Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pomoc w wyborze małej lornetki 8x25
Autor Wiadomość
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 536
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 20 Lip, 2023   

boruurob napisał/a:
Condor Bresser 8x25 dotarł i oceniam lornetkę bardzo dobrze. Nawet pole widzenia nie jest takie małe jak by można było się spodziewać. Sporo widać, dobra ostrość, poręczna i wygodna...ale niestety mi nie pasuje do mojej anatomii. Z racji tego, że mam orli nos i głęboko osadzone oczy, to trochę zahaczam nosem o pokrętło regulacyjne. Gdyby nie to to byłaby dla mnie idealna.

Może w tym przypadku warto zastanowić się nad modelem w którym pokrętło ostrości jest umieszczone tak jak np. w kowie SV 8-10x25?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 536
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 20 Lip, 2023   

_Tomek_ napisał/a:
Lornetki wielkości Monarcha 7 są nadal za duże do kieszeni. Pewnie, do kieszeni kurtki wejdzie, ale prawie pół kilo w kieszeni ciągnie ubranie na jedną stronę, buja się w tej kieszeni i łatwo uderzyć. Sporo eksperymentowałem i na pewno nie przekonam się do noszenia 8x30 w kieszeni.

Kurtka, tzw. „kangurka” z konkretną kieszenią na klacie zmieści trzydziestkę. Trzeba tylko uważać żeby się nie potknąć.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 20 Lip, 2023   

Binokularnik, masz rację, te 8x25 z podwójnym zawiasem, mają więcej miejsca na "długie nosy", nie obrażając nikogo.
Co do wożenia lornetki 8x30-32 to można też wozić w saszetce "biodrówce", przewieszonej na skos jak plecaki typu sling. Wszystko się da zrobić, kwestią pozostają preferencje użytkownika.
 
 
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 755
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 20 Lip, 2023   

Jan55 napisał/a:
Co do wożenia lornetki 8x30-32 to można też wozić w saszetce "biodrówce", przewieszonej na skos jak plecaki typu sling. Wszystko się da zrobić, kwestią pozostają preferencje użytkownika.

No o tym rozmawiamy, czy raczej wymieniamy poglądy (bo i tak zdania nie zmienię). Nie twierdzę, że się nie da, tylko że dla mnie to w niektórych przypadkach zbyt uciążliwe.
Wożenie na rowerze czegokolwiek przewieszonego przez ramię lub na plecach jest niewygodne i irytujące. Przesuwa się, uwiera, obciera, skóra w tym miejscu się poci. Jak mam przez 3 godziny wieźć coś na sobie, żeby komfortowo popatrzeć 10 minut, to nie chce mi się zwyczajnie :)
Co innego jak wychodzę na kilka godzin z nastawieniem na obserwacje. Wtedy warto i kilo nosić na szyi.
Nie zawsze jednak obserwacje lornetkowe muszą być priorytetem. Po to są różne sprzęty.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 20 Lip, 2023   

_Tomek_, nikt, nigdzie nie napisał, że masz zmienić swoje zdanie, bo jak wiesz, to każdy może mieć swoje i może się nim podzielić z innymi :mrgreen: . Po prostu wymieniamy poglądy na temat, różnych możliwości noszenia małych lornetek, bo z tym też bywają problemy :cry: , zwłaszcza, że oryginalne futerały bywają różne i nie każdemu pasują. Tak w ogóle to dzisiaj jest fajna pogoda, upał zełżał i troszkę zrobiło się przyjemniej :grin: .
 
 
gruber 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 135
Wysłany: Czw 20 Lip, 2023   

_Tomek_ napisał/a:
Nie zrażaj się za szybko, bo żadna 8x30(32) nie będzie kieszonkowa, a 8x25 już tak. Osobiście nie zamieniłbym Terry 8x25 na żadną 8x30(32), nawet Swarka :)


Każdy format ma swoje zalety i wady. Wraz z wielkością obiektywów rośnie komfort obserwacji. Wiele osób na naszym forum nie toleruje formatu mniejszego niż 30mm. Kiedyś 8x30 była moją podstawową lornetką turystyczną/spacerową. Ale dziś kiedy przejechałem/przeszedłem Beskidy, Gorce wiele razy nie poświęcam już na obserwacje dużo czasu i wolę nosić i zerkać przez lornetkę, która waży 300 g niż 460 g.
Czytałem tutaj (na naszym forum) kilka opinii, że VP 8x25 nie umywa się do Swara CL 8x30. Optycznie zapewne jest to prawda. Jednak gdybym nawet miał Companiona na pewno podczas jazdy rowerem na pasku mojego plecaka nadal wisiałaby Victory bo jest znacznie lżejsza.

Wiele osób psioczy na mniejsze apertury spychając je do roli wyrobów lornetko podobnych :grin:
Ciekawe swoją drogą jest ile z nich jest osobami bardziej aktywnymi. Jeżdżącymi rowerem na całodzienne wycieczki. Chodzącymi po górach, górkach przez cały dzień?

