Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Co wybrac olympus M5 czy Olympus M10
Autor Wiadomość
Goofy 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Sro 23 Paź, 2019   Co wybrac olympus M5 czy Olympus M10

Posiadam Olka M10, ale teraz sa bardzo dobre ceny na model M5, np. M5 z obiektywem 17 1.8( na marginesie bardzo chce kupis to szkło) za 4100, nie mowiac juz o samym korpusie, poprosiłbym o porade czy warto inwestowac w ten model M5 czy moze zostac przy M10 i do kupic sam obiektyw olka 17 1.8.
Mam pytanie odnosnie uszczelnień w aparacie, poniewaz czesto fotografuje w gorach, takze i w deszczu, takze uszczelnienia M5 mogłyby sie przydac, ale mam obiektyw 9-18 olka i niebawem 17 1.8 a to sa obiektywy nieuszczelnione, czy fotografowanie w deszczu takimi obiektywami moze je uszkodzic, bo wydaje mi sie ze deszcz jest bardziej grozny dla aparatu niz obiektywu.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






TS
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Paź, 2019   

Którą wersję E-M10 masz?

Używam 9-18 i 17/1.8 z E-M5 II, czasem w drobnym deszczu i problemów nie ma. Ale nikt Ci nie zagwarantuje, że nic się nie stanie...
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 24 Paź, 2019   

EM10 I z 9-18 używałem w deszczu za kręgiem polarnym. Wszystko przeżyło bez problemów. Tyle, że jakby się coś stało, to formalnie serwis może odmówić naprawy w ramach gwarancji.

Taj jak napisał TS, dużo zależy od tego jaką wersję EM10 masz. Jak pierwszą, to może już najwyższy czas na wymianę :) Dzisiejsze aparaty nie są wieczne.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Czw 24 Paź, 2019   

Arek napisał/a:
EM10 I z 9-18 używałem w deszczu za kręgiem polarnym...
No tak, ocieplenie klimatu.
 
 
Goofy 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Czw 24 Paź, 2019   

Posiadam omd em 10 mark II
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 24 Paź, 2019   

Negatyw napisał/a:
No tak, ocieplenie klimatu.


Nie ocieplenie klimatu, ale Golfstrom.

Goofy, jak Mk II to bym nie wymieniał. Rób zdjęcia póki nie padnie :)
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Paź, 2019   

Skoro i tak chcesz kupić 17-tkę to E-M5 II z tego zestawu wyniesie 2400 zł (17/1.8 za 1700 zł). Jeśli myślisz o E-M5 tylko z powodu uszczelnień, to wg mnie nie warto. I tak szkła nie są uszczelnione i ryzykujesz. Ale wyższy model ma kilka solidnych plusów (szybsza migawka 1/8000, szybsza seria, lepszy wizjer, w zestawie mocniejsza lampa błyskowa z ruchomą głowicą, funkcje hi-res i focus stacking), ale też trochę większa i cięższa obudowa. Pytanie czy tego potrzebujesz, bo zdjęcia wyjdą takie same.
 
 
Goofy 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Pią 25 Paź, 2019   

Ja mysle o Em-5 z powodu wasnie uszczelnien, ewentualnie wizjera i ergonomi. Nie korzystam ze statywu, takze funkcje hi-res oraz focus stacking odpadaja, szybkiej seri nie potrzebuje, zdjecia robie w górach i teraz z 17-stka zamierzam focic miasto nocą, takze nie wiem czy przyda mi sie szybsza migawka. Podsumowujac chyba sie nie oplaca dla samej ergonomi i wizjera doplacac z 2500zl, jest jeszcze M10 III ale nie wiem czy warto, bo pisza w internecie ze bardzo okrojona, choc test na optyczne.pl wyszedl bardzo dobrze.

Z innej strony TS zamienil M10 na M5, i sobie chwali, wciaz sie waham ale chyba zostane przy M10 II, tym bardziej ze jest w dobrym stanie
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Paź, 2019   

Ale ja nie zmieniałem E-M10 na E-M5, czy gdzieś tak napisałem? :) Znajoma ma E-M10 Mk II, stąd go trochę znam.

Co do E-M10 Mk III, to tylko czytałem testy i oglądałem w sklepie. Nadal E-M5 II ma kilka zalet względem niego, ale też w kilku punktach jest odwrotnie - filmowanie 4K, nowszy procesor, być może lepszy AF (na pewno ma więcej punktów). W najnowszej dziesiątce jest niestety bardziej plastikowa obudowa, co jest krokiem w tył w stosunku do E-M10 II i E-M5 II (i jak na moje potrzeby dyskwalifikuje aparat, ale niektórym osobom to wcale nie przeszkadza).
 
