Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Steiner Predator
Autor Wiadomość
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sro 23 Paź, 2019   Steiner Predator

Podobno cała seria Steinera z logiem Predator ma jakieś super hiper powłoki poprawiające kontrast na tyle mocno, że można łatwo odróżnić zwierzynę od zlewającego się tła. Często jak jest szarówka i kolorki już nie te to ciężko faktycznie "wyłowić" z obrazu coś żywego, jeśli stoi nieruchomo. Myśliwi wiedzą o co chodzi. Ale Predator to nie zwykły myśliwy. Przy predatorze myśliwy staje się zwierzyną. :wink: Czy może ktoś miał coś takiego w rękach aby potwierdzić te rewelacje?
Szczególnie przypadł mi do gustu model porro z aukcji poniżej:

https://www.ebay.pl/itm/S...ssAAOSwkMlc34b5

Aczkolwiek dużo dachówek z logiem predator można znaleźć.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Sro 23 Paź, 2019   

Taaak, a prawdopodobnie tym sposobem na poprawienie kontrastu jest duuuuży dołek w transmisji dla światła zielonego. Dziękuję, postoję.


 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Sro 23 Paź, 2019   

Predator to drapieżca - niekonieczne myśliwy :wink:

A tak serio Predator to zasadniczo lornetki na rynek USA, plasowane raczej nisko - ot takie bulwarowe tygrysy. Steiner ma zdecydowanie lepsze serie, więc obojętnie czy jesteś myśliwym czy drapieżcą wybierz raczej Nocnego Łowcę - nie pożałujesz :mrgreen:
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sro 23 Paź, 2019   

Być może masz rację. Pytanie tylko czy testowałeś czy spekulujesz? Już trochę lornetek przy oku miałem i nauczyłem się nie oceniać ich po kolorze powłok obiektywów. Liczy się całokształt. Na innych powierzchniach mogą być inne, więc takiego argumentu o rzekomej beznadziejności lornetki (bo tak to odebrałem) póki co nie przyjmuję.
 
 
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Sro 23 Paź, 2019   

Test i nieco szerszy opis można znaleźć tutaj: https://www.bestbinocular...-Review-246.htm Również uważam, że znacznie lepszym wyborem będzie Nocny Łowca ;) , chociaż chętnie bym przez Predatora spojrzał. Niestety europejskiej dystrybucji brak...
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sro 23 Paź, 2019   

A tak abstrahując od lornetek nie każdy drapieżca poluje w nocy. Mnie nocne zastosowania lornetki 8x30 raczej nie interesują. Ciekawi mnie tylko co drzemie w tej lornetce? Czy faktycznie jest warta tych pieniędzy?
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 23 Paź, 2019   

RoboBat czy śmiesznie małe pole widzenia tego całego Predatora Tobie nie przeszkadza?
46 stopni pozornego pola to gorzej niż dziurka od klucza.
W tym wątku zarzucasz klasie 7x50 zbyt małe pole a i tak ociera się ono przeważnie o 50 stopni:
https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=32961&start=60
dziwna ta Twoja logika.

Doliczając tylko 23% watu do sumy ceny i wysyłki już wychodzi ponad dwa tysiaki, a nie wykluczone że dojdzie jeszcze cło.

Obstawiam że nie jest tyle warta!

Ps. Pytanie zasadnicze: jak wygląda to słynne porrowskie 3D przy tak małym polu?
Może okazać się że jest gorzej niż w dachówce i co wtedy?
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sro 23 Paź, 2019   

Nie analizowałem wnikliwie parametrów tego modelu. Wrzuciłem linka do tej akurat lornetki bo fajnie wyglądała jak przeglądałem oferty. Pole rzeczywiście śmiesznie małe. Bardziej chodziło mi o to czy ktoś miał w rękach jakiegokolwiek Predatora, bo jest ich całkiem spora gama modeli dostępnych na rynku, łącznie z dachówkami, a drzemie w nich ta sama technologia w powłokach.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Sro 23 Paź, 2019   

RoboBat napisał/a:
Być może masz rację. Pytanie tylko czy testowałeś czy spekulujesz?


W przypadku tej sztuki spekuluję, gdyż nie miałem jej w rękach.... Ale:
Swego czasu (jakieś 20 - 10 lat temu) byłem fanem Steinera (nawet zrobiłem tej firmie artykuł na wiki) i przez ten czas widziałem mnóstwo lornetek tej firmy, w tym Predatory.

Z fascynacji Steinerem wyleczyłem się, gdyż flagowce tej marki to niemal wyłącznie IF co mi kompletnie nie odpowiada. Z kolei niższe serie (w tym Predator) delikatnie mówiąc nie są warte swojej ceny. Co gorsza w większości są made in china i niekiedy nie są konstrukcjami Steinera lecz są jedynie brandowane.

Co do kolorków obiektywu to powiem tak:
- u nas laicy twierdzą "duża lornetka jest lepsza bo LEPIEJ ŚCIĄGA" cokolwiek by to "ściąganie" znaczyło,
- dla odmiany w USA powszechne jest przeświadczenie, że takie żarówiaste powłoki mają magiczne właściwości poprawy obrazu - a skoro klient nasz pan to takie robią. Nie zawsze są one zielone, ale zawsze wściekle intensywne, zresztą chyba stamtąd przyszła do nas moda na "rubinowe" powłoki.
Jaki mają wpływ na jakość obrazu to już tylko Arek jest w stanie zmierzyć.
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Sro 23 Paź, 2019   

RoboBat napisał/a:
Już trochę lornetek przy oku miałem i nauczyłem się nie oceniać ich po kolorze powłok obiektywów. Liczy się całokształt. Na innych powierzchniach mogą być inne

Nie oceniam ich po kolorze tylko po intensywności.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 24 Paź, 2019   

RoboBat, cytat z materiałów Steinera Observera:

Producent chwali się zastosowaniem specjalnych powłok, które zwiększają kontrast podczas obserwacji w lesie, pozwalając łatwiej dojrzeć zwierzynę na tle zieleni.

Efekty tutaj:
https://www.optyczne.pl/2...obra_10x42.html
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Czw 24 Paź, 2019   

O to to to ...
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Czw 24 Paź, 2019   

Cobra rzeczywiście nie zachwyca. Liczę, że predator jednak trochę lepszy.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Pią 25 Paź, 2019   

RoboBat napisał/a:
Cobra rzeczywiście nie zachwyca. Liczę, że predator jednak trochę lepszy.


Tyle tylko, że będzie trochę lepszy podobnie jak Nikon Action jest lepszy od Aculona. Podobnie jak w większości firm (może poza Leiką) Steiner oprócz konkretnego sprzętu oferuje produkty niższej jakości. Do takich zaliczają się serie takie jak Cobra, Safari czy Predator.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15