Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Wto 24 Gru, 2019
Nikon D5300 - zmiana body czy nowy obiektyw?
Autor Wiadomość
faraon28 
Uczestnik


Posty: 61
Wysłany: Nie 15 Gru, 2019   Nikon D5300 - zmiana body czy nowy obiektyw?

mam body 5300
obiektyw 18-300 3,5-5,6f
i chciałem do niego dokupić jasny obiektyw, ale sie dowiedziałem ze nie bedzie wielkiej różnicy miedzy obiektywem nikona 18- 300 a sigmą 17-50 2,8f robiąc zdjęcia w mieszkaniu i teraz mam dylemat czy faktycznie bedzie niewielka różnica i szkoda kasy na obiektyw sigmy i kupić nowe body pełnoklatkowe z jasnym obiektywem , zdjęcia robie amatorsko na domowych rodzinnych imprezach i na wakacjach
Ostatnio zmieniony przez komor Wto 24 Gru, 2019, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1056
Skąd: Reda
Wysłany: Wto 17 Gru, 2019   Re: zmiana body

faraon28 napisał/a:
...ale sie dowiedziałem ze nie bedzie wielkiej różnicy...

Czy wielka, czy niewielka różnica to opinia względna. Sigma 17-50 f/2,8 to dobry optycznie obiektyw, lepszy niż 18-300, ma stabilizację, jest jasny jak na zooma, f/2,8 w całym zakresie ogniskowych, uniwersalny i względnie tani. Można nowy kupić za niecałe 1500zł. Jest jeszcze Sigma 18-35mm f/1,8 DC HSM, jaśniejszy o mniejszym zakresie zooma i dwa razy droższy (ok. 3000zł). Idąc w FF musisz kupić korpus i obiektyw (lub obiektywy). Na pewno sprzęt FF w rękach zaawansowanego fotografa da większą różnicę. W przypadku totalnego amatora niekoniecznie. Pozostaje kwestia ile chcesz na to przeznaczyć pieniędzy. Jakiś sensowny korpus FF to cena ok. 6000zł, o cenach obiektywów nie wspomnę. No, ale 6000zł co to za kwota dla faraona.
 
 
faraon28 
Uczestnik


Posty: 61
Wysłany: Wto 17 Gru, 2019   

tylko droższe obiektywy są przeznaczone do aparatów pełnoklatkowych i podobno nie nadają sie do mojego body
 
 
faraon28 
Uczestnik


Posty: 61
Wysłany: Wto 17 Gru, 2019   

czy ten obiektyw bedzie nadawał sie do mojego body i czy bedzie miał autofokus

Sigma AF 18-35mm f/1.8 A DC HSM Nikon

https://www.euro.com.pl/o...wE&gclsrc=aw.ds
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1056
Skąd: Reda
Wysłany: Wto 17 Gru, 2019   

Link nie działa. Jeżeli obiektyw Sigma AF 18-35mm f/1.8 A DC HSM ma mocowanie Nikon to AF będzie działać. Wadą tego obiektywu jest brak stabilizacji.
 
 
faraon28 
Uczestnik


Posty: 61
Wysłany: Wto 17 Gru, 2019   

a to duży problem jak nie ma stabilizacji, filmów kręcić nie bede

sprzet bede brał na raty w euro agd i zastanawiam sie nad body nikon D750 tylko czy ten obiektyw bedzi normalnie z tym body działał i czy 18-300 też
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1056
Skąd: Reda
Wysłany: Czw 19 Gru, 2019   

faraon28 napisał/a:
a to duży problem jak nie ma stabilizacji..
Nie powiem Ci czy duży czy mały. Dla jednego duży dla innego mały, dla mnie średni :mrgreen: .
Bezlusterkowiec FF Nikon Z6 ma stabilizację w korpusie, ale swoje kosztuje.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 24 Gru, 2019   

faraon28, odpuść sobie te EuroAGD, jeśli chodzi o Sigmę, bo na pewno wcisną ci jakiś gorszy egzemplarz. Jeśli musisz skorzystać z elektromarketu ze względu na raty, to weź jakiś fabryczny zestaw Nikona. Wymiana body z D5300 na D7200 (przykładowo) powinna poprawić jakość na wysokich ISO, ale najlepiej to skorzystaj z porady kolegi Negatyw i po prostu kup Sigmę 17-50/2.8. Do domowych imprez taki zakres ogniskowych wystarczy, stałe światło f/2.8 też trochę pomoże.

Sigmy 18-35 f/1.8 jest przeznaczona do korpusów niepełnoklatkowych, więc łączenie jej z pełnoklatkowym Nikonem D750 jest słabym pomysłem, bo będziesz mógł jej w pełni użyć tylko w trybie APS-C. Twój poprzedni obiektyw 18-300 też przeznaczony jest na korpusy APS-C.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Gru, 2019   

faraon28 napisał/a:
sie dowiedziałem ze nie bedzie wielkiej różnicy miedzy obiektywem nikona 18- 300 a sigmą 17-50 2,8f robiąc zdjęcia w mieszkaniu

:roll: :lol: No super opinia ! Dawno się tak nie uśmiałem...
komor napisał/a:
Wymiana body z D5300 na D7200 (przykładowo) powinna poprawić jakość na wysokich ISO

Nie sądzę - ten sam czujnik podobnie oprogramowany da podobny obraz - zresztą te minimalne różnice możesz sam sprawdzić na https://www.dxomark.com/Cameras/
faraon28 napisał/a:
a to duży problem jak nie ma stabilizacji

W sytuacjach gdy będziesz fotografował z ręki na czasach dłuższych niż 1/100s czasem może być poruszone zdjęcie , ale jak popracujesz nad techniką fotografowania (odpowiednia "strzelecka" postawa , stosowanie podpórek itp ) brak stabilizacji nie powinien być szczególnie uciążliwy. Poza tym ludzietez się poruszają i jaśniejsze szkło jest po prostu lepsze, dając możliwość skrócenia czasów ekspozycji. Stabilizacja poruszenia głową przez "modela" nie zlikwiduje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 17