Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon EOS 2000D - test aparatu
Autor Wiadomość
m_smyl 
Początkujący



Posty: 31
Wysłany: Wto 14 Sie, 2018   Canon EOS 2000D - test aparatu

Nowy test już na łamach portalu :arrow: :arrow: :arrow: https://www.optyczne.pl/4..._EOS_2000D.html
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Wto 14 Sie, 2018   

Szybkość serii ma jak Nikon D3100 {z 2010 roku)
[2000D D3100]





D3400 (czy D3300) rozbijają go w pył:



Nawet tani bezlusterkowiec Canon EOS M100:

 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 15 Sie, 2018   

Niewątpliwie to wreszcie jakieś zagrożenie dla D3400, w najniższej klasie. 4000D to koszmar, który w dzisiejszych czasach nie powinien pokazać się na rynku, za to z 2000D jak widać, można już coś powojować.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sro 15 Sie, 2018   

Procesor obrazu DIGIC 4+ :lol:
https://www.optyczne.pl/p...=1965&add6=2162
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro 15 Sie, 2018   

Ale to są aparaty dla kompletnych laików co chodzą wokoło kościoła i na zombie robią fotki, nie wymagajmy od tych sprzętów za wiele. Serie- po co to komu, chyba dla szpanu. :razz:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 15 Sie, 2018   

PDamian napisał/a:
Procesor obrazu DIGIC 4+ :lol:
I co w związku z tym? Zły? Muszę stanąć w obronie Canona. Digic 4+ jest według producenta 60% szybszy od Digic 4, który był montowany w 500D, 550D, 600D, 1100D, 1200D, 5D Mark II, 60D i 1D X, a podwójnie w 7D i 1D mark IV. Chyba sobie dobrze radzi jeśli go tam zamontowali, przecież zbyt dużo zadań nie ma. W sumie, to nie do końca rozumiem, jak można mieć obiekcje co do układów RISC. W przypadku Canona nie słyszałem jeszcze, żeby procek był za słaby do reszty. To kwestia jego oprogramowania, a co więcej, dali układ, który pozwoli na jeszcze lepszą zabawę z filmowaniem w VideoRAW (Magic Lantern).
Jeszcze zapytam ciebie tak: czy realnie odczujesz różnicę, jeśli dam ci komputer do pisania kilkustronicowych pism urzędowych i słuchania przy tym ulubionych utworów muzycznych w mp3, na jakimś 10 letnim 32-bitowym Celeronie z 3GB RAM, w którym ktoś wymienił dysk na SSD, z systemem Windows XP, a do owego tworzenia będziesz używał Open Office i Windows Media Playera, oraz zestawem z i7-8700K, 64GB DDR4, SSD na NVMe, Windows 10 i ten sam Open Office i Windows Media Playera? Ja znam wynik takiego doświadczenia i również w wersji z Ubuntu. Podobnie jest teraz z telefonami komórkowymi, gdzie jeśli ktoś nie gra, to nie jest w stanie wykorzystać mocy telefonu więc raczej nie dostrzega drzemiącego tam potencjału, bo nawet filmy 4K w h265 to pikuś przy najnowszych modelach nawet z dolnej półki, więc praktycznie czego by nie kupić jest marnowaniem, pieniędzy i prądu, czyli też pieniędzy :) Ostatnio bawiłem się trochę z przystosowaniem smartfonów do pracy jako komputery domowe, do tego "zabawkami" pokroju Raspberry PI i zrozumiałem jak wielka i niewykorzystana moc jest w układach ARM :mrgreen:
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sro 15 Sie, 2018   

W 1Dx -nie.

Digic 4+ jest super ;) tylko aparat ma serie w tempie Nikona sprzed 8 lat.

Z jakiegoś powodu aparaty 24mpix Canona -nawet stare i też bez Dual Pixel mają jednak nowsze procesory https://www.optyczne.pl/p...=2162&add9=2186
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sro 15 Sie, 2018   

Wojmistrz napisał/a:
co więcej, dali układ, który pozwoli na jeszcze lepszą zabawę z filmowaniem w VideoRAW (Magic Lantern).


https://builds.magiclantern.fm/
-Gdzie jest ML do nowych modeli Canona?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 15 Sie, 2018   

Jeszcze zbyt nowe, ale pod 1300D już odpalają.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sro 15 Sie, 2018   

Znowu to samo.

Grudzień 2016 https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?p=526952&highlight=#526952
PDamian napisał/a:
-a jest ML do 80D?

Wojmistrz napisał/a:
Wysłany: Sob 24 Gru, 2016 01:21
Magic Lantern może nie być jeszcze oficjalnie wspierany, ale to nie oznacza, że nie działa. Są wersje Alfa, Beta, RC, a nie interesowałem się jaki jest aktualny status dla 80D. Kiedy na pewno będzie działać.


-a dziś już jest ML do 80D?

Wojmistrz napisał/a:
Wysłany: Sob 24 Gru, 2016 01:21
70D jest z 2013 roku, a rok temu miał dopiero wersję Alfa 3, a obecnie Beta 4, a do finałowego produktu jeszcze trochę poczekamy...


-jak dziś z ML do 70D :?:
To już stary aparat.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 16 Sie, 2018   

https://www.youtube.com/watch?v=PTqgYcoNUKE
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2018   

Mam nieodparte wrażenie (poparte na dodatek numeracją 1x00; 4000; 2000 D) że cwanon specjalnie zaczekał z włożeniem nowej matrycy do najniższego kastrata , aby "zombie" wykupili najpierw przestarzałe części ze starą matrycą 18Mpix (4000d) potem dopiero z najnowszą (pewnie też słabiej oprogramowaną).
Wojmistrz napisał/a:
Muszę stanąć w obronie Canona. Digic 4+ jest według producenta 60% szybszy od Digic 4, który był montowany w 500D, 550D, 600D, 1100D, 1200D, 5D Mark II, 60D i 1D X, a podwójnie w 7D i 1D mark IV. Chyba sobie dobrze radzi jeśli go tam zamontowali, przecież zbyt dużo zadań nie ma.
I co tu bronić? Papier jest cierpliwy ... mogli napisać że 300% - i tak "zombie" tego nie sprawdzą... :lol:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 02 Paź, 2018   

Andrzej.M., jaki masz telefon? Nie chodzi mi o numer, tylko o markę i model.
 
 
Sonipes
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Sty, 2020   Lampa reporterska 2000D

Witam.
Poszukuję lampy reporterskiej do Canona 2000D, wiem że nie wszystkie są kompatybilne ze względu na 4 piny, więc liczę na waszą pomoc. Budżet jakieś 500 zł
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 23 Sty, 2020   

Sonipes, musisz szukać lampy z automatyką TTL do Canona, choć mówiąc szczerze nie wiem dokładnie, czy Cwanon nie przycwaniakował jeszcze bardziej i brak środkowego pina nie ogłupi czasem lamp firm trzecich. Trzeba by wypróbować. Najpewniej będzie kupić np. używanego Canona 430EX, który powinien zmieścić się w tym budżecie. Z lamp TTL nowych, producentów trzecich, może ktoś już eksperymetował z tymi kadłubkami, czy na pewno działa? Ja nie sprawdzałem, bo nie mam żadnego korpusu bez środkowego pina.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16