu mozna lornetke sprezentować :)
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 31 Lip, 2019   

Z prezentami trzeba być bardzo ostrożnym . Kilkanaście lat temu moja bogata kuzynka , mieszkająca na stałe w Szwecji przywiozła mi prezent :) . Mam dla Ciebie aparat fotograficzny ... oznajmiła przekraczając próg mojego domu . Oczy mi się zaświeciły , wzruszenie odebrało mi głos . Wyobraziłem sobie Leicę z pięknym obiektywem . Miałem już wprawdzie Minoltę Dynax 9 i Nikona F 100 oraz dwa Contaxy z obiektywami Zeissa . Ale Leica byłaby pięknym prezentem od bogatej kuzynki , no przecież wie że interesuję się fotografią . Beatka wyciągnęła mi z torebki małpkę , najbardziej badziewiastą jaką widziałem :( . Wiesz kupiłam tani proszek do prania w Sztokholmie , do opakowania był przyczepiony aparat fotograficzny w gratisie :) . Cieszysz się :( ... oczywiście że się ucieszyłem . Dwa miesiące temu dałem w prezencie mojej ośmioletniej wnuczce lornetkę ... Leica Trinovid 8x32 BA . Musiałem ... ta małpka mnie prześladowała
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14