Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pomoc w wyborze małej lornetki 8x25
Autor Wiadomość
gruber 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 135
Wysłany: Nie 16 Lip, 2023   

Upierdliwość podwójnego zawiasu boli z czasem coraz bardziej i zniechęca do obserwacji. Jednak można to ominąć nosząc lornetkę na szyi. Można też kupić odpowiednio większe etui do, którego lornetki nie trzeba będzie składać.
Kup Nikona i Pirscha przez neta. Oczywiście naraz abyś mógł je na spokojnie porównać. Gorszą zwrócisz.
Ja tak zrobiłem i o zgrozo Pirscha zwróciłem a zostawiłem Kowę SV bo właśnie podwójny zawias wydawał mi się zaletą. Zakup celowany jako lornetka stricte rowerowa. Obrazek moim zdaniem lepszy dawał Pirsch. Jednak to był mój pierwszy kontakt ze światem lornetek więc traktuj to z przymrużeniem oka :grin:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Nie 16 Lip, 2023   

boruurob, tu nie chodzi o różnice w widzianym obrazie ale o komfort użytkowania i patrzenia. Jeżeli kupisz markowy i dobry optycznie monokular, np Hawke Endurans ED czy Vortex, to obraz będzie tak samo dobry jak w lornetce, ale to nie będą komfortowe obserwacje, tylko widzenie na zasadzie popatrz i schowaj.
Jeżeli już decydujesz się na takie rozwiązanie jak lornetka 8x25, to monokular nie da Ci tego samego.
Jak napisałem w poprzednim poście, kup na próbę, lornetkę 8x25, np tego Condora czy Pirscha lub nawet Nikona i sprawdź czy w ogóle będziesz w stanie przez 8x25 patrzeć. Jest mało ludzi, którym takie lornetki pasują, właśnie ze względu na wielkość i małe muszle oczne, o innych rzeczach już nie wspominam :cry: .
Jak sprawdzisz i Ci spasuje taka lornetka to wtedy dokonaj wyboru, którą wolisz, i wtedy dopiero ją kupisz na stałe. W innym przypadku, opierając się tylko na doradztwie, zakup może okazać się stratą pieniędzy, które lepiej dołożyć do jednej ale bdb, uniwersalnej 8x42, i wtedy cieszyć się przyjemnością z obserwacji :grin: .
 
 
boruurob 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Nie 16 Lip, 2023   

8(10)x42(50) chcę kupić osobno ;)
a chyba rzeczywiście kupię Condora (skoro jako laik nie zobaczę różnicy wobec Pirscha) i Nikona i porównam.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Nie 16 Lip, 2023   

boruurob, i to będzie najlepsze rozwiązanie, bo porównasz dwa systemy zawiasowe mostka, centralny zawias i dwa zawiasy.
 
 
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 757
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 16 Lip, 2023   

boruurob napisał/a:
Jakie głóne różnice będą w obrazie w stosunku do lornetki przy tych samych parametrach? (8x255) ?

Główna różnica w obrazie będzie taka, że lornetka daje obraz trójwymiarowy (dwoje oczu), a monokular płaski. Przez co lepiej się obserwuje, czuć dystans do obiektu.

Ale przede wszystkim chodzi o komfort. O ile lornetka 8x25 nie jest komfortowa (głównie z powodu małych muszli), to mono - jeszcze gorzej :) Dlatego, że lornetkę można jednak oprzeć stabilnie o dwa łuki brwiowe, a mono bardziej drga, zwłaszcza podczas ostrzenia.

Tego Hawk'a, o którym wspomina Jan porównałem do Terry 8x25 (wtedy go jeszcze nie miałem na własność, potem dokupiłem):
https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=34721&start=0&sid=b45e64844f658a8778cf41a5df418dc5
 
 
boruurob 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Nie 16 Lip, 2023   

a coś takiego jak Monookular 8-25×25 BRESSER ?

btw. kupiłem okazyjnie tego Condora na alle lokalnie za 379pln. Tym samym nie będę porownywał i dziękuję za porady.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Nie 16 Lip, 2023   

boruurob, "Monookular 8-25×25 BRESSER".
Monokular z zoomem, to dopiero "zabawa". Ani to jakość optyczna ani wygoda obsługi.
Co do Condora to dobry wybór jak za tą cenę. Ciekawe czy Ci spasuje taka wielkość lornetki, oby Ci pasowała.
 
 
boruurob 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Sro 19 Lip, 2023   

Condor Bresser 8x25 dotarł i oceniam lornetkę bardzo dobrze. Nawet pole widzenia nie jest takie małe jak by można było się spodziewać. Sporo widać, dobra ostrość, poręczna i wygodna...ale niestety mi nie pasuje do mojej anatomii. Z racji tego, że mam orli nos i głęboko osadzone oczy, to trochę zahaczam nosem o pokrętło regulacyjne. Gdyby nie to to byłaby dla mnie idealna.
Z racji tego sprzedam tą lornetkę za cenę 379pln. (Cena sklepowa to około 500pln)
Lornetka nie używana , wyjęta z foli tylko w celu przymiarki i odrazu schowana.
Jeżeli ktoś zainteresowany to proszę pisać na prv.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 19 Lip, 2023   

boruurob, pozostaje Ci kupno 8x32, jeżeli chcesz coś małego.
 
