Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Kowa BD 10x32 DCF
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 28 Mar, 2020   

W tej cenie to bardzo dobry wybór. Tym bardziej że w DO Chase klasy 32 mm nie ma więc nie ma konkurencji.

W ogóle kupienie rozsądnej 8x32 w cenie poniżej 1000 zł jest bardzo trudne i ten Vanguard dość dobrze wpasowuje się w lukę.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 28 Mar, 2020   

Tomekg i Szmojtek polecam rzucić okiem tu :

https://www.astroshop.pl/...a?sort=1&size=2

sporo lornetek przecenionych, jedne więcej inne mniej, niektóre całkiem ciekawe.
 
 
tomekg 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Nie 29 Mar, 2020   

Sylwester możesz powiedzieć na którą lornetkę z tego linku do tysiaka z małym plusem zwrócić uwagę? O większości z nich w założonym budżecie jest bardzo mało informacji. Arek z tej listy w którymś poście zwrócił uwagę na Steinera 8x32 XC. Ale informacji na jego temat też bardzo mało. Co pewnie nie oznacza, że lornetka nie jest godna polecenia tylko z racji małej popularności bądź ceny wyjściowej nie pojawia się w opisach bądź dyskusjach.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Nie 29 Mar, 2020   

Pytanie zadajesz Sylwestrowi wiec sory, że się wcinam ale warto rozważyć Bushnella Nitro 10x36 . Przetestowany był model 10x42 i zdobył ponad 128 pkt (super), sprawdzonego Nikona M7 8x30... Vanquarda bym się nie bał w tej cenie a Steinera nie znam. Bardzo dobrze opinie miała Kowa BD Prominar 8x32 (w teście ok. 134 pkt; jest nowy model może trafi się obniżka...)

szmojtek napisał/a:
Dzięki! Po zakupie Foresta II jestem trochę uprzedzony do delty, ale może wypróbuję. Chyba że zaczekam i szarpnę się na Olymusa 8x42 PRO. Może uda mi się też co fanjego używanego zakupić do tego czasu.


Olympus EXWP 10x42 to w mojej kolekcji lornetka do której praktycznie nie mam uwag. Po nowej spodziewam się, że nie będzie gorzej. Jak się człowiek przyczai do dobrego to trudno schodzić niżej. Kupiłem sobie Foresta II 8x42 i okazała się dobra ale nie dla mnie. Za duża nieregularna nieostrość brzegowa choć zakładam, że dla wielu miłośników przyrody , którzy nie mają doświadczenia z optyką to może być dobry wybór. Chase 8x42 trochę testowałem i nie jest idealna. Obok nieostrości brzegowej jest dopiero dystorsji. Obraz w centrum jest fajny. Lepsze wrażenie zrobiły na mnie Chase 10x50 i Titanium ED 10x42. Dziś szukam nadal leśnej i niedrogiej 8x : Forest nie wypalił choć gdybym trafił egzemplarz lepiej skorygowany to pewnie bym zostawił (a taki miałem w rękach w salonie Delty); ciepło myślę o sprawdzonym Nikonie Ex 8x40...
PS. Napisz co Forestem II było nie tak?
 
 
tomekg 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Nie 29 Mar, 2020   

Gdybym mógł wydać 1400 zł to na pewno kupiłbym Kowa BD Prominar 8x32. Niestety i tak już naciągnąłem założony budżet a na promocję to chyba raczej się nie doczekam. Odnoszę wrażenie, że odkąd weszła BD II, pierwsza generacja znika z oferty bo w sklepach często jest niedostępna.
 
 
szmojtek
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Nie 29 Mar, 2020   

Abs w Foreście rozwaliła mnie AC, która była bez porównania większa niż w moim tanim olympusie dps i 8x40. Ta wada dyskwalifikuje jak dla mnie tę lornetkę w obserwacji ptaków, a do tego głównie chciałem jej używać. Ptaki siedziacy daleko na gałęziach miały ogromne obwódki, a przy lecących na tle jasnego nieba na było chyba jeszcze gorzej. Poza tym jak dla mnie lornetka ok.
Generalnie nie mam jakis wielkich wymaganie, ale jak najlepiej korygowana AC jest mi niezbędna, do tego w miarę szerokie pole widzenia, 8x40/42 i było by git.
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 30 Mar, 2020   

tomekg napisał/a:
Sylwester możesz powiedzieć na którą lornetkę z tego linku do tysiaka z małym plusem zwrócić uwagę?


