Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
E-510 - uszczegolowienie
Autor Wiadomość
brodziu 
Początkujący


Posty: 42
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   E-510 - uszczegolowienie

Witam.

mam moziiwosc zakupienia e-510 double kit. Bylaby to moja pierwsza
lustrzanka (obecnie uzywam staruskiego Kodaka Z700).

Bylem juz praktycznie zdecydowany na FZ50, ktory zapewne spelniby role
jak dla mnie ( i dla mej partnerki), ale mimo wszystko choruje na piekne, czyste zdjecia, a FZ 50 szumi niestety nawet na niskich iso. Nie drukuje w w wielkich
formatach, ale uwielbiam, gdy na monitorze 19 cali zdjecie "kwiczy czystoscia".
Poczytalem sporo i mysle nad e-510. Zestawu nie bede rozbudowywal o inne
obiektywy poza kitowymi. Czy moge prosic o pomoc i odpowiedz na
nastepujace pytania:

1) Jak dziala autofokus w trybie LiveView? Czy da sie zrobic zdjecie jak
na zwyklym cyfraku (pytam ze wzgledu na dziewczyne). Czytalem sporo, ale
niejasne to dla mnie. Pisza ze nie mozna uzywac autofokusa, albo ze
obraz znika. Bylbym wdzieczny za wyjasnienie.
2) Czy z pomoca dwoch kitowych obiektywow da sie zrobic makro na
poziomie porownywalnym z hybryda? Czy mozna do E-510 kupic jakis w miare
tani konwerter?
3). Na ile zdjec starcza mniej wiecej komplet baterii w terenie? (mowie
o sporadycznej lampie)
4) Tak z praktyki: czy taki E-510 zabiera sie z dwoma obiektywami na
spacer, czy tez za ciezkie to jest i czlowiek i tak kupuje potem
zwyklego cyfraka?


Bede ogromnie wdzieczny za pomoc. Dla mnie to ogromna kwota i chcialbym
byc pewien dobrego wyboru. Nie stac mnie na dwa aparaty, wiec szukam kompromisu. W alternatywie jak napisalem mam FZ50 (szukam czegos z recznym ostrzeniem w pierscieniu). S9600 mi niestety nie lezy (bawilem sie nim jakis czas, i brak stabilizacji doskwiera niekiedy, czyniac duzy zoom malo uzytecznym, plu sslabe ostrzenie zdjec odbierane jako myslo)

Jesli lustrzanka to amatorska - ze wzgledow finansowych nie bede rozbudowywal i szalal z obiektywami. A jesli nawet to zmienie kiedys aparat. Dziewczyna wolalaby hybrydke, by czasem nakrecic film, ale poki co Z700 jeszcze dziala jako tako, a lustrzanka tomoj odwieczne marzenie.

Chetnie obejrzalbym normalne, nieprzerabiane zdjecia z E-510 (wszystko co znajduje to znakomite, dopieszczone sample) Bylbym ogromnie wdzieczny za przyklad mozliwosci makron na kitowych szklach.

Pomozcie prosze w miare szybko. Dzis musze podjac decyzje.

Pzodrawiam i z gory dzieki!
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

Bierz E-510 i nie marudz :wink:
Obiektywu robiac zdjecia makro nie przylozysz praktycznie do przedmiotu, jak to maja niektore kompakty, ale ze zdjec i tak bedziesz bardziej zadowolony.
O ciezar nie musisz sie martwic. To jest w miare lekki aparat, obiektywy w dualu tez nie sa wielkie, wiec spokojnie dacie rade.
 
 
brodziu 
Początkujący


Posty: 42
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

a co z tym autofokusem i LV?
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

Nie uzywalem LV z zadna lustrzanka. Ponoc lepiej dziala w nowych Sony, co wcale nie oznacza, ze uwazam je za lepszy wybor dla Ciebie.
 
 
brodziu 
Początkujący


Posty: 42
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

finansowo e-510 to u mnie max. Poza tym z pewnych wzgledow musze kupic zestaw kitowy jesli juz, a w Alfie piszecie ze kitowe do kitu sa :)

i jeszcze pytanko odnosnie tych megapikseli. Czy wszystkie aparaty (niezaleznie czy lustra czy kompakty) obcinaja obszar stosowanej matrycy przy zmianie liczby Megapikseli?
W recenzji E-510 jaka znalazlem po angielsku, pisza ze to swietny aparat na 5-6 Mega, ale juz na 10 mniej. To znaczy ze jak przestawie sobie na mniej to szumic tez mniej bedzie?

Moze to pytanie z natury glupkowatych, ale dopiero wchodze w to wszystko :) Po prostu w takim FZ50 woalbym mniej pikseli i mniej szumow.
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

brodziu napisał/a:
W recenzji E-510 jaka znalazlem po angielsku, pisza ze to swietny aparat na 5-6 Mega, ale juz na 10 mniej. To znaczy ze jak przestawie sobie na mniej to szumic mniej bedzie?


Podaj link jak możesz :)

Nie powinno mieć coś takiego miejsca. Mniej pikseli - mniej szczegółów.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

Ktos juz sprawdzal i doszlismy do wniosku, ze zmniejszenie rozdzielczosci zdjecia nie ma zadnego wplywu na poziom szumow. A, zgodnie z tym co pisze Mnich, na ilosc szczegolow na zdjeciu - owszem.
 
 
brodziu 
Początkujący


Posty: 42
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

tak sie spiesze ze pomylilem. To jest napisane przy FZ50 , sorry. W kazdym razie, czy z tego wynika ze zmniejszenie megapikseli zmniejszy szumy?

