Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lampa do Sony a7III
Autor Wiadomość
unana 
Uczestnik


Posty: 52
Wysłany: Sro 01 Kwi, 2020   Lampa do Sony a7III

Pyszczki znające się na temacie: co polecacie do soniaka w tytule? Chodzi mi o reportaż (czyli zdjęcia w kościele, restauracji, może w domu).
Generalnie dla mnie lampa do ostateczna ostateczność, korzystam z niej jak naprawdę już muszę i mogę (bo wiadomo, że nie wszędzie pozwalają).

Do tej pory miałam używanego Canona Speedlite 420ex (kupiony za 200 zł żeby nauczyć sięw. ogóle pracy z lampą) ale coś jest z nim bardzo nie tak. Już raz padł w nim hmmm chyba to był żarnik. Dałam rodzinnemu elektrykowi razem z instrukcją znalezioną w internecie i udało mu się sprawić, że lampa znowu błyskała. Generalnie raz na kilka miesięcy ją załączam i ostatnim razem byłam w stanie zrobić dosłownie tylko kilka zdjęć po czym zaczęła mi prześwietlać scenę i w po dwóch takich błyskach całkiem przestała świecić. Nie przejęłam się tym, bo już nauczyłam się, że zawsze tak robi gdy baterie są wyczerpane. Co prawda tydzień wcześniej ładowałam akumulatorki na full ale dostałam je razem z lampą, więc nawet nie wiem ile mają lat i mogą być już w kiepskim stanie. Włożyłam nowe paluszki i to samo - po chyba 5 zdjęciach lampa zaczęła mi prześwietlać i po dwóch takich mega błyskach całkiem odmówiła błyskania. W sumie nie wiem po co to piszę ;)

Ten canon jest TTL i stwierdziłam, że jednak wolę manual, bo czasami chciałabym tylko bardzo malutki błysk i nie byłam w stanie uzyskać takiego efektu automatyczną lampą. Drugim problemem był strasznie długi czas ładowania. Zawsze. Od znajomej słyszałam, że ona ma ten sam problem na canonie 5D tylko ma inną lampę.

Stwierdziłam wiec, że tym razem kupię nową manualną lampę pod moje sony.Tylko co?
Jak pisałam: chciałabym żeby to był manual pod reporterkę i oczywiście nie za miliony, bo i tak będzie bardzo rzadko u mnie w użyciu.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pon 27 Kwi, 2020   

niedrogie i w miare dobre są godox TT685S, jak mała to TT350S, ale gorsza obsługa i mniej błysków na bateriach, nie przejmuj się że ma TLL i HSS, mozesz wlaczyc tryb manualny, znajdziesz na ebay, w polsce sprzedawane drożej pod nazwą quadralite stroboss. jak moze być droższa, to lepszej jakości błyski i szybką obsługę daje nissin, np i40 lub i60a sony, mozesz kupic uzywany, skoro nie pracujesz w studiu to nie cuduj że musi być manual, skoro mozesz miec niedrogi automat z ręczną korekcją
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14