Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zeiss SF x32 ...
Autor Wiadomość
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sob 07 Mar, 2020   Zeiss SF x32 ...

Szanowni, wygląda na to, że maju nasze kieszenie będą znowu narażone na utratę wagi...
a pole widzenia Nikona e2 8x30 zostało pokonane... o 1 metr...

https://www.zeiss.com/con...morediscoveries

:cool:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Sob 07 Mar, 2020   

ciekawe czy jakieś demo w Łochowie będzie już do wglądu
 
 
mzksiak 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 149
Skąd: Nie wiadomo
Wysłany: Sob 07 Mar, 2020   

Nie ma to tamto,zeiss namieszał. Ja juz delektuje sie za każdym razem znakomitą EL32mm ale czuje że zeisik z 155 m polem przyprawi o szybsze bicie serca podczas spoglądania przez niego
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sob 07 Mar, 2020   

Porównując SF x42 z El SV, Zeiss ustępuje trochę czystością przekazu, oraz oddaniem kolorów.
Ciekaw jestem, czy nowy SF będzie poprawiony ?
Zeiss podaje 90% transmisji, a więc mniej od 42-ki.
Pewnie musieli dołożyć trochę szkła, chcąc utrzymać ostrość do brzegu - przy tak dużym polu.
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Sob 07 Mar, 2020   

Troche jest tego szkła
 
 
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Nie 08 Mar, 2020   

130 metrów w 10x32 i to zapewne ostre po same brzegi? Pentax i wielu innych nie potrafi uzyskać takiego pola nawet w ósemkach...

Chyba czas na sprzedaż EL 8x32 :) ... https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=33216
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 08 Mar, 2020   

bewithed napisał/a:
130 metrów w 10x32 i to zapewne ostre po same brzegi? Pentax i wielu innych nie potrafi uzyskać takiego pola nawet w ósemkach...


Bewithed ale bzdety wypisujesz, kilka linków zamiast komentarza:

https://www.optyczne.pl/i...pryzmat=0&sort=

https://www.optyczne.pl/i...pryzmat=0&sort=

https://www.optyczne.pl/i...pryzmat=0&sort=
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Nie 08 Mar, 2020   

Mam mieszane uczucia w stosunku do nowej 32-ki Zeissa...
Po pierwsze, taka ilość zastosowanych soczewek nie pójdzie w parze z krystalicznością obrazu - przykład: Nikon WX - najlepsza możliwa zastosowana technologia, ale przy tak dużej ilości szkła, przez które musi przejść światło... Obraz choć ostry po brzegi jest dość zażółcony. Mi akurat to nie przeszkadza, ale jeśli mówimy o czystości obrazu...
Udało się natomiast Nikonowi wyprodukować dość płaskie pole, bez toczącej się kuli.
W przypadku nowego Zeissa, mam podejrzenia o dość silny ten efekt, chociaż i to zjawisko nie jest dla mnie uciążliwe.
Bardziej obawiam się "zanieczyszczenia" obrazu spowodowanego dużą ilością elementów optycznych. W modelu SF x42 jest ich znacznie mniej, a i tak nie dorównuje klarownością do SV.
To, czego jestem niemal pewien, to lepsza praca pod ostre światło Zeissa od SV x32. Chociaż z drugiej strony taka ilość elementów... no ciekaw jestem...

Nie śpieszyłbym się tak ze sprzedażą SV... :cool:

przekrój EL SV vs Zeiss SF.jpg
Plik ściągnięto 6332 raz(y) 90,04 KB

 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Nie 08 Mar, 2020   

Przypomnę jeszcze jak wygląda SV x32 wewnątrz:

sv3.png
Plik ściągnięto 6326 raz(y) 292,89 KB

 
 
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Nie 08 Mar, 2020   

kot Sylvester napisał/a:
bewithed napisał/a:
130 metrów w 10x32 i to zapewne ostre po same brzegi? Pentax i wielu innych nie potrafi uzyskać takiego pola nawet w ósemkach...


Bewithed ale bzdety wypisujesz, kilka linków zamiast komentarza



"Topowy" Pentax ZD 8x43 ED... 110 metrów :) https://www.optyczne.pl/3...ZD_8x43_ED.html
 
 
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Nie 08 Mar, 2020   

3mnich napisał/a:
Nie śpieszyłbym się tak ze sprzedażą SV... :cool:


Nie spieszę się. Pewnie zanim znajdzie się poważny kupiec, to premierę mogą mieć już nie tylko SF x32, ale też nowa wersja EL, bo nie wierzę, by Swarovski nie podjął wyzwania. Czyli moment na znalezienie kupca będzie już potem tylko coraz gorszy.
 
 
mzksiak 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 149
Skąd: Nie wiadomo
Wysłany: Pon 09 Mar, 2020   

Odważnie.. Ja dopiero co nabyłem Elke i a wiem z doswiadczenia,że ciężko o kupca na topowe lornetki. Choc akurat Twoja cena jest bardzo dobra,wiec kto wie
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Wto 10 Mar, 2020   

Jak zwykle, trzeba będzie zniszczyć oryginalny wygląd muszli, żeby nie pociąć sobie skóry w okolicach oczu...
Czy osoby projektujące takie rozwiązania, sami nie korzystają z własnych "wynalazków"? Albo noszą okulary i nie robi im to różnicy...

SF 32 Eyepiece Lens.jpg
Plik ściągnięto 6122 raz(y) 32,23 KB

 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Wto 10 Mar, 2020   

3mnich - to już chyba klasyka, że muszle są niedostosowywane. Moim zdaniem chyba najwygodniejsze muszle jakie wyprodukował Zeiss to właśnie seria Conquest HD.
A te że zdjęcia wyglądają jak na moim Eschenbach'u.
Niestety, wśród większości producentów to tendencja spadkowa... również pod względem ER.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 10 Mar, 2020   

Problem w tym, że przy takiej różnorodności budowy naszych oczodołów trudno zrobić jedne muszle, które będą odpowiadać wszystkim.

Dlatego tak dobrym ruchem było to co robił Steiner w serii Nighthunter XP (niestety potem tego zaniechał). Kupując lornetkę w komplecie dostawało się trzy rodzaje muszli (zwykłe, krótsze i profilowane).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,62 sekundy. Zapytań do SQL: 20