Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Z czego wynika mała popularność lornetek ?
Autor Wiadomość
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 25 Sie, 2019   Z czego wynika mała popularność lornetek ?

To naprawdę dziwne , ale w czasach PRL-u kiedy wszystkiego brakowało i nawet zdobycie papieru toaletowego było wyzwaniem . To jadąc na wakacje w góry albo nad morze , można było zobaczyć więcej lornetek na szyjach turystów niż teraz . Może ludzie są tak bardzo uzależnieni od smartfonów że nie mogą oczu oderwać od tych małych ekranów . Chociaż podejrzewam że gdyby w TV było tyle reklam lornetek , co reklam leków i kremów na reumatyzm . Sytuacja wyglądała by zupełnie inaczej .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mzksiak 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 145
Skąd: Nie wiadomo
Wysłany: Nie 25 Sie, 2019   

Mysle ze tezani telefonach jest bliska prawdy. Druga sprawa to aparaty. Najczęściej wiszą na szyjach,więc miejsca na lornetka ju brakuje. Mnie najbardziej smieszy podejscie gdy mówię o cenie lornetek. Za bardzo fajną lornetkę trzeba dac te 1500-2000 zl a ludziska łapią sie za glowy jak o tym mowie,baaa,niektórzy nawet 500 zl by nie dali.jednoczesnie w kieszeniach trzymają telefony za kilka tysi. A wiadomo na jaki czas kupuje sie lornetkę a na jaki telefon
 
 
keruj15 
Początkujący


Posty: 34
Wysłany: Nie 25 Sie, 2019   

...tak a propos tych telefonów''za kilka tysi'', to znam kilku myśliwych, którzy mają broń za kilka a czasem kilkanaście tysięcy i obowiązkowo drugi samochód terenowy wyłącznie do polowań a ich lornetki to stare Tento, Zomzy 7x50 lub Delty.Czasem trafi się stary Zeiss. Nie wiem od czego to zależy.
 
 
Chomsky 
Entuzjasta


Pomógł: 17 razy
Posty: 521
Wysłany: Nie 25 Sie, 2019   

Widocznie im wystarczają te stare graty.
Pozdr. Ch.
 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 25 Sie, 2019   

Bo myśliwi podobno dzielą się na tych poszukujących sprzętowego lansu - wtedy rewia mody i kto ma droższe - i na tych pragmatycznych-wtedy inwestują w optykę na broni i kolejno w samą broń, a potem w lornetki w miarę budżetu. Jeśli ktoś poluje za dnia, często stare Zeissy są ok. Co do innych zjawisk, to wiele ciekawych obiektów, które obserwowaliśmy z pasją 30 lat temu, dzisiaj spowszedniały przez dostęp do wiedzy i obrazów w Internecie. Po co Ci lornetka, skoro zdjęcia praktycznie wszystkiego masz w telefonie? Taka logika...
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Pon 26 Sie, 2019   

Dzisiaj ludzie zamiast wyskoczyć na spacer za miasto, na łono przyrody, wolą spędzić ten czas w galerii handlowej. Tam im lornetka nie potrzebna. Zresztą za jakiś czas nie będzie już co oglądać. Wystarczy poczytać:

https://www.wwf.pl/aktual...net-report-2016


I to jest przerażające.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Pon 26 Sie, 2019   

Myśliwi są tacy, którzy polują dla dodatkowego zarobku, lobby, ale są i tacy, którzy robią to z pasji i egzystencjalnego powołania. Więc i tacy którzy przywiązują wagę do obserwowanego obrazu i prócz samej polowanki, chodzą też na obserwacje zwierzyny. Więc pewnie przykładają wagę do tego jak widzą przez lornetkę. A ci pierwsi - wisi im co zobaczą przez lornetkę, byle odróżnić od człowieka.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Pon 26 Sie, 2019   

Coraz mniej ludzi ma jakieś hobby, zainteresowania.
Galeria handlowa miałaby być dla mnie miejscem spędzania wolnego czasu? Ludziskom prócz pakietu kanałów telewizyjnych nie potrzeba nic. Tam dowiedzą się wszystkiego co im potrzeba.
Obserwuję to po swoich znajomych. Mieszkam na wsi, ale to co gorsza nic nie zmienia...
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pon 26 Sie, 2019   

mzksiak napisał/a:
Mysle ze tezani telefonach jest bliska prawdy. Druga sprawa to aparaty. Najczęściej wiszą na szyjach,więc miejsca na lornetka ju brakuje...

