Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pentax K-1 - test aparatu
Autor Wiadomość
sz.starczewski 
Redaktor



Posty: 117
Wysłany: Pon 14 Lis, 2016   Pentax K-1 - test aparatu

Zapraszamy serdecznie do lektury testu aparatu Pentax K-1 oraz dyskusji na jego temat.

http://www.optyczne.pl/34...Pentax_K-1.html
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Maj, 2017   

Miło było przeczytać test tego aparatu. W zasadzie można się z nim zgodzić - aparat ma sporo innowacji i zostały one w artykule dostrzeżone. Niemniej wkradło się kilka błędów - błąd matematyczny jaki zakradł sie przy obliczaniu wzrostu rozdzielczości JPEG (MTF50) przy trybie HR - przy natywnej 2600 lw/ph wzrost do 3600 lw/ph to nie 28% jak napisano a 40% !!! Taka mała różnica... Nie zmierzono również rozpiętości tonalnej i dynamiki barwnej - które również bardzo poprawiają parametry obrazu szczególnie przy fotografowaniu w trudniejszych warunkach oświetleniowych. Dzięki niemu można używać nieco wyższej czułośći matrycy zachowując tę samą jakość obrazu a nie wchodzić np. na czasy ekspozycji wymagające korekty "darkami".
Mam okazję używać tego aparatu od zeszłego roku i przyznam że z przyjemnością odstawiłem wszystkie inne . Może AF jeszcze nie dorównuje topowym Nikonom D4s i D5 , ale wobec pozostałych modeli nie musi się wstydzić. Cicha praca korpusu, 3 formaty klatki i dodatkowo migawka elektroniczna pozwalają na wiele zastosowań tego korpusu. Mogę spokojnie polecić.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sro 09 Maj, 2018   

No i Pentax wsadził paluchy w RAWy i schrzanił następcę
https://www.dpreview.com/...5&y=0.331472129

https://www.dpreview.com/...959815712195116

źródło https://www.dpreview.com/...k-1-ii-review/5
 
 
Barnie
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Maj, 2018   

Cieszy usprawniony AF-C. Dynamic Pixel Shift w sumie też - nie jest żadną rewolucją, ale może dojrzeje w kolejnych puszkach i będzie całkiem przydatny.

Za to hardkorowe odszumianie na niskich ISO (od 400) to już padaka wyższego rzędu. Pentaks najwyraźniej lubi sobie od czasu do czasu strzelić w kolano.
 
 
Barnie
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Maj, 2018   

Ciekawostka: https://www.pentaxforums....-over-time.html

Wygląda na to, że wzorcowy obrazek z K-1 II ISO 12,800 został podmieniony w ostatnich dniach.

Nie będę doszukiwał się teorii spiskowych, jak sporo pentaksiarzy na forum DPR, ani podważał konkluzji speców od RAW, że od ISO 640 w górę jest aplikowane odszumianie (co po prostu nie powinno mieć miejsca i tyle). Tym niemniej ten test ma trochę niedociągnięć, choćby z użyciem innego szkła do testów K-1 i jego następcy, co wprowadza tylko dodatkowe zmienne, których liczbę przecież powinno się minimalizować.

Do testów Optycznych mam o wiele większe zaufanie.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Maj, 2018   

Barnie napisał/a:
Dynamic Pixel Shift w sumie też - nie jest żadną rewolucją, ale może dojrzeje w kolejnych puszkach i będzie całkiem przydatny.

W K-1 mk II jest przydatny, miałem okazję się nim pobawić - zdjęcia z ręki wychodzą bez problemów ISO 51200 całkiem użyteczne bez widocznego uszczerbku dla barw, niestety nie miałem ze sobą lampy błyskowej żeby wypróbować czy z błyskiem też działa (mam wrażenie że powinno - bo w odróżnieniu od K-1 słychać 4 strzały - więc synchronizacja z lampą powinna działać). Z ciekawości zrobiłem też zdjęcia przy ISO 204800 ale efekt niestety nie jest zadowalający - duże szumy i cienie (nie czernie) wpadające w magentę nie zachwycają. Niemniej po odszumieniu i korekcie koloru da się oglądać - w końcu lepsze takie zdjęcie niż żadne...
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Maj, 2018   

Jedyną wadą Pixel Shift są ogromne pliki 160-260MB .
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Maj, 2018   

Swoją drogą - ciekawe kiedy redakcja zrobi test K-1mkll . Czekamy aż się zestarzeje? :lol:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 30 Maj, 2018   

Poproś firmę Ricoch o przesłanie K-1 Mark II do redakcji, albo znajdź sponsora, który to zrobi, to zrobią test dość szybko, a tak trzeba czekać. Optyczne.pl to nie instytucja charytatywna, która ma za swoją kasę skupować z rynku aparaty, zwłaszcza tak drogie, nowe modele.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pią 01 Cze, 2018   

Andrzej.M. napisał/a:
Swoją drogą - ciekawe kiedy redakcja zrobi test K-1mkll . Czekamy aż się zestarzeje? :lol:

Jest test K-1 ll: https://www.optyczne.pl/3...tax_K-1_II.html
 
 
bogdanek 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 247
Wysłany: Wto 11 Lut, 2020   

Zastanawiałem się nad kupnem drugiej wersji K1 , ale pomijając kwestię finansową , doszedłem do wniosku, że warto zaufać optycznym i dobrze zrobiłem kupując K1.
Zostało mi w kieszeni troszkę kaski , to dołożę i przeznaczę na Samyanga 135 f2 . bo fajnie się ostrzy z potwierdzeniem ostrości na Samyangu 85 f 1,4 , więc różnicy nie będzie specjalnie .
Test jak zawsze , znów był mi bardzo pomocny , za co dziękuję testującym , kawał roboty robicie i jest się do czego odnieść przy kupnie sprzętu.
Jako że mam Sigmę A 18-35 f/1,8 , nosiłem się z zamiarem sprzedaży i kupnem Sigmy A 35 f1,4 pod pełną klatkę , bo testowałem na zlocie optycznych i szkło super , ale jak założyłem 18-35 , to winietowanie na 35 jest tak małe , że aż użyteczne :smile:
Poza tym ,przełączanie z FF na A-psc w aparacie jest bardzo wygodne i szybkie , chociaż z FF to jednak inny obrazek niż z A-psc i tu nie ma co zaklinać rzeczywistości .
Zrobiłem sobie trochę wydruków z Pentaxa K-1 , i co , matryca jest jest genialna , co tu gadać .
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Maj, 2020   

bogdanek napisał/a:
dobrze zrobiłem kupując K1.

Swojej K-1 tez nie zmieniałem na drugi model , choć kusiła modyfikacja Pixel Shifta. Jednak używam go zbyt rzadko by wymiana miała sens. Może jak wejdzie "trójka" - i zmienią znacząco AF oraz AF w LV - może wtedy... Albo aparat mi się znaczaco zestarzeje... :cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16