Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jak zmienić film na negatyw i na inne efekty w iMovie?
Autor Wiadomość
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Wto 26 Lis, 2019   Jak zmienić film na negatyw i na inne efekty w iMovie?

Jestem początkującym "filmowcem" i aktualnie używam do obróbki programu iMovie. Ostatnio wpadł mi w ręce stary film wywołany w negatywie. Pewnie ktoś nie miał odczynników do "odwrotki" lub nie wiedział jak wywołuje się takie filmy... no i jest jak jest. Zadowolony zdigitalizowałem ten film i zadowolony przystępuję do obróbki w efektach - "negatyw", w moim iMovie a tu zonk. Ten i jeszcze kilka innych (w sumie 5 z 20) nie działa! Co może być tego przyczyną i jak rozwiązać ten problem? Jak to się objawia? Ano - wchodzę w te efekty i ukazuje się mozaika z tymi efektami. Przy czym ostatni na dole rząd jest nieaktywny a są w nim m/inn. najważniejsze efekty, na których najbardziej mi zależy a są to: sepia, czarno-biały, negatyw...
Co robić?
P.S.
Nie chciał bym dla tego jednego, no kilku, efektów ściągać nowego programu bo mam ich już kilka (naście). Do foto i wideo.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Czw 28 Lis, 2019   

Tak głupio być może się zapytam, bo kompletnie nie wiem jak to działa - ale pewnie na początku to się skanuje - to nie można tego skanu odwrócić zanim załaduje się go do programu?
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Czw 28 Lis, 2019   

Skan zrobił mi znajomy i jest on normalnym filmem w formacie Mp4 tylko, że normalny negatyw. Tam gdzie ma być czarne, jest białe i na odwrót. Do odwracanie negatywów fotograficznych mam program, bo nawet w GIMP to można zrobić ale przecież nie da się wszystkich klatek pojedynczo tak zrobić. Byłem pewny, że zrobię to w iMovie bo widziałem w efektach wideo taką funkcję ale jest ona nieaktywna, niestety. Stąd moje pytanie. Może ktoś ma ten program i przynajmniej sprawdzi mi czy u niego to jest aktywne?
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sob 30 Lis, 2019   

Dlaczego się nie da? Jest masa darmowych programów, które robią to wsadowo (na folderze). Pierwszy z brzegu - IrfanView (file -> batch conversion).
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Sob 30 Lis, 2019   

No nie wiem dlaczego? Może ja mam jakiś inny I,V? Ja mam 4.28 i w nim nie da się żadnego filmu otworzyć. Po prostu nie widzi plików filmowych a tylko graficzne.
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Nie 01 Gru, 2019   

A OK, Ty masz to już jako mp4, nie załapałem. To albo musisz znaleźć coś free co to może zrobić (na szybko wyrzuca jakiś windows movie maker np.) albo wyekstrahować pojedyncze klatki do obrazków, odwrócić je i ponownie złożyć w film (https://videoconverter.wondershare.com/convert-mp4/mp4-to-jpg.html). Nie próbowałem, pierwsze z brzegu linki. Kiedyś zabawiałem się w rozbijanie filmików na klatki i łączenie z klatek w filmiki, ale dawno i nie pamiętam czym - poza tym, że było tego sporo (darmowych progsów).
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Nie 01 Gru, 2019   

Tak, mam film zdigitalizowany do formatu MP4 i to z niego chcę uzyskać pozytyw. Nie chcę zapychać kompa różnymi (podejrzanymi) programami bo już mi przez jakiegoś "Malware" poszło ponad 100 000 fotek w zaświaty. Coś się zainstalowało przy okazji programu i... teraz się boję cokolwiek z internetu instalować. Może ktoś pracuje z tym programem lub przynajmniej ma go zainstalowanego (Mac dawał za darmo do każdego chyba swojego urządzenia?) i może poświęcić ok. 2 minutki czasu na to aby sprawdzić czy u niego ten efekt jest aktywny? Trzeba otworzyć tylko "iMovie", zaimportować byle jaki film lub zdjęcie, wejść "Efekty Video" a wtedy pokaże się mozaika z 20-toma ikonkami, z których w ostatnim na dole rzędzie jest efekt "Negatyw". Powinna ta ikonka być w negatywie lub zmieniać się w niego po najechaniu kursorem.
Nie wiem czy mi się uda wkleić wygląd ale próbuję.
https://tinypic.pl/sh8o5mtcbxvc
No nie udało się. To możechociaż link wejdzie?
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Wto 31 Gru, 2019   

Dzięki Wszystkim za zainteresowanie tematem!
Problem rozwiązany. Z wielkimi tarapatami ale...
Zadzwoniłem do "Wsparcia" (cholernie drogo ale cóż?) musiałem to zrobić bo chciałem sobie system operacyjny uaktualnić (Catalina) i po tym manewrze zupełnie mi zablokowało "iMowie". Spróbowałem go ściągnąć w sklepie ale dostałem komunikat, że nie jestem pierwszym właścicielem i nie mogę korzystać ze sklepu. Bardzo uprzejmy młodzieniec pokierował mnie i udało się! Musiałem najpierw usunąć ten stary program i "kupić" nowy. Wtedy wszystko zadziałało i mam teraz możliwość uzyskiwania tych brakujących efektów.
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sro 01 Sty, 2020   

Raz w życiu jestem WSZYSTKIM :) !!!
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Czw 02 Sty, 2020   

Tak! Od dziś należy zwracać się do Pana "paćka" per Wy! :mrgreen:
Myślałem też o tych co czytali.
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Czw 02 Sty, 2020   

;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14