Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
proszę o korektę błędnego założenia odnośnie kitowych
Autor Wiadomość
snork21 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Wto 13 Sie, 2019   proszę o korektę błędnego założenia odnośnie kitowych

Szanowni Użytkownicy, zaczynam się martwić, że przyjęłam błędne założenie gdzieś po drodze między moim pierwszym analogowym aparatem i obecnym D7200, co mogło przełożyć się właśnie na wybór wersji aparatu, a dokładnie z obiektywem 18-105. Bardzo proszę o korektę. Jeśli nie dojdę do tego co mi się ubzdurało bardzo błędnie, przy obecnym aparacie będę nieszczęśliwa i kiedy ten przestanie współpracować może wybiorę następny równie źle.

Jakoś wbiłam sobie do głowy, że obiektywy kitowe są niezbędne. Nie jako przykłady szkieł o niesamowitej jakości, minimalnej cenie i umożliwiających zrobienie super zdjęć lepszych od zdjęć z obiektywów z najwyższej półki, tylko do tak jakby rozpoznania nowego aparatu. Przez to nie martwiłam się, że trafiłam body powystawowe a zestaw z obiektywem nowy i kupiłam zestaw.
Kombinuję tak, że nie ma szans znać każdego modelu przed zakupem, nawet jeśli ktoś pójdzie do zaprzyjaźnionego sklepu i spędzi godziny poznając przyszłe body, czyli dostajemy body+kitowy, obojętnie kupione razem czy wyciągnięty z szafy, podpinamy i przez jakiś czas uczymy się czego można spodziewać się po naszym aparacie. Do tego możemy w praktyce sprawdzić czy potrzeba nam coś od 16, suuuuuper długi zoom, żeby pokazać, że mamy taki, makro czy co innego jest ważne dla danej osoby, a przy okazji jak coś się stanie przypadkowo, nie żal kitowego za 100 zł tak bardzo jak dobrego szkła za kilka tysięcy. A niektórzy właściciele dowiadują się, że na ich potrzeby kitowy i auto zupełnie wystarczą, czyli nie kupują niczego lepszego.

Gdzie popełniłam błąd w założeniach?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 13 Sie, 2019   

Ja nie widzę błędu. Ostatnio znajomy męczył mnie odnośnie wyboru aparatu i obiektywów do niego. A ponieważ z rozmów wywnioskowałem, że nie do końca wie co chce fotografować i miotał się z wyborem stałek, poleciłem mu trochę lepszego kita.

W Twoim przypadku jest o tyle dobrze, że 18-105 mm to jeden z fajniejszych kitów - dobry optycznie, bardzo uniwersalny oraz wyposażony w stabilizację. Tak więc zostawić, fotografować i zastanowić się czym go uzupełnić.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Wto 13 Sie, 2019   

-"Jeździć, obserwować." :razz:

A jak ktoś nie zna swoich ulubionych ogniskowych może wyjść że 16-85mm zamiast kitowca jest też za mało szeroki i trzeba UWA.

___
Tak na marginesie.
Nikkora AF-S 16-85mm są ostatki https://www.ceneo.pl/16694002
W sprzedaży zostanie droższy 16-80mm https://www.ceneo.pl/39079586
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Sro 14 Sie, 2019   

Dawno nie kupowalem nic ze sprzetu foto, ale cena zestawu chyba niewiele rozni sie od samego body. Jak nie wiedzialas czego potrzebujesz to kitowy obiektyw jest jak najbardziej przydatny, za male pieniadze mozna dowiedziec sie co musisz kupic :) .

PS. Ja swoj kitowy obiektyw oddalem za darmo jak kupilem to co mi bylo (lub wydawalo ;) ) sie potrzebne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15