Otóż to - z aparatami to spotkasz sporo ludzi, bo to jednak jest bardziej "artykuł pierwszej potrzeby" (choć dla wielu wystarcza smartfon), bo przydaje się wszędzie - w domu, na spacerze, w turystyce. A jeszcze aparat z dużym zoomem dla wielu z powodzeniem może zastąpić lornetkę :)
 
 
anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Pon 26 Sie, 2019   

Dziwne są obecne czasy.
Mam koło domu kawałek ziemi, niewiele bo ok. 1500 m, ale staram się żeby oprócz drzew było na niej sporo krzewów, pnączy i kwiatów. Oczywiście gnieździ się tam sporo ptaków są różne robale, które trzebię tylko wówczas kiedy włażą do domu. Są oczywiście psy i kot. Niestety wiele "ogrodów" (w przypadku nowych domów większość) wygląda tak, że jest mnóstwo kostki brukowej, trawnik i trochę iglaków obsypanych wkoło korą. Latem stoi basen i trampolina. No po prostu prawie pustynia. Gdzie ma w takim miejscu założyć gniazdo choćby najmniejszy ptaszek ? Gdzie schować się jeż ? Gdzie ma rozwinąć sieć pająk ?
Niedawno byłem na spacerze ulicami mojego powiatowego miasta i tam gdzie są stare domostwa są jeszcze czasami ogrody w starym stylu - jest trochę drzwi owocowych, warzywniak, rabaty z kwiatami, krzewy, stary orzech - kiedyś obowiązkowe drzewo w przy każdym domu, bo podobno odstrasza swoim zapachem owady. Natomiast osiedla nowych domów jednorodzinnych to z reguły półpustynie. I możecie mi wierzyć lub nie, ale podczas upałów wokół takiego domu z mnóstwem zieleni jest chłodniej o stopień-dwa niż przy domu wybrukowanego wkoło betonową kostką.
I kiedy mamy przy domu ogród, może być nawet niewielki, to jest sens posiadania lornetki, bo w tym zielonym gąszczu ciągle coś się dzieje.
A ile radości daje samo dbanie o ten mały ekosystem, jak koi to nerwy. Że nie wspomnę już o pożytku dla przyrody w ogóle.
Oczywiście kontakt z "wolną" (nie ograniczoną płotem naszej posesji) przyrodą jest najcenniejszy, ale często mamy możliwość stworzyć sobie całkiem udaną namiastkę za oknem. Byle się tylko chciało, zamiast siedzieć przed telewizorem/monitorem/ekranem smartfona.
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pon 26 Sie, 2019   

Panie ( jeśli są ), Panowie,

podzieliłbym ludzkość na 3 kategorie - jeśli mówimy o branży bino:
1. Ci w ogóle nie używają lornetek
2. Ta grupa to użytkownicy
3. Ostatnia kategoria to pasjonaci

Trzecia kategoria to absolutna nisza i mam dla tej społeczności dobrą wiadomość: Jesteście już blisko oświecenia, tylko kontynuujcie swoją pasję.
Nieliczni z tej grupy są już po drugiej stronie "płotu" i wiedzą o czym piszę.
Jeśli ktoś ma problem z terminem "oświecony" - odsyłam do Wikipedii:

https://pl.wikipedia.org/wiki/O%C5%9Bwiecenie_(religie_Wschodu)