Mój wpis nie jest absolutnie skierowany do nikogo personalnie. Chodzi o zwrócenie uwagi na fakt, że każdy używa lornetki w inny najlepszy, najwygodniejszy dla niego sposób.
Żeby nie było wciąż posiadam lornetkę 8x30. Napiszę podobnie jak Tomek gdy ktoś zaproponował mi wymianę VP na CL to również bym się nie zamienił. Oczywiście posiadam też inne lornetki w różnych przydających mi się formatach.
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 954
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 20 Lip, 2023   

Lornetki 25 mm to podglądaczki o małym komforcie, nawet te o ostrym obrazie.
Lornetka 460 g do plecaka na rower dla wysportowanego faceta jest za ciężka?
 
 
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 755
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 20 Lip, 2023   

:) Jazda na rowerze z plecakiem jest niekomfortowa. W porównaniu do jazdy bez plecaka to mniej więcej tak samo jak używanie lornetki 25 mm zamiast większej...
 
 
gruber 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 135
Wysłany: Czw 20 Lip, 2023   

Wojtas_B napisał/a:


Lornetka 460 g do plecaka na rower dla wysportowanego faceta jest za ciężka?


Lornetka do plecaka? A niby po co?
Lornetkę wożę po to aby przez nią patrzeć. A nie wypełniać plecak. Ma być szybko dostępna. Jest w etui na pasku biodrowym plecaka albo nerki. Większa lornetka= większe etui= mniejszy komfort podczas kręcenia.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 20 Lip, 2023   

gruber, ja jak jestem w górach, noszę na plecach plecak ze sprzętem foto i 2 lornetki :mrgreen: . Do tej pory były to 8x32 i 10x32, a teraz będą 8x32 i 12x42. Natomiast jak wybieram się na posiadówkę, w jedno widokowe miejsce, to podjeżdżam samochodem i biorę plecak z foto i torbę z 4 różnymi bino :mrgreen: :mrgreen: . Na codzień, na spacery, noszę jedną 8x32 :grin: . Nie jest źle.
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 536
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 20 Lip, 2023   

Wojtas_B napisał/a:
Lornetki 25 mm to podglądaczki o małym komforcie, nawet te o ostrym obrazie.

Używasz na co dzień, czy tylko tak sobie imaginujesz?
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 954
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 20 Lip, 2023   

_Tomek_, A jechałeś kiedyś rowerem z zakupów w spożywczym z reklamówką przewieszoną przez kierownicę? To jest dopiero ch...we.
Mam super wygodny rower, więc może nie odczuwam dyskomfortu z powodu plecaczka.
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 954
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 20 Lip, 2023   

Binokularnik, Po prostu przez żadną 25 nie patrzyło mi się wygodnie. Nie umiem albo się nie znam.

Jadę na rowerze, a gdy gdzieś się zatrzymam, to rozsiadam się wygodnie jak panisko i spokojnie wyciągam lornetkę, bo potrzebuję delektować się pięknym widokiem. Dla mnie patrzenie przez lornetkę jest rodzajem nabożeństwa.
Mam inne podejście do obserwacji lornetkowych niż wielu tutaj.
 
 
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 755
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 20 Lip, 2023   

Wojtas_B napisał/a:
_Tomek_, A jechałeś kiedyś rowerem z zakupów w spożywczym z reklamówką przewieszoną przez kierownicę? To jest dopiero ch...we.
Mam super wygodny rower, więc może nie odczuwam dyskomfortu z powodu plecaczka.

Pewnie, że jechałem. Ale rower jako środek transportu to nie moja bajka. Widuję takich co dziarsko posuwają w każdą pogodę do roboty, albo z koszyczkami na zakupy.
Dla mnie rower to odpoczynek, a odpoczynek definiuję jako fizyczne zmęczenie na luzie. Czyli wstaję o 4 rano i gonię sam 60 km od Mostu Południowego do Północnego i z powrotem w 3 godziny, żeby zdążyć na śniadanie. Albo jadę krótszą trasą, ale więcej eksploruję (np. kawały MPK) i w fajnych miejscach zatrzymuję się, wyciągam lornetkę, rozglądam się...
Zwykle jestem fizycznie zmęczony, ale plecak na plecach by mnie wykończył przede wszystkim psychicznie :)

Sprzęt trzeba dobierać do zastosowań i tak samo budżet przeznaczony na sprzęt. Nie zawsze największy i najdroższy będzie optymalny.
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 536
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 20 Lip, 2023   

Wojtas_B napisał/a:
Po prostu przez żadną 25 nie patrzyło mi się wygodnie. Nie umiem albo się nie znam.

W to, że się znasz, nie wątpię, a to że nie umiesz...hmm ...nikt nie jest doskonały :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14