Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
jaka pierwsza lornetka za około 500 zł
Autor Wiadomość
Hamer 
Nowy
Hamer


Posty: 5
Wysłany: Czw 23 Sty, 2020   jaka pierwsza lornetka za około 500 zł

Witam szacownych forumowiczów

Proszę o radę i pomoc w sprawie.

Poszukuję znośnej budżetowej lornetki za +- 500 PLN.
Poszukuję lornetki dachowej w miarę lekkiej i krótkiej aby zmieściła się do plecaka/ na szyję. Aby jej targanie nie było męczące
Ogólnie chciałbym aby była dość uniwersalna.

Będę jej używał do chodzenia po górach i być może amatorskiego zerknięcia w niebo.
Wiem, że ciężko w tej cenie o kompromis ale może coś znajdziecie dla mnie ciekawego.
Mi w oko póki co wpadły lornetki bushnell prime i h2o 8x42

Proszę o radę i jakieś propozycje z Waszej strony.
Dodam, że noszę okulary.
Z góry dzięki.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pią 24 Sty, 2020   

można znaleźć opinie osób prawdziwie zachwyconych zakupem Prime 8x42, skoro to Twój max budżet, to brać, jak tak zależy Ci na małych rozmiarach i wadze, to możesz sprobować poszukać coś w rozmiarze 8x32, jednak ten 8x42 wygodniejszy podczas oglądania
 
 
mzksiak 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 149
Skąd: Nie wiadomo
Wysłany: Pią 24 Sty, 2020   

A co powiesz na porro kowa 8x30 YF? Lekka,obraz naprawdę przyjemny jak na tą kwotę
 
 
Piotr_0602 
Rozmowny


Pomógł: 14 razy
Posty: 274
Wysłany: Pią 24 Sty, 2020   

mzksiak napisał/a:
A co powiesz na porro kowa 8x30 YF? Lekka,obraz naprawdę przyjemny jak na tą kwotę


Bardzo sensowny wybór. Mała, lekka, przyzwoite pole widzenia i przyzwoita jakość jak na tą cenę. A że porro? W tym budżecie porro oferuje dużo więcej niż dachówka, która jest po prostu droższa w produkcji. Lepszy współczynnik jakość/cena. Dopiero w dużo wyższych budżetach dachówki wypierają porro. No i porro daje lepszy efekt 3D. I wcale nie jest koniecznie cięższe, tylko kształt inny (może mniej poręczny).
 
 
Hamer 
Nowy
Hamer


Posty: 5
Wysłany: Pią 24 Sty, 2020   

dziękuje za pierwszą opinię - oczywiście wezmę ją pod uwagę i być może dokonam właśnie takiego wyboru skoro ją polecacie. Lornetka nie jest ani duża ani ciężka, a jakość obrazu wg was jest zadowalająca.

Może ktoś ma jeszcze jakąś sugestię ?

A te bushnell które ja wymieniłem
Prime 8x42 Roof (BPR842) i H2O 8x42 porro aż takie słabe ?

o tej h2o nie znalazłem za wielu informacji użytkowników ale ta prime (tyle że 8x32) doczekała się testu na optycznych i wypadła całkiem całkiem.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Pią 24 Sty, 2020   

Bushnell H2O to szmelc.
W tej cenie to raczej 32 niż 42.
Podobnie jak koledzy poleciłbym Kowę 8x30, jeżeli porro nie przeszkadza to doskonały wybór.
Jak nie musi być nowa to warto rozważyć CZJ.
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pią 24 Sty, 2020   

Hamer napisał/a:
Prime 8x42 Roof (BPR842) i H2O 8x42 porro aż takie słabe ?

o prime są całkiem dobre opinie,
np. https://www.optyczne.pl/1...a_lornetki.html
https://www.optyczne.pl/3...Prime_8x32.html
- sprawdź też co piszą ludzie w komentarzach
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sob 25 Sty, 2020   

Dołóż nieco do Nikona Prostaffa 7s 8x30 - mała, zgrabna, lekka i wodoszczelna...
A moje Nikon Action EX 8x40?
 
 
Hamer 
Nowy
Hamer


Posty: 5
Wysłany: Wto 28 Sty, 2020   

No i mam zagadkę. Polecacie ta kowe ale wyczytałem że bardzo wąska dla małych głów :razz: lub dzieci. A nie mam możliwości jej sprawdzić na żywo. Ewentualnie dopiero po zakupie. Nie lubię za bardzo odsyłać rzeczy ale może to jedyny sposób.

Co do bushnella Prime 8x32 - czy może ktoś się bezpośrednio wypowiedzieć kto przez nią coś oglądał? . Oczywiście oceniając stosunek jakości do ceny :grin:
 
 
mzksiak 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 149
Skąd: Nie wiadomo
Wysłany: Wto 28 Sty, 2020   

Ja mam szwagra który ma 190 cm i rozstaw oczu taki,że ja biorąc po nim lornetkę( mam 173 cm) można tak wąsko mieć oczy😉 najlepiej oczywscie kupic i najwyzej odeslac,ale wg mnie pod tym wzgledem nie masz sie co martwić
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Wto 28 Sty, 2020   

Hamer napisał/a:
No i mam zagadkę. Polecacie ta kowe ale wyczytałem że bardzo wąska dla małych głów :razz: lub dzieci. A nie mam możliwości jej sprawdzić na żywo.


A jaki masz rozstaw oczu (IPD) ?
 
 
Hamer 
Nowy
Hamer


Posty: 5
Wysłany: Wto 28 Sty, 2020   

widoczek napisał/a:
Hamer napisał/a:
No i mam zagadkę. Polecacie ta kowe ale wyczytałem że bardzo wąska dla małych głów :razz: lub dzieci. A nie mam możliwości jej sprawdzić na żywo.


A jaki masz rozstaw oczu (IPD) ?


Kurcze ... zastrzel, a nie wiem.
Łopatologicznie mierzyłem i coś koło 6,5 cm między środkami źrenic.
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Sro 29 Sty, 2020   

To spokojnie możesz używać kowy 8x30 yf
 
 
majecha 
Nowy


Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 27 Lut, 2020   

Nie jestem tak doświadczony jak znakomita reszta tu na forum, niemniej jednak, odradzam Ci zakup pierwszej loretki dachowej w tym budżecie. Polecana Kowa YF za tę cenę nie ma w zasadzie wad. Na pewno nie takie, które Ci będą przeszkadzać lub w ogóle będziesz zauważać przy relaksującej obserwacji.
Ja np. żałuję, że jeszcze jej nie kupiłem i dokonałem innych wyborów. Jakich? Dachówki w tej cenie :)

Na szczęście tej samej firmy...
 
 
dziursonator 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pon 30 Mar, 2020   

Nie chcę spamować nowym tematem, dlatego podepnę się tutaj :)

Szukam lornetki:

- 500 / 600 zł max
- na dzień
- kompaktowej / poręcznej
- głównie do obserwacji w lasach

czy Levenhuk Karma PRO 10x42 / 8x42 mają podjazd do polecanej tutaj kowy 8x30 yf?
Jestem otwarty na wszelkie inne sugestie :smile:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 14