Od siebie dodam, że ten termin jest szeroko rozumiany przez różne nacje, ja już wcześniej opisywałem na swoich postach o użyteczności lornetkowania w kontekście życia wewnętrznego i nadal to podtrzymuję. Nawet jeśli ktoś nie jest świadomy wagi tej drogi, nie ma to znaczenia, bo kupując bilet kolejowy z Krakowa do Gdańska, nie musisz martwić się o właściwą trasę ( chyba że maszynista jest na kacu ), pociąg zawiezie cię do stacji docelowej, możesz się nawet zdrzemnąć.
Ja nie miałem pojęcia gdzie wyląduję, praktykując całe praktycznie życie gapienie się przez lub na lornetki... Były oczywiście i inne pasje i nadal są, ale cała filozofia sprowadza się do praktyki koncentracji, wyciszenia wewnętrznego, bo z tego wynikają same dobre rzeczy.
Jak mawiał Qui Gon Jinn - "twoje skupienie określa twoją rzeczywistość".
No to Kochani, do dzieła !
 
 
mzksiak 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 145
Skąd: Nie wiadomo
Wysłany: Pon 26 Sie, 2019   

Anatol święte słowa. Ludzie oglupieli jak dla mnie.wielu z tych chat to przecież ludzie na poziomie,wyksztalceni a kopiują jak tak dzieci tonco reszta. Tujki,kora pod nimi intrawa. Obowiązkowo koszona w kazdy likend choćby nic nie urosla bo susza. Zgroza
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 26 Sie, 2019   

Wczoraj w nocy pojechałem z wykrywaczem metali szukać pamiątek z bitwy Napoleońskiej . Teraz musimy się ukrywać , podobno jesteśmy przestępcami :( . Po godzinie spojrzałem w niebo i zapomniałem o napoleońskich guziczkach i złotych monetkach :) . To było coś pięknego , idealne nocne niebo , wspaniały widok . Położyłem się na zrolowanej słomie i przez dwie godziny podziwiałem kosmos w całej okazałości . A miałem tylko starego Zeissa 6x30 . Cisza , spokój , odgłosy przyrody , delikatny wiaterek , wspaniałe dwie godziny . Lornetka to genialny wynalazek , możemy odkrywać nie tylko przyrodę i kosmos . Ale mamy czas zajrzeć w głąb siebie , zatrzymać się na chwilę w tym zwariowanym świecie , pomyśleć . Świat strasznie przyspieszył , nie zamierzam go gonić . Nie chcę zwariować !
 
 
Chomsky 
Entuzjasta


Pomógł: 17 razy
Posty: 521
Wysłany: Pon 26 Sie, 2019   

Czasem ktoś ma lornetkę nad Sanem. Ale tak jeden na stu albo i mniej.
We wspaniałym arboretum w Wojsławicach/Niemczy widziałem jedną, a było na co pogapić i ławek dużo, spokój, ptaków jak mrówków. I co? Nic! Przez tydzień w Górach Stołowych widziałem ze cztery lornetki, a było na co popatrzeć. Wniosek, albo się nie chce nosić, albo ludzie nie wiedzą co tracą. Po prostu nie mieli okazji nauczyć się obserwacji przez przyzwoitą lornetkę. Kiedyś sporo fotografowałem, teraz nic a nic. Chociaż mam czym. Leży wszystko i się kurzy. Nie widzę celu focenia. Wolę obserwować świat z lornetką lub bez niej. Może inni nie widzą celu gapienia przez lornetki?
Pozdr. Ch.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pon 26 Sie, 2019   

Właśnie wróciłem z Bieszczadów i - ku mojej radości - stwierdzam, że nie jast ta żle. Co prawda dominują rukie cięzkie porrówki i "chochle stalowe", ale ale od czasu do czasu trafi się coś bardziej markowego niż Kandar.....
Z drugiej strony sprzętu naprawdę markowego - nosiłem Trinovida 8x20BCA przy pasku i Monarcha 7 8x30 w plecaku dla syna, jest śladowa ilość.....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15