Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
olympus omd e-m5 II vs omd e-m10 III vs .... sony a7 II ???
Autor Wiadomość
lisek_mds 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Pon 20 Sty, 2020   olympus omd e-m5 II vs omd e-m10 III vs .... sony a7 II ???

Witam!

Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu aparatu.
Potrzebuję go, żeby robić zdjęcia podczas różnych wydarzeń w szkole (akademie)/ w kościele (występy) / na zewnątrz (festyny, itp.)., a więc głównie fotografowanie ludzi.
Czasem nagranie filmiku na takich wydarzeniach. Dajmy na to zdjęcia 70 % nagrywanie 30 %

Będzie on używany amatorsko, raczej przeze mnie, ale też czasem będzie nim wykonywała zdjęcia jakaś losowa osoba.

Chciałbym, żeby to było dość małe, żeby chciało się to zabierać ze sobą na różne wydarzenia.

Kupiłem wstępnie sony rx100 III, ale nie robiło to na tyle lepszych zdjęć od mojego oneplus 6t, żeby nosić dodatkowo aparat robiący niewiele lepsze zdjęcia, stąd pomysł na bezlusterkowiec.

Kolega ma sony a7 + tamron 28-70 2.8. Zdjęcia robi świetne, tylko całość dla mnie jest za wielkia.
Dlatego pomyślałem o systemie micro 4/3

I tutaj dylemat: Jako body myślałem o olympus omd e-m5 II albo omd e-m10 III, bo można je dostać za podobną cenę ok 2200 nowe body. Pierwszy jest metalowy, uszczelniony i ma High res, drugi jest nowszy, ma filmy 4k, ale jest plastikowy i klasę niżej.
Czym się bardziej kierować?

jako obiektyw chciałem panasonic 12-35 2.8 pro albo olympus zuiko 12-40 2.8 pro , pierwszy ma stabilizację i jest mniejszy o ten drugi boję się, że już całość będzie wielka i źle będzie to zabierać wszędzie. Jeden i drugi mogę kupić nowe bez gwarancji z allegro czy ebay za ok 2500 zł.
Ale pan w abfoto mówił mi dziś, że coś tam w obiektywie panasonic nie będzie współpracowało z olympusem - prawdę mówił? to jakieś istotne kwestie czy detale?

Czyli całość ok 5 tyś.

sony a7 II body mogę mieć nowe za 3 tyś - czy jest do tego jakiś rozsądny obiektyw w cenie do ok. 3 tyś, żeby nie był wielki jak tamron 28-70 2.8 i spełniał moje wymagania?
Czy dużo zyskam na pełnej klatce w stosunku do tamtych dwóch możliwości?

czy jakieś inne sony ewentualnie 6400? tylko + co?

z góry dzięki za pomoc ;p
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Wto 21 Sty, 2020   Re: olympus omd e-m5 II vs omd e-m10 III vs .... sony a7 II

Wg mnie A7II plus jasne zoomy, może być Tamron 28-70 f/2,8 i jakiś 70-200 f/2,8. Pozostałe sprzęty, które wymieniasz się nie nadają. Mam pytanie:
lisek_mds napisał/a:
... za 3 tyś ...

co to jest "tyś"? Jak tysiąc to tys. bo tam nie ma ś. No chyba, że chodzi o "tyśonc".
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 933
Skąd: Józefów
Wysłany: Wto 21 Sty, 2020   

Pytanie zasadnicze: czym ma być ta "lepszość" zdjęć względem telefonu?
Większa rozdzielczość/szczegółowość, lepsze zachowanie w słabych warunkach oświetleniowych, mniejsza głębia ostrości/większe rozmycie tła, czy może coś zupełnie innego :?:

Bez tego, to niewiele można powiedzieć. RX100 III to nie jest zły aparat i całkiem możliwe, że niewielka Twoim zdaniem różnica jakości wynika z niewykorzystania w pełni jego możliwości. W takiej sytuacji nie widzę szans na to, żeby zmiana aparatu spowodowała znaczącą zmianę tego stanu rzeczy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 15