Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lekka lornetka do 1000zł
Autor Wiadomość
abhaya 
Nowy
Panoramista



Posty: 11
Skąd: Jugów
Wysłany: Wto 31 Mar, 2020   Lekka lornetka do 1000zł

Szukam lornetki do wycieczek w góry, którą będę mógł zabrać z innymi klamotami.
Zrobiłem małe rozpoznanie i oto co znalazłem:
1. Kowa 10x32 SV, 570 g, 876zł (niestety ponad mój limit 500gr)
2. NIKON PROSTAFF 7S 8X30, 415 g, 749zł (całkiem nieźle, ale szkoda że nie jest to 8x32, bo byłoby pewnie jaśniej)
3. Vortex Diamondback HD 8x28, 679zł (dobra cena, ale pewnie ciemnica, ciężko znaleźć jakieś opinie)
4. Vortex 8x32 879zł, 450g, 862zł (j.w.w ale pewnie jaśniejsza póki co mój typ)

Rozumiem, że kwota mała i wymaga ogromnego kompromisu. Wiem że jak będzie za ciężka to zostanie w domu lub aucie, dlatego zdecydowałem się kupić coś małego co będę miał zawsze przy sobie. Główny użytek to rozpoznanie terenu pod dziki kemping, wycieczki w góry, sporadycznie ptaki i podglądanie sąsiadów. Za małym rozmiarem przemawia też dla mnie to, że dzieci też skorzystają.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 31 Mar, 2020   

Rozważyłbym jeszcze:

Vixen New Foresta HR 8x32 WP
Vanguard Endeavour ED II 8x32 (teraz na promocjach za 800-1000 zł)
Steinter 8x32 XC - teraz na fajnej promocji w Astroshop:
https://www.astroshop.pl/...8x32-xc/p,48835

oraz dopłatę do Nikona Monarcha 7 8x30.

Vanguard i Monarch 7 będą najlepsze optycznie, Monarch 7 bardzo lekki i poręczny, co przy wycieczkach górskich będzie mieć znaczenie.
 
 
abhaya 
Nowy
Panoramista



Posty: 11
Skąd: Jugów
Wysłany: Wto 31 Mar, 2020   Vanguard

Dziękuję. VANGUARD już widziałem, ale nie mogłem znaleźć w dobrej cenie. Gdzie znajdę go w promocji ?
Znalazłem w takim oto sklepie (reklama Google). Czy to pewny sprzedawca ?
https://www.dpartner.pl/p...-ED-II-8320/191
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 31 Mar, 2020   

Tego sklepu nie znam.

Znam za to i polecam ten:
https://sklepbeznazwy.com.pl/promocjabezkwarantanny/17859-lornetka-vanguard-endeavor-ed-ii-8320.html?search_query=Endeavor&results=2
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Wto 31 Mar, 2020   

@abhaya sprzedawca wydaje sie ok, ma dobre opinie na ceneo. zadziwiajace ze ta lornetka byla wyceniana na 2000 a teraz mozna kupic za 800
 
 
abhaya 
Nowy
Panoramista



Posty: 11
Skąd: Jugów
Wysłany: Wto 31 Mar, 2020   Kupiłem

Kupiłem za te 799 PLN w Digital Partner. Dzwoniłem do właściciela i mówił że są na stanie, jutro ma być wysłana. Dziękuję za współpracę.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 31 Mar, 2020   

Za taką kwotę to świetny zakup.

ppv, wyprzedaż bo weszło ED IV.
 
 
abhaya 
Nowy
Panoramista



Posty: 11
Skąd: Jugów
Wysłany: Wto 31 Mar, 2020   

Mam nadzieję, że tak. Ciekawe czy to się skończy na tej jednej lornetce...
 
 
Lech149 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 258
Skąd: Gdynia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Wto 31 Mar, 2020   

Jak znam życie , na pewno nie . :razz: :grin:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 31 Mar, 2020   

Wpadłeś kolego, wpadłeś :)

No i nie zapomnij podzielić się wrażeniami jak lornetka do Ciebie dojdzie.
 
 
abhaya 
Nowy
Panoramista



Posty: 11
Skąd: Jugów
Wysłany: Wto 31 Mar, 2020   

Postaram się ją zbadać dokładnie. To moja pierwsza lornetka, mam doświadczenie tylko z optyką fotograficzną.
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Wto 31 Mar, 2020   

Arek napisał/a:
Za taką kwotę to świetny zakup.

ppv, wyprzedaż bo weszło ED IV.


tak, ale chyba sugeruje to że oryginalna cena była zawyżona i nastawiona na akcje z rabatami, ciekawe czy lepsza od Monarch 7 od którego nominalnie droższa, bo np. taki Kite Lynx tez drozszy a w cale optycznie nie lepszy :) starszy kite lynx takiej zniżki wyprzedażowej nie dostał
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Wto 31 Mar, 2020   

abhaya napisał/a:
Mam nadzieję, że tak. Ciekawe czy to się skończy na tej jednej lornetce...


Może się też skończyć na lepszej lornetce :mrgreen:
Mieszkasz w fajnym krajobrazowo rejonie - zresztą niedaleko ode mnie i często tam bywam. A jedyne co jest lepsze od posiadania lornetki to jej posiadanie połączone z zamieszkiwaniem w miejscu tak pięknym i urozmaiconym, że na co dzień można wykorzystać wszelkie jej zalety.
 
 
abhaya 
Nowy
Panoramista



Posty: 11
Skąd: Jugów
Wysłany: Wto 31 Mar, 2020   

Latem mieszkam tylko w Jugowie (Góry Sowie), zimą mieszkamy w Hiszpanii w kamperze. A o czymś lepszym na pewno pomyślę, już znajdę aplikację dla takiego dobrego instrumentu. Pozdrawiam z zasypanego śniegiem Jugowa (gdyby nie kwarantanna po przyjeździe to już bym w górach siedział z aparatem, a wkrótce i z lornetką)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 31 Mar, 2020   

ppv, cena Vanguarda może wynikać z bardzo dobrego szkła ED. Tam zastosowano jedno z najlepszych szkieł ED jakie widuje się w lornetkach: model Hoya o symbolu
FDC100, którego własności są wyraźnie lepsze niż w przypadku znanego fluorytu (współczynnik załamania na poziomie 1.44, a liczba Abbego aż 95).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15