Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Helios 58mm F2.0 & PEN E-PL9
Autor Wiadomość
SJerzy 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Nie 08 Gru, 2019   Helios 58mm F2.0 & PEN E-PL9

Na wstępie zaznaczam, że jestem totalnym amatorem, jeśli chodzi o fotografię cyfrową, więc nie naskoczcie na mnie zaraz, jak coś nie tak napiszę. Dopiero się uczę, ale uczniem jestem pilnym. :wink: Kiedyś bawiłem się trochę w fotografię analogową, więc co nieco pojęcia w temacie mam. Z mojego staruśkiego Zenita podpiąłem obiektyw do gejowskiego aparaciku jak w temacie. Tak ochrzczono ten aparacik Olympusa w komentarzach do testów na forum optyczne :wink: :smile: :mrgreen: - no cóż: "darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda" i teraz próbuję z tym PENem robić różne eksperymenta. TUTAJ pytałem (w związku z tym aparatem) o coś zupełnie innego, ale brak odpowiedzi. Na poniższych fotkach widać jak wygląda E-PL9 z podpiętym Heliosem, trochę śmiesznie (obiektyw większy i cięższy od aparatu :razz: ), no i niżej moja pierwsza fotka nocnego nieba (wiem, wiem, że popełniłem wiele błędów, o których możemy pogadać, o ile temat kogokolwiek zainteresuje). Chodziło mi przede wszystkim żeby sprawdzić jak ta mała matryca m4/3 z tego Olympusa poradzi sobie z gwiazdami przy wykorzystaniu Heliosa. Przy czasie ekspozycji (ze statywu bez prowadzenia): 6s/f2.0 ISO: 400 (odpowiednik ogniskowej Heliosa dla m4/3: 116mm) wyszły gwiazdy do wielości gwiazdowej 12mag. Zdjęcie balkonowe (I-wsze piętro), robione w bardzo trudnych, miejskich warunkach oświetleniowych (lampy uliczne w odległości kilkunastu-kilkudziesięciu metrów poniżej z lewej i jasno oświetlony Orlik 400 metrów z prawej). Jako, że Helios dla m4/3 jest już niewielkim teleobiektywem, na foto utrwalił się nieduży obszar ok. 14x17 stopni kątowych, fragment między gwiazdozbiorami: Żyrafy i Woźnicy. Te dwie jaśniejsze gwiazdki blisko siebie (powyżej centrum fotki) to: 11 i 12 Cam (należące do gwiazdozbioru Żyrafy) o jasności gwiazdowej ok 6 mag, czyli bedące na granicy widoczności gołym okiem. Podaję te dane na wypadek gdyby Ktoś zainteresowany chciał sprawdzić np. w Stellarium (wirtualne Planetarium) co się faktycznie utrwaliło na foto.

PEN_EPL-9&HELIOS58F2_1.jpg
Plik ściągnięto 2425 raz(y) 152,34 KB

PEN_E-PL9&HELIOS58F2_2.jpg
Plik ściągnięto 2425 raz(y) 166,39 KB

PEN_E-PL9&HELIOS58F2_6.jpg
Plik ściągnięto 2425 raz(y) 153,09 KB

jesien_gwiazdy.jpg
Plik ściągnięto 2425 raz(y) 154,21 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 09 Gru, 2019   

No i fajnie. Ja Olkami fociłem zorze polarne i też dawały radę.
https://forum.optyczne.pl/album_page.php?pic_id=10029
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 09 Gru, 2019   Re: Helios 58mm F2.0 & PEN E-PL9

SJerzy napisał/a:
...TUTAJ pytałem (w związku z tym aparatem) o coś zupełnie innego, ale brak odpowiedzi...

A o co teraz pytasz? Na poprzednie pytanie nikt nie odpowiedział, bo pewnie nikt nie zna odpowiedzi. Ja bym na wszelki wypadek nie przytykał magnesów do sprzętu foto. Czy magnes ma wpływ na sprzęt foto a w szczególności na Olympusa PEN E-PL9 Ci nie odpowiem. Na pytanie z tego wątku też Ci nie odpowiem bo nie znam pytania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 20