Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pomoc w wyborze małej lornetki 8x25
Autor Wiadomość
Alojzy 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Nie 28 Lip, 2019   Pomoc w wyborze małej lornetki 8x25

Witam.
To mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość.
Jestem na wakacjach i nagle doszedłem do wniosku, że mała kompaktowa lornetka jest mi niezbędna do życia :mrgreen: poczytałem forum i nasunęło mi się kilka obiektów na które mógłbym wydać ciężko zarobione pieniądze :evil: . W świecie lornetek jestem kompletnym "lajkonikiem" i tak pewnie pozostanie. Potrzebuję lornetki do sporadycznego oglądania piękna przyrody itd.
Pierwszym kryterium jest wielkość,drugim cena :razz: . Póki co mó wybór padł na:
1. Nikon 8x25 Sportstar Ex
2. Kowa 8x25 SV
3. Pentax UP 8-16-21zoom
4. Bushnell H2O 10x25
O każdej z nich przeczytałem na tym forum pozytywne opinie, no może o tym typie Pentaxa nic nie piszecie :evil:
Bardzo prosiłbym szanowne grono o pomoc w wyborze lub propozycję czegoś innego w podobnej cenie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Nie 28 Lip, 2019   

z tego zestawu kowa sv (chociaż może ktos powie że nikon), a jak chcesz faktycznie podziwiać przyrodę a nie zniekształcenia optyczne, to odkładaj jeszcze na kowa prominar xd, albo lepiej na zeiss terra ed
 
 
Alojzy 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Nie 28 Lip, 2019   

Nic nie chcę odkładać to max co chcę wydać, moje oglądanie będzie sporadyczne i nie chcę wydawać na to worka kasy a jednak chciałbym kupić jak najlepszą w tej kasie i jak pisałem MAŁA kompaktowa. Może jeszcze ktoś podpowie gdzie w Lublinie jest sklep w którym mógłbym kupić lornetkę czy pozostaje mi tylko internet
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Nie 28 Lip, 2019   

kup dwie przez internet, sprawdź, odeślij gorszą, tylko odeślij w stanie nieskazitelnym.
zaproponowałem ci modele które występują w rozmiarze 8x25 wiec są małe i kompaktowe,
jak wybierzesz to opisz tutaj wrażenia, swój wybór i uzasadnienie wyboru
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Nie 28 Lip, 2019   

Solennie polecam

https://www.astroshop.pl/...8x25-ed/p,44740
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Nie 28 Lip, 2019   

Alojzy, Pentax UP może być bardzo ciekawy, ale w wersji bez zoom, tyle że sam musisz ocenić bo mało kto miał okazję sprawdzić, Nikon travelite ex 8x25 ma też dobre opinie i może być najlepszy z całego zestawienia kompaktów do 500zł, ale również musisz sam sprawdzić, liczymy że opiszesz co wybrłeś
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pon 29 Lip, 2019   

Bushnella H2O raczej odradzam...Parę słów w temacie z udziałem Kowy sv https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=30148&sid=5d7638746cb3e768bbb8454f438fd0fbNa Na Pentaxa zooma z racji apertury także bym się nie skusił
Ostatnio zmieniony przez Abs Pon 29 Lip, 2019, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pon 29 Lip, 2019   

Używałem lat parę Nikona 8x25 Sportstar Ex i złego słowa nie powiem..to nie Zeissy ale okazała się niezwykle użyteczna. Kowa sv fajna choć to pole...(mimo tego z podanych przez ciebie postawiłbym dziś na nią). Nikon Travelite podobno najlepszy w tej cenie ale największy z tych maluchów a pole jak w Kowie.
 
 
Piotr_0602 
Rozmowny


Pomógł: 14 razy
Posty: 273
Wysłany: Pon 29 Lip, 2019   

NoVik napisał/a:
Solennie polecam

https://www.astroshop.pl/...8x25-ed/p,44740


To?
https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=29543&sid=332287954f7e2a0939e60f1616a52cb1
Test wypadł raczej problematycznie dla tej lornetki.

Jak już mały Pentax to może któreś Papilio - porro i optycznie będzie dobrze, i unikalne możliwości makro...
 
 
Mattia 
Nowy


Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 29 Lip, 2019   

Witam wszystkich,
od niedawna mam lornetkę Kowa SV 8x25 i jestem z niej zadowolony. Zależało mi na lekkiej, poręcznej lornetce do zabierania na rower i na wędrówki. Pogodziłem się z ograniczeniami obiektywów 25 mm - zależało mi na wadze poniżej 300 gramów. Jakość obrazu jest dla mnie odpowiednia, kolory są OK, niestety nie mam porównania z innymi wymienionymi lornetkami.
Z "małych" lornetek mam Tento 8x30 ale dodatkowe 5 mm dają zauważalny efekt - głębia ostrości jest moim zdaniem większa ale jak to w Tento kolory zażółcone.
Pozdrawiam
 
 
Alojzy 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Pon 29 Lip, 2019   

Papilio, Travelite itp. propozycje fajne ale już przekraczają mój budżet :cry: 4,5 stówki to max i tu się zaczyna problem :mrgreen: dobrze poradzić jak coś jest droższe i dobre, ale jak zmieścić się w budżecie i wybrać najlepiej. Czy to wąskie pole widzenia w Kowa 8x25 SV jest tak bardzo zauważalne do Nikona Sportstar? Czy ten Bushnell H2O 10x25 to faktycznie taki shit choć tutaj facet @Janko chyba znający się pisze , że od biedy ok :mrgreen:
 
 
Piotr_0602 
Rozmowny


Pomógł: 14 razy
Posty: 273
Wysłany: Pon 29 Lip, 2019   

Alojzy napisał/a:
Papilio, Travelite itp. propozycje fajne ale już przekraczają mój budżet :cry: 4,5 stówki to max i tu się zaczyna problem :mrgreen: dobrze poradzić jak coś jest droższe i dobre, ale jak zmieścić się w budżecie i wybrać najlepiej. Czy to wąskie pole widzenia w Kowa 8x25 SV jest tak bardzo zauważalne do Nikona Sportstar? ...


