Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
lornetki do kwoty? no właśnie ?
Autor Wiadomość
radzio19 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pią 08 Maj, 2020   lornetki do kwoty? no właśnie ?

dzień dobry jestem nowy i zielony chylę czoła przed wszystkimi za waszą wiedze na temat lornetek. przeczytałem wiele stron tego forum i mam namieszane w głowie za dużo info dlatego prosze o rade. potrzebna lornetka Zastosowanie typowo amatorskie (by była w domu) do wszystkiego bo czasem trzeba na coś spojrzeć zabrać na wakacje ,do lasu nad jezioro itp, wybrałem 10x42 kwota 800 zł nie muszę całej wydać ale tez mogę dołożyć 250zł jak będzie trzeba. Myślę o NIKON PROSTAFF 7s 10x42 za 950 zł , Delta Optical Titanium 10x42 599zł, Delta Optical Chase 10x42 ED 1011zł, Vortex Diamondback HD 10x42 1039 zł. Prosze o rade a moze i inne propozycje [/b]
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 08 Maj, 2020   

https://www.optyczne.pl/p...=1582&add3=2024

Dla mnie Chase. Mała, zgrabna, poręczna z najbardziej komfortowym odstępem źrenicy.
Fajny i zgrabny jest też Bushnell Nitro 10x42 - podobna cena i jakość optyki co Chase.
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pią 08 Maj, 2020   

prostafa mozna kupic jeszcze nieco taniej niz napisales, ale jest dość duży i ciężki, kiepskie delkielki, Deltę Chase można dostać teraz na promocjach obniżkach, jej cena byla w okolicach 1300, wiec warto za tą kwotę co wymieniłeś, https://www.youtube.com/watch?v=ppODlriq2GU, wygodne przyłożenie do oka, jeszcze napis Poland na pokrętle :) pozatym nikon tylko podaje ze ma 10lat gwarancji, realnie 5, potem płatna :) https://www.nikonimgsuppo...etRedirect=true
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pią 08 Maj, 2020   

Nie wiem czy 10x42 to najlepsze dla ciebie parametry. Pozornie wydaje się że są OK. 10x42 mam, cenię, jest fajna ale rzadko zabieram, nawet do lasu nie mówiąc o górach... Ostatnio polubiłem 8x32 ale w wersji lekkiej. Mój Opticron waży 380 g a 10x42 2x tyle.
Jest w mojej ocenie bardzo dobre rozwiązanie kompromisowe ale nieco ponad budżet. To Pentax 9x32 chwalony za optykę (bardzo ciekawe parametry i 499 g).
https://www.bestbinocular...x32ADWP-160.htm
Dobre są Nikony 8x30 Prostaff 7s i lepszy Monarch 7
Rozumiem, że parametry 10x42 są interesujące w zastosowaniu do pierwszej lornetki i nie chce w swojej opinii ich skreślać. Idealny zestaw to np. 10x42 (cz nawet 10x50) i lekka 8x30.
Przychylam się do opinii kolegów co do Chase... bo fajna...

Kompromis nr 2 to Bushnell Nitro 10x36 https://www.ceneo.pl/75150453 Zostajesz przy powiększeniu 10x ale zmniejszasz gabaryty.
 
 
radzio19 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sob 09 Maj, 2020   

no to zamówione Delta Optical Chase 10x42 ED 1011zł dziekuje za pomoc i umocnienie mnie w decyzji ze CHASE jest ok pozdrawiam
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sob 09 Maj, 2020   

Decyzje nie zawsze są łatwe. Tobie poszło sprawnie. Daj znać jak pierwsze wrażenia
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Nie 10 Maj, 2020   

Abs napisał/a:
Mój Opticron waży 380

Po wadze zgaduję że to Traveller BGA Mg, jak oceniasz jakość obrazu względem Monarch 7 ? cenowo są podobne, ale BGA Mg ma trochę małe pole więc porównanie może nie być fair. Traveller BGA ED też ciekawy, 450g.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Nie 10 Maj, 2020   

Zgadza się. Z Opticronem polubiłem się ale wymagało to czasu. Dziś to moja ulubiona lornetka spacerowa. Ma sporo zalet (Japan, magnezowa obudowa, świetna mechanika, Er, waga, ostry obraz nie podatny na odblaski i w zasadzie jedną, istotną dla mnie wadę - nieostre brzegi umiarkowanego pola. Z samym pole nie ma tragedii. Choć nie porównywałem bezpośrednio do M7 to jednak 2 różne lornetki (Nikon daje szerokie pole, lepiej koryguje AC, gorzej radzi sobie z odblaskami, jest wykonany z tworzywa...i gorzej rokuje w kwestii trwałości). Opticrona odkupiłem w stanie idealnym od naszego Forumowicza za ok. 60% wartości nowego Nikona (i to była ta wartość dodana, która przechyliła szalę wyboru). Gdyby Traveller miał ten 1 stopień ostrego pola więcej to byłby turystyczny ideał, optycznie podobny do starszej Leiki Trinovid. Mimo wszystko - dobrze jest.

