Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Panasonic Lumix G80 - problem z AF na podglądzie
Autor Wiadomość
leszek89 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Wto 19 Lis, 2019   Panasonic Lumix G80 - problem z AF na podglądzie

Na wstępie chciałbym się przywitać, tak więc dzień dobry :)

Kupiłem niedawno Panasonica G80 jako aparat do transmisji Live (obraz przesyłany za pomocą HDMI do Grabbera). Tu główną rolę odgrywała jakość obrazu oraz możliwość przesłania obrazu live bez elementów menu aparatu - tu wszystko jest gitarka, ale mam problem z AF.
Mianowicie AF działa bez zarzutu przy nagrywaniu wideo lub ostrzeniu migawką. Gorzej jest na podglądzie, którego wykorzystuje do live, w tym trybie AF działa bardzo ospale, czasem w ogóle aparat sam nie chce ostrzyć i obraz jest kompletnie nieostry, czasem wyostrzy obraz ale dopiero po paru sekundach a czasem zrobi to szybko.
Nie wiem w czym tkwi problem - raczej to nic sprzętowego bo tak jak pisałem wyżej przy kręceniu filmu jest ok. Może ktoś się spotkał z podobnym problemem lub to jest jakaś kwestia ustawień i mojej niewiedzy ?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






PanasonicLumix 
Nowy



Posty: 18
Wysłany: Nie 24 Lis, 2019   

Hej,

Sprawdź czy w Menu aparatu włączona jest opcja "AF szybki", znajduje się w ustawieniach koloru niebieskiego.
 
 
leszek89 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pon 25 Lis, 2019   

Tak, jest włączona. Testowałem, też na iA i w tym trybie mam tą funkcję nieaktywną (na stałe ustawioną na ON), ale tak czy tak nic to nie zmienia.
Spróbowałem też wyłączyć tą opcje i kiedy dam "AF szybki" na OFF to wtedy w ogóle nie ostrzy na podglądzie, czyli faktycznie ta funkcja odpowiada za ostrzenie w trybie podglądu.

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Jeśli chodzi o ostrzenie na podglądzie to aparat znacznie chętniej ostrzy jeśli skieruje aparat na bliską rzecz a później na daleką lub na odwrót (ruch aparatem), ale jeśli aparat jest nieruchomy a ja stawiam coś przed obiektywem (przykładowo rękę) to aparat nie za bardzo chce ostrzyć, jak już wyostrzy (sam lub ręcznie migawką) i później zabiorę rękę to najczęściej cały kadr mam nieostry - oczywiście przyciśnięcie w tym momencie migawki do połowy ostrzy momentalnie.
 
 
PanasonicLumix 
Nowy



Posty: 18
Wysłany: Sro 27 Lis, 2019   

Ok,

Panasonic w starszych modelach ostrzy w sposób ciągły (AFC) tylko podczas rejestracji wideo. Ostatnia duża aktualizacja wprowadziła możliwość ustawienia aparatu tak, aby ostrzył cały czas również na podglądzie osobną opcją w MENU. Niestety model G80 nie został tą aktualizacją objęty.

Ruszanie aparatem w przypadku G80 powoduje uruchomienie AFC jeden raz ponieważ aparat "czuje" że coś się zmieniło i wypada wyostrzyć ponownie.

Niestety nie wiem czy G80 taką aktualizację otrzyma.
 
 
leszek89 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Czw 28 Lis, 2019   

Bardzo dziękuję za odpowiedź - to już w 100 % wyczerpuje temat dochodzenia "co może być nie tak".
Czytając opisy aktualizacji innych modeli podejrzewałem że tak to właśnie może wyglądać jak piszesz.

Mogę w tej sytuacji poprosić tylko o jedno: Jeśli masz możliwość zgłoszenia tego problemu do działu odpowiedzialnego za firmware Panasonica to bardzo o to proszę, może jeśli będą widzieć że klienci o to pytają załączą w kolejnej aktualizacji również tą opcje do G80.
Pozdrawiam, Leszek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14