Nie wiem skąd upór przy 8x25.
Te lornetki mają duże ograniczenia. Przede wszystkim pole widzenia, małe okulary i wymagania co do specyficznego ułożenia przy obserwacji. Takie 8x30 to już zupełnie co innego, prawdziwa lornetka, a często szerokie pole widzenia... Inna bajka.
Ale skoro już 8x25, bo mniejsze... Sam mam taką - Olympus 8x25 WP II. No mała, wodoszczelna, pole widzenia jak w Kowie - pozorne mniej niż 50 stopni to patrzenie przez rurkę (moja droższa, fakt, 8x30 ma pozorne pole prawie 70 stopni!). Zerkam czasem przez nią, zmieści się w kieszeni, ale wielkiej przyjemności obserwacji z tego nie ma. Do zerkania, to owszem.

Zastanawiam się czasem nad Papilio 6,5x21, bo czegoś takiego jeszcze nie mam.
- kompaktowe porro, a więc optycznie lepiej niż w dachówce za podobne pieniądze (choć nadal wąsko <50 stopni pozornego pola)
- unikalne możliwości makro, coś w stylu mini-mikroskopu bino
Ale to głównie dla możliwości makro a nie jako kompakt do kieszeni. Tu moja 8x30 ważąca koło 470 jest już wystarczająco mała i lekka, choć nie kieszonkowa. Jak bym myślał nad czymś naprawdę kieszonkowym to chyba byłby to Swarek/Leica/Zeiss 8x20. Tyle że toto jest ciemne, ze źrenicą ledwie 2,5mm.

Ja bym to jeszcze przemyślał i odpuścił sobie 8x25, a kupił małą 8x30, półkilogramową, w tym budżecie tylko porro.
 
 
Alojzy 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Pon 29 Lip, 2019   

Dlaczego się uparłem...... dla wielkości, chciałbym lornetkę która nie będzie mi przeszkadzała, zajmowała miejsca, którą jak się uprę włożę do kieszeni szturmówek lub przypnę do paska. Jeśli jakaś "30" spełnia te waruny to bardzo proszę zaproponuj coś dokładnie bo ja się nie znam kompletnie :mrgreen: . 8x25 złożę i wsadzę w nerkę lub przypnę do paska. Popatrzę na rozebrane dziewczyny na plaży :mrgreen: :mrgreen: lub okręcik na morzu itd. itp. Na wakacje przestałem zabierać aparat fotograficzny ze względu na gabaryty, robię zdjęcia telefonem i też jest git. I dlatego zafiksowałem się na taką malutką.
 
 
Piotr_0602 
Rozmowny


Pomógł: 14 razy
Posty: 273
Wysłany: Pon 29 Lip, 2019   

Cóż, z takich maluchów najlepszy byłby Zeiss Victory 8x25. Ale Zeissy, Swarki i Leici to nie ten poziom cenowy. Podobnie jak Opticon DBA Oasis 8x21, Kowa Genesis 8x22, czy tańszy od Victory Zeiss Terra 8x25. Krążymy tu koło 300 gram plus minus ale ceny ponad tysiąc i więcej złotych.

Jeszcze w tej wadze jest cenowo znośny jest chwalony Steiner BluHorizon 8x24:
https://www.bestbinocular...-Review-244.htm
który by wyszedł ponad 700 zł.

Taniej jest taki Olympus jakiego czasem używam 8x25 WP II (260 gram) który kręci się coś ponad 400 zł. Podobnie wspominana wcześniej dachówka Kowy 8x25.

Z dobrych maluchów jest (do kupienia za granicą) Snypex Knight 8x32 D-ED który waży 380 gram ale tani nie jest, zupełnie nie ten budżet.
A najlżejsze dachówki 8x30 z dużym polem widzenia to (430-460 gram) to już ponad 1000 zł i więcej. Kowa 8x30YF to lekkie porro które zmieści sie koło 500 zł, ale to nie jest kompakt choć mała lornetka (koło pół kilo).

Z kompaktowych, tanich, można by się pochylić nad odwróconym porro, choć te trochę większe gabaryty od kompaktowych dachówek mają. Jak nie unikalny Pentax Papilio (jak ktoś z USA przywiezie to w budżecie się zmieścisz) to może 380 gramowy Vortex Vanquish 8x26, za coś koło 350 zł. Tu recenzja tego Vortexa w wersji 10x26:
https://www.bestbinocular...-Review-249.htm
Tylko ten Vortex to taki nieco większy kompakt od dachówek koło 300g i nieco mniej.

Budżet mały to i ciężko wydusić przyzwoitą optykę z tak małych gabarytów. Wtedy odwrócone porro powinno wyjść najlepiej w kategorii cena/jakość.
 
 
Alojzy 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Pon 29 Lip, 2019   

Dzięki bardzo za propozycję, chyba przyjrzę się temu Olimpusowi 8x25 WP II
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14