 
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 757
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 20 Lip, 2023   

boruurob napisał/a:
Z racji tego, że mam orli nos i głęboko osadzone oczy, to trochę zahaczam nosem o pokrętło regulacyjne. Gdyby nie to to byłaby dla mnie idealna.

Jeśli to kwestia zahaczania nosem, to możesz teraz poszukać lornetki z mniejszym pokrętłem lub inaczej położonym. Oba Bressery mają duże fokusery jak na tak małą lornetkę, ale spójrz na inne lornetki wspominane w wątku czy w ogóle na Forum... O maluchach były setki postów, mają one tyle samo zwolenników co przeciwników. Nie zrażaj się za szybko, bo żadna 8x30(32) nie będzie kieszonkowa, a 8x25 już tak. Osobiście nie zamieniłbym Terry 8x25 na żadną 8x30(32), nawet Swarka :)
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 20 Lip, 2023   

boruurob, na OLX jest do sprzedania nowy Opticron Oregon PC 8x32 za chyba 620 zł (nowa 850). Lornetka wielkości Delty One z polem 8,1* powłokami fazowymi. Bardzo fajna, mała (do kieszeni) lornetka z dobrą optyką, tyle że z rąk prywatnych, więc bez możliwości zwrotu, jakby coś było nie tak. Ewentualnie pozostaje wspomniana Delta One 8x32 ze sklepu, cena podobna i możliwość zwrotu.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 20 Lip, 2023   

_Tomek_, napisał..."Osobiście nie zamieniłbym Terry 8x25 na żadną 8x30(32), nawet Swarka".
Ty tak na serio :?: :roll:

Ja mając Terrę, też ją polubiłem za optykę, ale ciągłe ustawianie jej i małe muszle oczne, doprowadziły do tego, że ją sprzedałem i kupiłem 8x32 Opticrona , który jest niewiele większy ale optycznie lepszy i komfortowy w użytkowaniu. No, ale jeden preferuje gabaryty a inny preferuje jakość optyczną i komfort obserwacji :mrgreen: ..
Co do kieszonkowości lornetek 8x25, to kto je nosi w kieszonce koszuli czy spodni, chociaż w USA jest dużo takich, ale oni mają kieszenie w koszulach większe niż ja w kurtce :mrgreen: . 8x32 też można bez problemu włożyć do kieszeni kurtki i wcale nie jest to uciążliwe w użytkowaniu. Oczywiście chodzi o lornetki wielkości DOne, Vortexa itp gabarytowo, jedynie co, to uciążliwa może być, troszkę większa waga.
Ostatnio zmieniony przez Jan55 Czw 20 Lip, 2023, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 757
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 20 Lip, 2023   

Jan55 napisał/a:
_Tomek_, napisał..."Osobiście nie zamieniłbym Terry 8x25 na żadną 8x30(32), nawet Swarka".
Ty tak na serio :?: :roll:

Serio (w tym sensie, że zamieniam i muszę używać - bo gdybym mógł sprzedać to bym zamienił, czym prędzej sprzedał i kupił Zeissa Victory 8x25 lub Swarka Curio 7x21).
Po prostu kompletnie niepotrzebna mi teraz lornetka 8x30(32), skoro mam 8x42 i 10.5x44.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 20 Lip, 2023   

_Tomek_, co do Curio 7x21 to poczytaj na BF, jak ludzie się skarżą na odpadające, plastikowe pokrętła ostrości. Lornetka za 3500 zł i marki Swarovski. To obok rozpadających się osłon gumowych eko, w EL i NL, następna wpadka Swarka :shock: .
 
 
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 757
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 20 Lip, 2023   

Jan55 napisał/a:
8x32 też można bez problemu włożyć do kieszeni kurtki i wcale nie jest to uciążliwe w użytkowaniu. Oczywiście chodzi o lornetki wielkości DOne, Vortexa itp gabarytowo, jedynie co, to uciążliwa może być, troszkę większa waga.

Lornetki wielkości Monarcha 7 są nadal za duże do kieszeni. Pewnie, do kieszeni kurtki wejdzie, ale prawie pół kilo w kieszeni ciągnie ubranie na jedną stronę, buja się w tej kieszeni i łatwo uderzyć. Sporo eksperymentowałem i na pewno nie przekonam się do noszenia 8x30 w kieszeni.

Zresztą kieszeń to kwestia umowna. Teraz Terrę wożę pod ramą roweru i większa lornetka też tam nie wejdzie. Mogę naturalnie kupić większą torbę pod ramę, ale to nie takie proste, bo rower obładuje mi się do granicy wożenia sakw na bagażniku (no i bagażnik musiałbym zamontować), a tego nie chcę, bo ma być lekko i przyjemnie, a z pewnych drobiazgów rezygnować się nie powinno :)
Ostatnio zmieniony przez _Tomek_ Czw 20 Lip, 2023, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14