Tomekg w tym budżecie zwróciłbym uwagę na tego Minoxa:

https://www.astroshop.pl/...bv-8x33/p,54367

opinie dość pozytywne:

https://www.amazon.co.uk/...3/dp/B06W5C7WM6
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 30 Mar, 2020   

szmojtek napisał/a:
Generalnie nie mam jakis wielkich wymaganie, ale jak najlepiej korygowana AC jest mi niezbędna, do tego w miarę szerokie pole widzenia, 8x40/42 i było by git.


Szmojtek pomyśl o czymś takim:

https://www.astroshop.pl/...ab_bar_1_select

recenzje na Amazonie dobre:

https://www.amazon.com/Ce...975&sr=8-2&th=1
 
 
tomekg 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Wto 31 Mar, 2020   

Zdecydowałem się na Vanguard Endeavor ED II 8x32 i godzinę temu kurier dostarczył zamówienie. To moja pierwsza lornetka więc nie mam żadnego porównania . Tak na szybko, w mojej opinii obraz bardzo dobry choć może nieco "ocieplony". Rozmiar i gabaryt jak na moje obecne potrzeby też super. Jednak żeby nie było tak cukierkowo mam mały problem. Z tego co wyczytałem tu na forum chodzi prawdopodobnie o ER. Gdy przykładam lornetkę do oczu muszę ją oprzeć wysoko, niemal na brwi i wykręcić muszle na drugi a nawet na trzeci stopień( moi domownicy podobnie). Gdy przyciskam do oczu to pokazują się ciemne mroczki lub półksiężyce. Wady wzroku nie ma albo jej nie zauważyłem, chyba ,że to z racji wieku bo zbliża się półwiecze.
Nie wiem czy to problem mojego egzemplarza, czy lornetki o małej średnicy obiektywu tak mają?
Swoją drogą widzę , że w temacie wyżej kolega też wybrał tę lornetkę .
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Wto 31 Mar, 2020   

To jest zupełnie normalne że wyciągasz muszle maksymalnie, dla wiekszości osób bez okularów. Całkowicie schowane to jak patrzysz w okularach. Pośrednie stopnie np. dla osób które mają głęboko osadzone oczy. Jak pomimo wyciągniecia całkowitego musisz utrzymywać lornetkę w powietrzu, to moze np. znaczyć ze masz np. płytko osadzone oczy / szerokie oczodoły. Katalogowe ER 17,5 jest przyzwoite. Mowi się że 15-16 jest min. aby okularnik mógł patrzeć w szkłach (aby widział całe pole / koło obrazu bez pociemnień bocznych), bo np. korekcją dioptrii nie skorygujesz astygmatyzmu. Powinieneś swobodnie opierać np. o kość łuku brwiowego, jak masz mroczki to za mocno dociskasz do oka. Powinieneś widziec ostre czarne koła krawędzi obrazu bez pociemnień. Wypracujesz na pewno sobie najlepszą metodę.
To że masz po bokach prześwity i nie dolega Ci idealnie muszla do Twojego oczodołu to też normalne. Trudno wyprodukowac lornetkę ktora jest uniwersalna dla każdej anatomii, bywają różne konstrukcje, stąd na tym forum czestym zaleceniem jest sprawdzenie lornetki osobiście, jak pasuje do użytkownika. Zobacz jakie musze oczne stosuje niemiecki Steiner, skrzydełka boczne blokują swiatło boczne jednak nieco zwiekszają rozmiar lornetki. Można kupić takie skrzydełka / osłonki innych firm np. Fieldoptics Eyeshield ktore izolują światło boczne, potrafi znacznie poprawić obserwacje.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 01 Kwi, 2020   

Budowa oczu u każdego jest inna i nic na to nie poradzisz. Jeden ze stałych bywalców naszego forum, pierwsze co robi kupując nową (nawet bardzo drogą lornetkę) to bierze pilnik i piłuje brzegi muszli okularowych, żeby lepiej leżały mu przy oku.
 
 
tomekg 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Sro 01 Kwi, 2020   

Dzięki ppv. Dzisiaj już jest ok. Rzeczywiście trzeba znaleźć to odpowiednie miejsce do oparcia w oczodołach i po którymś przyłożeniu automatycznie przystawiam lornetkę w to miejsce. Jeszcze skorygowałem roztaw tubusów, dioptrię i w końcu banan na twarzy.
Oj nie macie lekko ze świeżakiem. Najpierw pytałem jaką lornetkę kupić a teraz jak ją do oczu przyłożyć :mrgreen: .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15