 
Goofy 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Pią 25 Paź, 2019   

TS napisal

Cytat:
Ale ja nie zmieniałem E-M10 na E-M5, czy gdzieś tak napisałem?


Tak napisales, albo przynajmniej ktoś kto ma taki sam nick -TS. Na optyczne.pl mozna oceniac aparaty, i pod Olympus OMD M5 markII, jest wpis kogos kto ma nick-TS:
Cytat:
Kupiłem przesiadając się z Panasa G2. W międzyczasie krótka przygoda z E-M10 II, nie podpasował mi jednak ergonomicznie. Jestem bardzo zadowolony.
. Zasugerowalem sie tym ze zmieniłeś aparat z M10 na M5, caly wpis mozna przeczytac tu: https://www.optyczne.pl/1...a_aparatu.html.
Zatem ty uzywasz nadal aparatu M10 markII?, i chcialbym sie dowiedziec, dlaczego dla ciebie plastik zamiast obudowy metalowej w aparacie, jest tak duża wada że dyskwalifikuje dany model, bo znalazlem nowy M10 markIII z 17mm 1.8 za 3,600 a to dobra cena za taki zestaw
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Paź, 2019   

To ten E-M10 II znajomej, pożyczyłem na ,,krótką przygodę'', a potem pożyczyłem (już płacąc - z wypożyczalni) E-M5 II i wybrałem ten drugi. Przesiadałem się wtedy z G2, jak napisałem. Dla mnie wtedy było ważne, że ma lepszy wizjer i lepiej leży w ręce. A z czasem okazało się, że używam i hires, i stackingu (do produktów), migawka 1/8000 też się przydaje, mała lampka z obrotową głowicą jest super praktyczna, tak że zakupu nie żałuję. To co mi teraz najbardziej przeszkadza w E-M5 II to słaby AF-C.

Plastikowej obudowy nie wybrałbym ze względów:
1. estetycznych - koperty zegarków też zwykle są stalowe,
2. mechanicznych - uderzony metal odkształci się sprężyście lub ostatecznie plastycznie, a poliwęglany czasem pękną i to już jest problem nie tylko estetyczny,
3. elektrycznych - lepiej chroni przed szybkozmiennym polem elektromagnetycznym z zewnątrz
4. cieplnych - metal lepiej przewodzi ciepło, więc lepiej je będzie odprowadzał z wnętrza aparatu, a jak dotkniesz metal ręką, to poczujesz przyjemny chłód

Nie mam żadnych dowodów, że to są istotnie ważne zalety, takie są tylko moje doświadczenia życiowo-zawodowe (i uprzedzenia :) )
 
 
Goofy 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Nie 27 Paź, 2019   

TS - dzieki za bardzo szczegolowe odpowiedzi. Ogladalem dzisiaj olka M10 mark III, i musze powiedziec ze fajnie lezy w dloni, zdecydowanie lepiej niz poprzednik, jest szybszy, lepiej zorganizowane podreczne menu. plastik w sumie mi nie przeszkadza, ale mozna zaprogramowac tylko dwa przyciski fn, mimo ze w tescie na optyczne.pl, napisano ze mozna rowniez programowac przyciski kierunkowe, to chyba jednak nie da sie. dla tego zrezygnuje z tego aparatu i zostaje przy M10 mark II. ( Dla porownania w moim aparacie moge zaprogramowac 8 przyciskow i dostosowac aparat do swoich potrzeb, takze jestem rozczarowany, ze zabrano mi, bardzo mocny atut aparatow olympusa)
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Paź, 2019   

Faktycznie kiepsko jak tylko 2 przyciski można zaprogramować, ja mam 6 zaprogramowanych. Arek dobrze radził, jak nic specjalnie nie przeszkadza, to nie ma co zmieniać.

Ja trochę narzekam na AF-C w E-M5 II, ale w sumie radzę sobie i pilnej potrzeby zmiany nie mam. Zresztą też kupowałem z perspektywą tych 5-6 lat przynajmniej, a nie 4. Wyjdzie E-M1 III z nowym AF, procesorem obrazu, matrycą, wizjerem OLED o większej rozdzielczości, hi-res z ręki, to będę myślał (bo już teraz wiem, że E-M5 II na E-M5 III nie wymienię).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15