PS. Gdyby nie cena to byłaby fajna opcja dla dzieci (jest też wersja 6,5x32)..
Nowej wersji z ed nie znam zupełnie ale przy dobrej cenie brałbym w ciemno..
 
 
radzio19 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pią 15 Maj, 2020   

Lornetki dotarły(DO Chase 10x42) i jak narazie TOTALNA porażka Nie moge (nie potrafie ) złapac ostrosci a pokrętła chodza jakby lornetka przeleżała 100 lat na dnie oceanu (raz cieżko raz lekko itp)To co blisko to jeszcze jakos ujdzie ale cała reszta DNO!!!! nie wiem może jestem debilem i nie umiem korzystać z takiego sprzetu ale stare DO Entry u ojca obsługuje bez problemu
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pią 15 Maj, 2020   

Nie ma mowy aby lornetka nie ostrzyła na dalszą odległość. W Chase jest specyficzne ustawianie dioptrażu. Nie sprawdzałem tego w sklepie (a tylko tam miałem z tymi lornetkami do czynienie) - być może jest przeregulowane i samo pokrętło ostrości nie da rady. Tu odsyłam do instrukcji. Druga sprawa - gdy kupiłem ostatnio Deltę, rzeczywiście trudno było ruszyć pokrętłem ostrości ale był to efekt "nowości" - trzeba było jej rozruszać i dalej działało ok. Spokojnie posprawdzaj. Do 14 dni można dokonać zwrotu.
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pią 15 Maj, 2020   

są 2 opcje, albo uszkodzona albo coś jednak źle robisz z ustawianiem ostrości. w okularach korekcyjnych czy bez? jak bez okularów korekcyjnych, to wykręć na maksa pierścienie dystansowe dla obiektywów (w DO Entry tego chyba się nie robi), po czym najpierw pokrętłem szarym wyreguluj ostrość dla lewego oka, sprawdz czy przez oba obiektywy dobrze widzisz obraz, ewentualnie wyłacznie pokrętłem z +/- jeśli potrzeba dla prawego oka
tu troche obrazków, ale pokrętło korekcji prawego oka w chase jest za głównym pokrętłem ostrości.
https://imaging.nikon.com/lineup/sportoptics/how_to/guide/binoculars/using/using_01.htm
jak ciężko chodzi na początku może się wyrobi. gdzie kupiłeś? bardzo stara nie może być, bo od 3 lat dopiero są produkowane.
 
 
radzio19 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pią 15 Maj, 2020   

Dziekuje panowie za podpowiedzi ale po 2godzinnej probie moja cierpliwosc sie wyczerpała :oops: Ostrość do lewego oka wyregulowana i jest ok Choc pokretło chodzi nadal tragicznie i w dodatku blokuje pokretło +/- którego momentami nie idzie ruszyc(cos jakby przeskakiwało w srodku) . Regulacja +/- prawego oka NIE MA!!!pokretło nie reaguje NIE widze nic ale jak prawym okiem spojrze przez lewy okular to jest w miare wiec prawe oko mam sprawne Kupione w https://www.fotopulapka.pl/ Co robic ???
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pią 15 Maj, 2020   

zobacz jak wygląda to na tych filmach, to nie instrukcja, ale widać jak chodzą oba pokrętła:
https://youtu.be/kmMGsG3S_4o
https://youtu.be/ppODlriq2GU?t=299
pokrętło +/- powinno chodzić osobno, z oporem, oraz ma klik przy kręceniu, bo ustawiasz go raz pod siebie, a potem tylko szare pokrętło zawsze korygujesz zależnie na co patrzysz,
ostatecznie zadzwon i popros sprzedawce o pomoc, wyglada na to że powinni się znać.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 15 Maj, 2020   

Co robić ? . Lornetka musi być bezwzględnie wymieniona na inną . Pracownik przed wysłaniem lornetki do klienta powinien ją dokładnie sprawdzić zarówno od strony mechanicznej jaki optycznej . To że lornetka jest fabrycznie nowa w oryginalnym pudełku , nie gwarantuje że kontrola jakości w fabryce stanęła na wysokości zadania . Takie wpadki mogą się zdarzyć nawet u bardzo renomowanych producentów . Co nie zmienia faktu że ostatnim etapem kontroli jakości przed sprzedażą jest pracownik w sklepie . Widziałem kiedyś w znanym salonie ze sprzętem optycznym , nową fabrycznie lornetkę ( dachówka ) za 4500 zł z uszkodzonym mechanizmem ustawiania ostrości . Sprzedawca niczego nie zauważył :( .
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sob 16 Maj, 2020   

Wiking69 napisał/a:
...Pracownik przed wysłaniem lornetki do klienta powinien ją dokładnie sprawdzić zarówno od strony mechanicznej jaki optycznej ....:( .


Mamy jeszcze idealistów.. to piękne :cool:
Tutaj nie ma co się szarpać. Jeśli lornetka jest niesprawna odsyłamy w ramach zwrotu do 14 dni. To normalna procedura zgodna z prawem. Oczywiście można reklamować - dobry sklep przysyła wtedy nową. Gorzej jeśli sprawę potraktują jako naprawę gwarancyjną z czasem oczekiwania kilku tygodni.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14