Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Nie 11 Sty, 2009
FOTOGRAFIA PRZYRODY
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   FOTOGRAFIA PRZYRODY

Namnożyło nam się ostatnio tematów warsztatowych, ale że od takiego przybytku głowa nie boli, to chciałem zaproponować jeszcze jedną kategorię: fotografia przyrody, ale to, co nie mieści się w makro (nie mamy jeszcze takiego tematu!), kwiatkach, ptakach ani krajobrazie. W razie potrzeby możemy doprecyzować bardziej.

Na początek chciałem zaproponować taki detal przyrodniczy:

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

To i ja zapuszczę przyrodniczy detal z porządniejszą obróbką, jak to mawiają, z bokehem w roli niemalże pierwszoplanowej :]



Jeszcze jedno:

 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

Dla Ciebie, Mavierk, to trzeba założyć temat „Malarstwo fotograficzne” :)

To ja jeszcze może takie spróbuję:

















 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

niech się tylko kurde nauczę robić portrety jak malowane, to będę szczęśliwy.

1. nie
2. jest super
3. za mało obróbki
4. kadr jakiś taki przypadkowy :P
5. j/w
6 i 7. za pierwszym razem poparzyłem na te dwie fotografie i zaniemówiłem - wyglądały niemalże jak jedna (nie patrząc na styki) <- niesamowicie wyglądają w pionowym tryptyku :]
8. ja też nie umiem zrobić takiego zdjęcia, żeby się zaczęło :D
9. ten kawałek... aloesu przeszkadza w kompozycji..
 
 
k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

Mavierk zdjęcia faktycznie jak malowane ,a Te obważanki potęgują efekt jeszcze .

Komor pierwsze które dodałeś na samej górze bym przekadrował tak ,żeby tego rozmazanego pierwszego drewienka nie było widać bo bardzo przeszkadza.

Przy burzy i piorunach linia domów wali się w lewą stronę kadru.

Wszystkie fotki z deszczówką (czy tam wodą ze zraszacza są ok :wink:
 
 
kijos 
Entuzjasta


Pomógł: 5 razy
Posty: 741
Wysłany: Wto 03 Cze, 2008   

No to ja kilka z wczorajszego spaceru. W roli głównej mój pies.



I przyjaciele, których wyniuchał. Niestety jak już coś wywącha to trzeba go trzymać bardzo blisko siebie, bo uważa, że wszystko i wszyscy chcą się z nim bawić. To może mu kiedyś wyjść nie na zdrowie :cry:




 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 03 Cze, 2008   

Piesio dla mnie świetny. Dobłyśnięty lampą? Muszę to poćwiczyć, przydałoby mi się podczas ostatniej niedzieli, a przypomniałem sobie to nie w porę...

[ Dodano: Wto 03 Cze, 2008 01:27 ]
mavierk napisał/a:
8. ja też nie umiem zrobić takiego zdjęcia, żeby się zaczęło :D


A ja umiem, tylko milimetrów mi zabrakło w obiektywie, po prostu nie mieści się to drzewo w kadrze przy 17 mm i tyle. Odsunąć się nie można,bo tam blisko jest drugie drzewo, które weszłoby w kadr. O innej porze dnia pewnie mógłbym inaczej to złapać, bo słońce byłoby gdzie indziej, ale cóż, to tylko rodzinna wycieczka była...

mavierk napisał/a:
9. ten kawałek... aloesu przeszkadza w kompozycji..


No niestety, kadr zastany, Ogród Botaniczny, nie chciałem nic plewić ani wycinać... :D

Co do niezacytowanej reszty uwag, to przyjmuję z pokorą. Policzymy się podczas następnych warsztatów :twisted:
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Wto 03 Cze, 2008   

Wole pisać, co jest nie tak, niż się podlizywać, wolałbym przeczytać, co jest nie tak :P
 
 
heding 
Entuzjasta


Pomógł: 2 razy
Posty: 601
Wysłany: Wto 03 Cze, 2008   

kijos napisał/a:
W roli głównej mój pies.

piesio fajny, ale dlaczego mam wrażenie, że leci na bok i nie trzyma pionu...?? :wink:
a ta gadzina to zaskroniec?? nawet na Wikipedii nie mają tak dobrej i ostrej fotki... :wink:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 03 Cze, 2008   

mavierk napisał/a:
Wole pisać, co jest nie tak, niż się podlizywać, wolałbym przeczytać, co jest nie tak :P


Wiesz co, Mavierk, najgorsze jest milczenie. Jak wrzucasz fotkę i jest cisza, krępująca cisza... :oops:


;)
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Wto 03 Cze, 2008   

komor napisał/a:
Wiesz co, Mavierk, najgorsze jest milczenie. Jak wrzucasz fotkę i jest cisza, krępująca cisza... :oops:
dokładnie tak jest :]

Jeszcze raz bokeh


I w oczekiwaniu na idealne warunki na poniższe zdjęcia wstawiam 3 z ubiegłego roku:



Te syfy na matrycy to po 30minutowym odsyfianiu w psie (moment, w którym miałem po prostu masakre xD)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 03 Cze, 2008   

No takich syfów to mi się nie udało zarejestrować moim nędznym Canonem, od razu widać przewagę Nikona... :lol: Trzecie pieruny mi się podobają, takich nie mam w swojej kolekcji... Ale to jest do góry nogami, prawda?
 
 
heding 
Entuzjasta


Pomógł: 2 razy
Posty: 601
Wysłany: Wto 03 Cze, 2008   

komor napisał/a:
Ale to jest do góry nogami, prawda?

chyba że waliły od dołu :mrgreen:
mavierk, a te pieruny to seryjne klatki???
a co do syfów to ja mam większe i muszę zaklejać te dziury w PSie...ale to są uroki 8-letniej puchy :???:
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Wto 03 Cze, 2008   

kijos, to ta słynna klempa z Carskiej, co pozuje godzinami tłumowi fotografów? :smile:
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Wto 03 Cze, 2008   

komor napisał/a:
Ale to jest do góry nogami, prawda?
nie, to jest 90 stopni przechylone w lewo.

heding napisał/a:
mavierk, a te pieruny to seryjne klatki???
tak, to są seryjne 13sek naświetlania
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 15