Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Sprzątanie w wątkach.
Autor Wiadomość
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Nie 28 Gru, 2008   

Jesienny napisał/a:
Trzeba będzie częściej odsyłać do diabła ;) znaczy do wyszukiwarki no ;)

Ciocia Szukajka i Wujek Google prowadzą doradztwo 24h ;)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Gru, 2008   

garreth napisał/a:
Jesienny napisał/a:
Trzeba będzie częściej odsyłać do diabła ;) znaczy do wyszukiwarki no ;)

Ciocia Szukajka i Wujek Google prowadzą doradztwo 24h ;)


raz jeszcze - nie :!:

może grupować stosownie do marki zgłaszanej?

może wprowadzić opinie własne użytkowników dotyczące na początek marki, a nastepniew rozwijalnym menu danego modelu?

to jeśli chodzi o aparaty

a jeśli chodzi o szkła , to na początek "bardziej" wyróżnić pracę goltara - zestawienie cenowe szkieł canon i nikon w porównaniu ogniskowych - jak dla mnie jedna z najdoskonalszych prac na tym formu, a bardzo zadko linkowana nowym uzytkownikom - a szkoda! wiedzieli by co ich czeka jeśli zdecydują sie na lustro.........
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 28 Gru, 2008   

Na początek zmieniłem info o działach na czerwono i na wielką czcionkę ale myślę że to nie wiele pomoże...
Grupowanie w stosunku do zgłaszanej marki się nie sprawdzi, ponieważ nie wiadomo co zrobić z pytaniami typu: Canon 40D czy Nikon D90 czy Sony A350 ... a takich jest najwiecej. Ponadto mechanizm forum nie pozwala na grupowanie postów, a nie będziemy tworzyć osobnych działów dla każdego modelu...
Opinie użytkowników dotyczące danego modelu można obecnie pisać w bazie pod specyfikacją...
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Gru, 2008   

goltar napisał/a:
Opinie użytkowników dotyczące danego modelu można obecnie pisać w bazie pod specyfikacją...

ale to jest w portalu, a nie na forum? tak?
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 28 Gru, 2008   

Tak, ale na forum jest podlinkowane, a dla lutrzanek robię coś podobnego ale nie mam jakoś czasu aby to skończyć.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Nie 28 Gru, 2008   

To dodajcie garść m42jek to może usłucham :P

Nie ma na stronie żadnego takumara, porsta, reve - nawet jakby pod Tomioke ostatnie dwa podciągnąć... do tego oferta manualnych pentaxów też taka.. jałowa, z nikkory są w sumie prawie wszystkie.

No i Carl Zeiss Jena by sie przydało - to jedne z najpopularniejszych szkieł w polsce.
Heliosa 44m nie ma w ogóle, podobnie z większością znanych u nas Jupiterów (85/2 135/3.5 200/4)

Chociaż może coś przeoczyłem :)
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Pon 29 Gru, 2008   

ja bym w warsztatach podzielil cale warsztaty na dwa dzialy.
Warsztaty poczatkujacy, warsztaty zaawansowane
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pon 29 Gru, 2008   

I 'tu wklejamy swoje zdjęcia' :)
 
 
kijos 
Entuzjasta


Pomógł: 5 razy
Posty: 741
Wysłany: Pon 29 Gru, 2008   

edmun napisał/a:
ja bym w warsztatach podzielil cale warsztaty na dwa dzialy.
Warsztaty poczatkujacy, warsztaty zaawansowane

A o poziomie zaawansowania ma decydować ilość gwiazdek pod Nickiem? ;)

Dajcie na głównej stornie dział "Ciemnia" z poddziałami:
- Tradycyjna - tematy o kuwetach, utrwalaczach, negatywach, papierze, itp...
- Cyfrowa - pogadanki o komputerach, monitorach, oprogramowaniu, drukarkach, labach, skanerach, itp...
Zarówno co wybrać i jak używać?
 
 
davaeorn 
Entuzjasta
Uszczęśliwiony :)



Pomógł: 9 razy
Posty: 565
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 29 Gru, 2008   

kijos napisał/a:
Dajcie na głównej stornie dział "Ciemnia" z poddziałami:
- Tradycyjna - tematy o kuwetach, utrwalaczach, negatywach, papierze, itp...
- Cyfrowa - pogadanki o komputerach, monitorach, oprogramowaniu, drukarkach, labach, skanerach, itp...
Zarówno co wybrać i jak używać?


to jest stanowczo dobry pomysł...

a co do pytań z cyklu "co wybrać" chyba najlepszą metodą jest udzielanie odpowiedzi w formie linka do innego takiego tematu - lub do tematu "zanim zadasz pytanie..." i zamykanie takiego wątku... inaczej chyba nie da rady...
 
 
ewa 
Nowy


Posty: 11
Skąd: małopolska
Wysłany: Wto 06 Sty, 2009   

edmun napisał/a:
ja bym w warsztatach podzielil cale warsztaty na dwa dzialy.
Warsztaty poczatkujacy, warsztaty zaawansowane


To jest dobry pomysł. Wy wszyscy jesteście na forum od wielu lat i niektóre tematy dla Was są oczywiste. Ale osoby początkujące często nie potrafią zadać (sformułować) właściwie pytania, co najczęściej wynika z ich niewiedzy. Może założycie jeden osobny wątek, gdzie każdy laik może zadać jakiekolwiek pytanie, bez obawy, ze się wygłupi na forum.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 06 Sty, 2009   

ewa, zawsze można założyć wątek i zadać pytanie... Dobrze by było tylko użyć wcześniej wyszukiwarki, bo często okazuje się, że takie lub bardzo podobne pytanie już kiedyś padło...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 06 Sty, 2009   

ewa napisał/a:
Wy wszyscy jesteście na forum od wielu lat


Noooooo, ja to już nawet całe dwa lata! :lol:
Ewa, nie ma co się zasłaniać brakiem stażu, ja zacząłem od czytania, potem się zapisałem, a potem dopiero zacząłem się odzywać. Trzeba poznać trochę klimat forum, poczytać trochę wątków w interesujących Cię działach i wiele spraw się wyjaśnia.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 06 Sty, 2009   

komor napisał/a:
Noooooo, ja to już nawet całe dwa lata! :lol:

Ja niecałe... :razz:
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Sty, 2009   

a mi to chyba dopiero rok minął :sad:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14