"The FZ50 is an excellent 5 or 6MP camera, but a rather less impressive 10MP camera"

http://www.dpreview.com/r...fz50/page19.asp

I tak szczerze: jesli bede zmuszony jednak wziac FZ50, czy te szumy na 19 calowym monitorze o odbitkach, powiedzmy 20x30 beda bardzo widoczne? CHcialbym sobie moze powiesic pare fotek w mieszkanku, jesli cos sie kiedys uda ladnego uchwycic przypadkiem.
Ostatnio zmieniony przez brodziu Pon 02 Cze, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

No E-510 będzie lepszy od Panasa bo szumi dopiero od ISO400 :mrgreen:
 
 
brodziu 
Początkujący


Posty: 42
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

Z tego co ogladalem sample to w e-510 poziom szumow mnie zadawala. Wiecej mi nie trzeba.

Co do makro, czy do lustrzanek tez mozna podpinac konwertery jak do kompaktow?
Czy kazdy konwerter mozna rozkrecic i zrobic z niego soczewke makro?
 
 
szymski 
Nowy


Pomógł: 1 raz
Posty: 23
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   Re: E-510 - uszczegolowienie

brodziu napisał/a:
Witam.

mam moziiwosc zakupienia e-510 double kit...

Nie ma się nad czym zastanawiać, bierz...! Mam go od ok 2 tyg., absolutnie nie żałuję, też myślałem nad kompaktami, hybrydami, itd... W tej cenie, można go spokojnie polecić.

Cytat:
1) Jak dziala autofokus w trybie LiveView? Czy da sie zrobic zdjecie jak
na zwyklym cyfraku (pytam ze wzgledu na dziewczyne). Czytalem sporo, ale
niejasne to dla mnie. Pisza ze nie mozna uzywac autofokusa, albo ze
obraz znika. Bylbym wdzieczny za wyjasnienie.

W sumie to nie wiem..., włączyłem LV może ze dwa razy, żeby sprawdzić czy działa, bardzo szybko polubiłem wizjer, choć do tej pory w kompakcie używałem tylko LV
Cytat:
2) Czy z pomoca dwoch kitowych obiektywow da sie zrobic makro na
poziomie porownywalnym z hybryda? Czy mozna do E-510 kupic jakis w miare
tani konwerter?

Jak pisał MC nie zbliżysz tak obiektywu do przedmiotu ale z możliwie najkrótszej odległości robi świetne zdjęcia, jak dla mnie, które dają niezły wynik na kompie
Cytat:
3). Na ile zdjec starcza mniej wiecej komplet baterii w terenie? (mowie
o sporadycznej lampie)

W tej chwili dokładnie nie pamiętam, ale gdzieś ok 450-500, w niewielkiej ilości z lampą
Cytat:
4) Tak z praktyki: czy taki E-510 zabiera sie z dwoma obiektywami na
spacer, czy tez za ciezkie to jest i czlowiek i tak kupuje potem
zwyklego cyfraka?

Też przed zakupem sceptycznie do tego podchodziłem..., zmiana obiektywów itd... ale w tej chwili mam oba zawsze przy sobie i nie sprawia mi to problemu. Nie jest ciężki, kupiłem sobie do niego mały zgrabny plecaczek i pakuję tam wszystkie manele... ;)
Cytat:
Jesli lustrzanka to amatorska - ze wzgledow finansowych nie bede rozbudowywal i szalal z obiektywami...

Też miałem takie załozenia... :)
Jednak chodzi mi juz po głowie jakiś jaśniejszy obiektyw... ;) (nie sądziłem, że tak szybko)
Ale to w dalekiej przyszłości, na razie nie wykorzystałem wszystkich mozliwości tego co mam...
Ogólnie POLECAM
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

Robi na baterii tylko 450-500 fotek. O rany to musiałbym w teren brać ze 3-4 akumulatory zapasowe. Makabra.
 
 
brodziu 
Początkujący


Posty: 42
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

dzieki za wyczerpujaca odpowiedz (nie zeby pozostale nie byly pomocne ;) )

Czy moge prosic o mala probke zblizenia jakiegos kwiatka na kitowym obiektywie? Chodzi mi o to jak przy dobrym swietle mozna blisko cos takiego uchwycic.

Ja kurcze chocbym chcial to przez najblizszy czas innych obiektywow nie kupie. Mam tak ogromne wydatki, ze to i tak sie rzucam nieco ponad stan, ale nie chce kupowac i zalowac dzien pozniej ze nie mam czegos lepszego. tego sie boje przy FZ50. Zadowolony pewnie bede, ale niesmak pozostanie :)
poza tym na rozbudowe to chyba akurat 510 korzystny nie jest, bo obiektywy dosc drogie chyba. Myslalem o alfie cza sjaks, bo kumple maja sporo szkiel i by czasem pozyczyli na ptaszki, ale skoro kitowe sa do bani, a ja musz emiec zestaw to nie poradze.
Ostatnio zmieniony przez brodziu Pon 02 Cze, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szymski 
Nowy


Pomógł: 1 raz
Posty: 23
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

Pstrykacz napisał/a:
Robi na baterii tylko 450-500 fotek. O rany to musiałbym w teren brać ze 3-4 akumulatory zapasowe. Makabra.

Póki co, to tak sprawa wygląda po drugim ładowaniu, AF jest wspomagany przez lampę, no i czasami "trochę" pomruga :)
 
 
brodziu 
Początkujący


Posty: 42
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

Pstrykacz napisał/a:
Robi na baterii tylko 450-500 fotek. O rany to musiałbym w teren brać ze 3-4 akumulatory zapasowe. Makabra.


dla jednego tylko, dla drugiego starczy :) Ja kupie dodatkowy aku i bede mial w sam raz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 15