Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon 450D + Tamron AF 28-300mm F/3.5-6.3 XR Di VC LD
Autor Wiadomość
kisielkamil
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Cze, 2008   Canon 450D + Tamron AF 28-300mm F/3.5-6.3 XR Di VC LD

Witam.

Jestem tu nowy. Trafiłem na tą stronę w poszukiwaniu obiektywu do Canona 450D.
Jestem początkującym amatorem który uwielbia robić zdjęcia i niestety ma 450D + Canon EF-S 18-55 f/3.5-5.6 IS.

Od jakiegoś czasu szukam obiektywu jak to ujmę uniwersalnego. Czyli jedno szkło do robienia zdjęć z bliska i z daleka.
Trafiłem na obiektyw Tamrona 28-300, lecz wydaje mi sie ze jest to jakiś nowy model ponieważ nie znalazłem w internecie żadnych jego testów.

Obiektyw ten ma duży zakres ogniskowych co mi sie przyda i podoba, posiada również stabilizacje.
Tamron AF 28-300mm F/3.5-6.3 XR Di VC LD:
http://www.tamron.pl/?/co...tamron_28-300vc

Mam parę pytań.
Czy obiektyw sprawdzi sie z C 450D i czy jakość takiego obiektywu i zdjęć będzie wystarczającą dla wymagającego amatora?

Proszę o opinie o obiektywie, pomoc w dokonaniu wyboru lub jakieś sugestie.


Pozdrawiam
Kamil Kisielewski
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sro 04 Cze, 2008   

kisielkamil, daruj sobie tego Tamrona. Tym bardziej (jak sam napisales), ze jestes wymagajacy. Lepiej kup 2 obiektywy, np. Tamron 17-50 i cos dlugiego np. Sigma75-300APO.
 
 
k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Sro 04 Cze, 2008   

Nie miałem tego obiektywu w rękach ale powiem Ci ,że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

Lepiej kup do tego zestawu jakieś tele tak jak ja to zrobiłem lub zamień go na jakieś lepsze szkło z tego samego zakresu. Fajnie jakbyś określił swój budżet to byłoby łatwiej coś polecić bo teraz mogę Ci proponować C100-400 L albo Sigmę 75-300 :twisted: . Różnica ogromna a obydwa obiektywy powiedzmy ,że podobny zakres.
 
 
heding 
Entuzjasta


Pomógł: 2 razy
Posty: 601
Wysłany: Sro 04 Cze, 2008   

Myślę, że chęć posiadania szkła o szerokim zakresie to cecha niejednego początkującego amatora, który przesiada się na lustrzankę. Wiem, bo sam miałem takie zapędy, ale Optyczne skutecznie mnie z tego wyleczyły.
Amatorom brakuje świadomości, że tak duży zakres pociąga za sobą słabe światło a jakość zdjęć rzadko zadowoli nawet początkującego lustrzankowca.
Więc tak jak napisali koledzy, nie ma obiektywu do wszystkiego, no chyba że ktoś wybierze tylko jedną dziedzinę, makro czy portret albo krajobraz i kupi sobie stałkę...
Nawet jeśli obiektyw nazywałby się Canon czy Nikon, zakres 28-300 będzie jedynie pokusą dla zupełnie zielonych i nieświadomych... :wink:
 
 
kisielkamil
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Cze, 2008   

Dzięki za opinie i rady.

Budżet określam sobie na maksimum 2000 złotych.

W sumie to nie musi być aż taki zakres, odpowiadał by mi także około 50-200.
Najfajniej jak by to był jakiś Canon z IS i USM ale inną firmą tez nie pogardzę ze stabilizacja i szybkim focusem.

Pozdrawiam
Kamil Kisielewski
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sro 04 Cze, 2008   

to jesteś wymagający, czy nie?

Jak tak, to spełniające wymagania w cenie do 2000zł są tylko stałki :]

Moim zdaniem 50/1.8 + 85/1.8 byłoby najlepszym z najlepszych rozwiązań dla amatora :)

No chyba, że chcesz większe tele -> wtedy szukaj używanej 70-200/4L

:]
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro 04 Cze, 2008   

Nawet nowego 70-200/4L można już kupić w cenie oscylującej koło 2000zł. A odejmując cashback to już mamy poniżej 2000zł.
 
 
k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Sro 04 Cze, 2008   

No to ja też w tym zakresie cenowym to zdecydowanie 70-200 4L . Kit nie jest taki tragiczny w 450D więc chyba nie ma sensu przynajmniej jak narazie dublować tego zakresu ,a tele da Ci dużo radości.
 
 
kisielkamil
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Cze, 2008   

Dzięki za odpowiedzi. :razz:

[ Dodano: Sob 07 Cze, 2008 23:51 ]
Na forum Canona całkiem miło wypowiadają się na temat tego obiektywu Tamron 28-300 VC

http://canon-board.info/showthread.php?t=27898

Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam
Kamil Kisielewski

[ Dodano: Wto 10 Cze, 2008 00:03 ]
Bardzo wyczerpujący test na zagranicznej stronie:
http://www.bobatkins.com/...300_review.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15